Business World Global

“Kritik Mesafe” yenilenen yüzüyle 10__12 Gallery’de sanatseverlerle buluştu

“Kritik Mesafe” yenilenen yüzüyle 10__12 Gallery’de sanatseverlerle buluştu
27 Eylül 2023 - 18:10

Geçtiğimiz iki sene boyunca başarılı sergilere imza atan Hazal Özkan Art Gallery, yeni sanat sezonunda yenilenen ismi ve marka kimliğiyle yolculuğuna 10__12 olarak devam ediyor.

10__12 Gallery Kurucusu Hazal Özkan galerinin yeni dönemi için: “Bir süredir üzerinde çalıştığımız bu marka dönüşümünü açıklamaktan büyük heyecan duyuyorum. 10__12 odağına,  çağdaş sanatı, uluslar aralılığı ve  yükselen genç sanatçıları alıyor. Sanatçılarla yakın temasta sürdürdüğümüz iletişimimiz ile genç sanatçıların kariyerini birlikte inşa ediyoruz. Hem marka olarak çağdaş ve dinamik kalmak hem de potansiyeli yüksek genç sanatçılara destek olarak çağdaş sanatın sürekliliğine katkı sağlamak benim için çok önemli. Yenilenen yüzümüzle 10_12 olarak ilk sergimizin uluslararası birçok önemli müze ve galerilerde sergi yapmış ve yine önemli markalarla çalışmış olan yükselen sanatçı Vincent de Boer’in ülkemizdeki ilk sergisine ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

Farklı ülkelerde birçok başarıya imza atmış Hollandalı sanatçı Vincent de Boer’in Türkiye’deki ilk sergisine 10_12 Gallery ev sahipliği yapıyor. Bu etkinlik aynı zamanda Hazal Özkan Art Gallery’nin yeni ismiyle düzenlenen ilk sergisi olma özelliğini de taşıyor. Kritik Mesafe sergisi 22 Eylül Cuma günü sanatçının da katılımıyla gerçekleşecek olan açılış ile sanatseverlerle buluştu.

Sergide hem sanatçının kendi koleksiyonundan daha önce hiç sergilenmemiş eserleri hem de Kritik Mesafe için özel olarak ürettiği eserler bir arada yer alıyor. Dolayısıyla Kritik Mesafe sergisi Vincent De Boer’in geniş kapsamlı kariyerine ışık tutuyor.

Eserlerinde genellikle dil, tipografi ve sanat arasındaki ilişkiyi anlatan de Boer, grafik tasarımdaki referansıyla geleneksel teknikleri, modern teknolojiyle birleştirerek kendine özgü bir stil oluşturmuştur. Vincent de Boer aynı zamanda kaligrafi tutkusunu paylaşan beş sanatçıdan oluşan Hollanda merkezli High On Type kolektifinin üyesidir.

Vincent de Boer’in çalışma sürecini sesin çağrışımı, ritim, akış ve titreşimlerle ilişkilendirerek ürettiği eserleri bir araya getiren “Kritik Mesafe” sergisi aynı zamanda izleyici ile eser arasındaki algı ve etkileşim mesafesini de işliyor. Sergi, kritik mesafe temasını işleyen bir dizi resim, çizim ve enstalasyona ev sahipliği yaparken, Vincent de Boer, eserleri aracılığıyla izleyiciyi ortam ve ses üzerine düşünmeye devam ediyor.

Kritik Mesafe sergisi  11 Kasım’a kadar Maçka Residences’ta yer alan 10__12 Gallery’de ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]