Business World Global

Danış, Bodrum’da sezonu açıyor

Danış, Bodrum’da sezonu açıyor
09 Mayıs 2024 - 14:29

Usta Şef Berat Ulaç’ın etnik kökenli mutfağı modern bir şekilde hazırladığı özel menüsü ile Danış Restaurant, 1 Haziran‘da Bodrum’da kapılarını açıyor.

Danış Ulaç’ın işlettiği, İstanbul’un gözde semtlerinden Arnavutköy ve Bodrum’un en gözde koylarından biri olan Gündoğan Küçükbük’te  yer alan Danış Restaurant, güne geniş kahvaltı seçeneği ile başlayıp, akşam modern ocakbaşı konsepti ile devam ediyor.

Enfes lezzetleri ve otantik atmosferi ile İstanbul’un popüler mekanı olan Danış Restaurant, Mezopotamya’nın otantik lezzetlerini geçmişten günümüze uzanan bir lezzet yolculuğuna dönüştürüyor.
Bodrum Küçükbük Koyu’nun en güzel noktalarından birinde, Mare Deluxe Residence içerisinde yer alan Danış Restaurant, koyun doğal güzelliğini bozmadan misafirlerine konforlu ve keyifli vakit geçirebileceği bir ortam sunuyor.
Daha çok Akdeniz mutfağından örneklerin yer aldığı menü akşam servisiyle birlikte bambaşka bir hale büründüğünü söyleyen Danış Ulaç “Gaziantep, Hatay ve Ege mezeleri başta olmak üzere, ciğer, çöp şiş, lahmacun, alinazik, patlıcan kumpir gibi geleneksel tatlar misafirlerin beğenisine sunuluyor. Kaburga yağının Adana kebabının içine işlemesiyle ortaya çıkan Zırh kebabı menünün en sevilen lezzetlerinden birini oluşturuyor. Ayrıca tel kadayıfın Hatay’dan gelen özel kaymak ve peynir ile birleşmesiyle oluşan ve kebap şeklinde şişe sarılarak kömür ateşinde ağır ağır pişirilen şişte künefe de misafirlerimizi karşılayacağız” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.