Business World Global

Erhan Karaman: Kirpik, Bodrum’un en özel ve imza mekanlarından biri oldu

Erhan Karaman: Kirpik, Bodrum’un en özel ve imza mekanlarından biri oldu
16 Kasım 2023 - 13:37

Yılın 12 ayı ünlü şarkıcılarla canlı müzik keyfi yaşanabilecek bir mekan olarak tasarlanan, organizatör ve işletmeci Erhan Karaman by Ezberbozan imzası ile açılan Kirpik Bodrum, kış sezonuna da damga vuracak.

İşletmeci Erhan Karaman ile Bodrum turizmi ve Kirpik’in geleceğini konuştuk.

Erhan bey biraz sizden bahsedelim mi? Hep eğlence sektöründe miydiniz yoksa farklı alanlardan mı eğlence sektörüne girdiniz?

Ben Türkiye’de ve Almanya’da bir çok yatırımı olan bir iş adamıyım. Ayrıca Türkiye’nin her yerinden yurt dışına ithalat ihracat yapıyorum. Kuru meyve, inşaat malzemeleri gibi farklı sektörlerde şirketlerim var. Ayrıca turizm sektöründe de ciddi yatırımlarım mevcut. Ben 1997 yılında organizasyon  ve eğlence sektörüne girdim. Ve en keyif aldığım sektörüm bu oldu. İnsanları eğlendirmek ve keyifli vakit geçirdiklerini görmek beni çok mutlu etti. Bir süredir de Bodrum’da ikamet etmeye başladım. Burada beraber yemek yediğim dostlarımın, alışveriş yaptığım esnafımın veya gittiğim doktorumun akşam benim mekanımda stres attığını, eğlendiğini görmek bana çok keyif veriyor.

Bu sezon Kirpik Bodrum, sezonun en konuşulan mekanlarından biri oldu. Peki açıldığınız günden bu yana ilgi nasıl, beklentilerinizi karşıladı mı?

Kirpik Bodrum beklentilerimin de üstünde açtı sezonu. İyi bir müzik her zaman tercih edilir. İyi sahne, iyi müzik sistemi, iyi ortam ve iyi bir servis Bodrum’un harika kale manzarasıyla birleşince misafirlerimiz açıldığımız ilk günden itibaren bizi hiç yalnız bırakmadı. Kirpik Bodrum Bodrum’un en özel ve imza mekanlarından biri oldu. Özellikle de Milta Bodrum Marina’nın içerisinde olması hem prestij açısından hem de merkezi bir lokasyon olması açısından bizim için büyük bir destekleyici etken oldu.

Peki, civardaki diğer mekanlar arasında sizi farklı kılan özellikleriniz neler diye sorsak?

Biz Kirpik Bodrum olarak insanların konserleri için bilet aldığı isimleri sahneye çıkarıyoruz. Şimdi düşünün ki Cengiz Kurtoğlu’nu oturarak bir şeyler içerek, yiyerek ve Bodrum denilince akla gelen o fahiş fiyatları ödemek zorunda kalmadan dinleyebiliyorsunuz. Üstelik bunu muhteşem bir kale ve marina manzarasında yapıyorsunuz. Her mevsim açık bir mekan. Yılın 12 ayı bu deneyimi yaşıyorsunuz Ekim ayının ilk haftası tadilat ve yenilenme için kısa bir süre kapalıydık fakat 11 Kasım’da yeniliklerimiz ve değişen dekorasyonumuz ile tekrardan misafirlerimizi ağırlamaya başladık. Bu kadar güzel bir şehirde maddi kaygılardan dolayı kışın mekanlarını kapatıyorlar. Biz bu ekonomide büyük bir cesaret örneği gösterdik. Çünkü amacımız Bodrum’a ait, Bodrum’lulara bir marka kazandırmak. Halikarnas gibi  Hadigari gibi. Bizim hedefimiz bu. Tabi bunun için önümüzde uzun bir süreç olduğunun da farkındayız.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]