Business World Global

Dünyanın Lider Yat Üreticisi Azımut Benetti Group’un 50. Yılı Kutlandı.

Dünyanın Lider Yat Üreticisi Azımut Benetti Group’un 50. Yılı Kutlandı.
21 Temmuz 2019 - 11:55
İtalyan yat üreticisi Azimut Yachts’in Türkiye distribütörü Karina Marine Group’un düzenlediği “Azimut Türkiye Yaz Buluşması”na bu yıl Azimut Benetti Group’un 50. yaş kutlamaları, Bodrum’da Şark Saatçiliğin temsilcisi olduğu Ulysse Nardin ile damga vurdu.

Türkiye’de sektör lideri olan Karina Marine Group’un temsil ettiği Azimut Yachts’ın bağlı olduğu dünyanın en büyük lüks, mega yat üreticisi Azimut|Benetti Group bu yıl 50.yaşını kutluyor.

Azimut|Benetti Group’un 50. yaşına özel olarak yıl içinde 5 farklı kıtada 5 özel etkinlik düzenleniyor ve ulusal temsilciler de bu yıla özel davetler veriyor. Bu yıl Karina Marine Group da temsil ettiği Azimut Yachts adına Bodrumda geleneksel yaz buluşmasını 50. yılı kutlamak adına Y Lounge, Yalıkavak Marina’da gerçekleştirdi. Azimut Yachts’ın Türkiye prömiyeri yapılan Azimut Grande 27 Metri teknesi de etkinlik akşamında ilk kez tekne severlere gösterildi.

Azimut Yachts özel tekne koleksiyonunu Türkiye’de başarıyla temsil eden İstanbul merkezli yat satış firması Karina Marine Grouptarafından tüm tekne tutkunları ve Azimut Yachts sahiplerinin bir araya getirildiği buluşmaya İtalya’dan Azimut Yachts Ticari Pazarlama Müdürü Paola Territo ve Avrupa Bölge Müdürü Jad Zakkak Migliorini’de özel olarak katıldı.

Azimut Yachts temsilcilerinin yanısıra, Karina Marine Group Genel Müdürü Murat Soydaş, Şark Saatçilik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eliaçık ve Ulysse Nardin Bölge Satış Müdürü Massimo Bonfigli ve Technogym Türkiye Yönetim Kurulu başkanı Vittorio Zagaia ev sahipliğinde yapılan özel davete iş, sanat ve cemiyet dünyasından Aytek-Gözde Şavkan,Aysel-Beril Akçay, Nuray Fenercioğlu, Timur-Banu Savcı, Ece Vahapoğlu-Cihan Alpay, Ayşe-Erol Demirer, Gilman Karadeniz, Nesligül Aksoy, Ayşe Burcu-İhsan Kaya, Daria-Tayfun Yurdaer gibi isimler büyük ilgi gösterdi.

İsviçre saat endüstrisine yön veren pek çok önemli markanın Türkiye distribütörlüğünü yapan Şark Saatçillik’in temsilcisi olduğu Ulysse Nardin’in ana sponsorluğunda yapılan gecede lüks mega yat saatinin ruhunu taşıyan, yalnıza 30 parçayla sınırlı, platinyumdan yapılma yeni Marine Mega Yacht saat modeli de ilk defa bu buluşmada saat meraklılarıyla buluştu.

Davetlilerin büyük beğenisini kazanan yeni Marine Mega Yacht saatleri, Marine koleksiyonunun izlerini ve Ulysse Nardin’in kurulduğu 1846 yılından beri değişmez özelliklerinden denizcilik tutkusunu takip ediyor. Yeni nesil gemi pervanelerinden esinlenen kafesle donatılmış dönen bir tourbillon aracılığıyla çalışan “Marine Mega Yacht” saatleri, okyanus dalgaları arasında kendine yol açan gemi pruvasını anımsatan 3D “grand feu” emaye kadrana ev sahipliği yapan özel bir koleksiyon. Deniz yolculuğunun mükemmel alegorisi bu eser, yalnızca Ulysse Nardin tarafından yaratılabilecek avangart bir saat tasarımı aracılığıyla, ustaca işlenmiş denizcilik lüksünün modern ruhunu özetliyor. Platinyumdan yapılma ve tüm dünyada yalnızca 30 parçayla sınırlı bu özgün saatçilik eseri, 1846 yılından beri denizciler için saat üretiminde uzman Ulysse Nardin tarafından yaratıldı.

Premium markaların katılımının sağlandığı gecede, tekne içikullanımına da uygun spor ekipmanları markası olan Technogym The Wellness Company de bu davette yer aldı. 30 yılı aşkın bir süredir düzenli fiziksel aktivite, dengeli beslenme ve pozitif zihinsel tutuma dayalı bir yaşam tarzı aşılamayı hedefleyen Technogym, fitness ve wellness konusunda 100’ün üzerinde ülkede faaliyet gösteren dünyanın lider markası konumundadır. Gecede sergilenen, Antonio Citterio tasarımı ödüllü Technogym Personal Line ürünleri, teknelerin kıvrımlı çizgileri gibi, tasarımının akıcılığı ile duyuları yakalar ve kullanıcıların her mekanda doğal bir şekilde hareket etmelerini sağlar.

Türkiye lansmanı yapılan Azimut Grande 27 Metri teknesini de yakından inceleyen konuklar, davette Bestem Yuvarlak caz performansı ile keyifli saatler geçirdiler.

Azimut Yachts’ın Grande serisinin yanı sıra, Flybridge, S, Magellano ve Atlantis serilerinin de temsilciliğini yürüten Karina Marine Group, Türkiye’de 30 yıldır faaliyet gösteren önde gelen distribütörler arasında yer alıyor.

Azimut|Benetti Grup hakkında

Dünyada motor yat üreticilerinin lideri konumunda olan Azimut|Benetti Grup, 1969 yılında, bugün hala asıl hissedar olan Paolo Vitelli tarafından kuruldu. Grup, 70 ülkede faaliyet gösteriyor ve138 satış ve yardım ofisi ağı bulunuyor. Azimut Yachts ve Benetti, her biri birbirinden farklı pazar segmentine hizmet eden başarılı markaları bir araya getirmeye devam ediyor. Paolo Vitelli’nin şirketi kurarken temellendirdiği kurum kültürünü bugün de benimsemeye devam eden grup, stratejik kararlarını hala bir dizi temel değere dayandırıyor: süregelen araştırma ve ürün/süreç inovasyonu, tüm pazarlarda geniş tabanlı bir varlık ve ürünlerin İtalyan’lığına saygı, ürünlerin “İtalya’da üretilmiş” olmalarının marka için temel bir artı değer temsil ettiğinin ve Azimut|Benetti ürünlerinin benzersizliğinin ve dünyaca takdir edilmesinin sebebi olduğunun farkındalığına sahip olmak.

Grubun stratejisi, başından beri yüksek düzeyde uluslararası olmaktı; bu, şirketin uluslararası alanda İtalyan yatçılığının asıl elçisi olmasını sağladı. Özellikle 80’lerin sonunda Asya’da, Azimut Yachts modellerini henüz yeni gelişmeye başlayan bir pazarda sunuyordu ve bu strateji en iyi İtalyan yapımı ve tasarımı olmasını sağladı. Satış ağlarının yanı sıraAzimut Yachts|Benetti müşterilerine dünya çapında en iyi hizmeti sağlamak için bir de güçlü bir destek ağı yarattı.

Bugün Azimut Yachts ve Benetti İtalya’nın en çok bilinen yat markasını temsil ediyor ve liderlikleri model ve hizmetlerinin devamlı invovasyonu ile güvence altında bulunuyor. Grup, Azimut Atlantis koleksiyonundan 34 feet (10 m) Sport Cruiser modeline 100 metrenin üzerinde süper yatlarla 45’ten fazla model üretimi ile geniş bir yelpazede çok çeşitli motorlu yatlar sunmaya devam ediyor.

Ulysse Nardin hakkında

Ulysse Nardin denizcilik dünyasından esinlenen ve saatlerini özgür ruhlara ayırmış öncü in-house bir markadır. 1846 yılında Ulysse Nardin tarafından kurulan ve 2014 Kasım’dan beri uluslararası lüks ürünler grubu Kering’in bir üyesi olan Ulysse Nardin yüksek kalite saatçiliğin tarihinde en güzel bölümleri kaleme almıştır. Markanın ünü denizcilik dünyasından gelmektedir: Deniz kronometreleri şimdiye dek üretilmiş en güvenilir kronometreler arasındadır ve tüm dünyada halen koleksiyonerler tarafından tercih edilmektedir. Yenilikçi teknolojilerin ve silisyum gibi öncü malzemelerin kullanımında öne çıkan Ulysse Nardin, yüksek hassasiyete sahip parçaları ve mekanizmaları kendi üreten, bu anlamda kendi uzmanlığından yararlanan nadir markalardan biridir. Bu olağanüstü saatçilik düzeyi Ulysse Nardin’i İsviçre saatçiliğinin en seçkin kulübüne girmesini sağlamıştır: Fondation de la Haute Horlogerie. Ulysse Nardin günümüzde, beş koleksiyonu ile İsviçre’deki Le Locle ve La Chaux-de-Fonds tesislerinden, saatçilikte mükemmeliyet arayışını sürdürmektedir : Marine, Diver, Classico, Executive ve Freak. 2019 yılında ise Ulysse Nardin saatçiliğe X faktörünü takdim etmiştir.

Şark Saatçilik hakkında

İsviçre saat endüstrisine yön veren pek çok önemli markanın Türkiye distribütörlüğünü yapan Şark Saatçillik, İsviçre’nin ve dünyanın prestijli saat ve saat aksesuarlarını 2000 yılından bu yana Türk saat severlerine sunmaktadır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]