Business World Global

Graf von Faber-Castell, Penfest’te 5 binin üzerinde kalem tutkunuyla buluştu

Graf von Faber-Castell, Penfest’te 5 binin üzerinde kalem tutkunuyla buluştu
09 Aralık 2022 - 12:16

Türkiye’de Adel Kalemcilik çatısı altında tüketicinin beğenisine sunulan Faber-Castell ve Graf von Faber-Castell ürünleri, bu yıl 3.kez gerçekleşen Penfest’te kalem tutkunları ile buluştu. 25-26-27 Kasım tarihlerinde Çırağan Palace Kempinski İstanbul’da düzenlenen, prestijli kalem markalarını ve sevenlerini bir araya getiren Penfest’te Graf von Faber-Castell tarafından üretilen 2022 Yılın Kalemi “Aztekler”, ilk kez kalem severlerin beğenisine sunuldu.

Zarafete ve el işçiliğine sahip eşsiz tasarımlı ürünleri ile göz dolduran Graf von Faber-Castell, Penfest’te kalem tutkunları, koleksiyonerler ve sanatçılarla bir araya geldi. Türkiye’nin önemli kalem koleksiyonerlerini ağırlayan etkinliğe Anadolu Grubu ve Adel Kalemcilik Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan da katıldı. Prestijli kalemlere olan ilgisi ile bilinen Özilhan, Graf von Faber-Castell standını ziyaret ederek yeni koleksiyonları inceledi.

2022 Yılın Kalemi Aztekler, Penfest’i ziyaret eden 5 binin üzerinde katılımcının ilgi odağı oldu. Devlet protokolünden önemli isimlerin ve sanatçıların da ziyaret ettiği Graf von Faber-Castell, Kafkas ceviz ağacının doğal farklılıklarını yansıtan ve eşsiz ahşap yapısı ile yazma konforunu en üst seviyeye taşıyan Magnum, oyma işçiliği ile ilgi çeken Guilloche kalemleri ile de göz doldurdu.

Yılın Kalemi Aztekler kalem tutkunları ile buluştu

262 yılı geride bırakan kalem ve yazım gereçleri markası Faber-Castell’in lüks kalem markası Graf von Faber-Castell, 2003’ten beri her yıl üst segment malzemelerden yapılmış “Yılın Kalemi” başlığında yeni ürün serisini tüketicilerine sunuyor. 2022 Yılın Kalemi ise “Aztekler”. Aztek kültürü, estetiği ve dini ritüellerinden ilham alınarak tasarlanan bu benzersiz kalem serisi, ilk kez Penfest 2022’de tüketiciler ile buluştu. Sınırlı sayıda üretilen ve antrasit gri renkteki gövdesiyle göz dolduran Yılın Kalemi Aztekler, elmas göz alıcılığında çevreye duyarlı karbon malzemeden üretildi. Aztekler’in en değerli hazinelerinden biri olarak kabul edilen ve nadir bulunan turkuaz taşı ise Yılın Kalem kapağının üst, gövdenin dip kısmında yer alıyor.

Sadelik içinde şıklığı barındıran ve kağıtlara hayat veren Graf von Faber-Castell’in Kafkas ceviz ağacının doğal farklılıklarını yansıtan ve eşsiz ahşap yapısı ile yazma konforunu en üst seviyeye taşıyan Magnum, oyma işçiliği ile göz dolduran Guilloche ve 2022 Yılın Kalemi Aztekler ile ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. 5 binin üzerinde katılımcının yanı sıra devlet protokolünden önemli isimler ve sanatçılar da Graf von Faber-Castell’in en özel dolma kalemlerini yakından ziyaret etti.

Doğallık sevenler için Magnum

Graf von Faber-Castell, dolma kalem, tükenmez kalem ve roller tipi kalemlerinden oluşan yeni Magnum ve Guilloche Black Edition serilerini de Penfest’te ilk kez kalem tutkunlarının beğenisine sundu. En üst düzeyde yazma konforu sağlayan Magnum serisi, Kafkas ceviz ağacından yapılmış gövdesi ile zamansız bir tasarıma sahiptir. Kafkas ceviz ağacının doğal farklılıkları ve ahşap yapısı gereği tüm Magnum yazım gereçleri eşsiz bir görünüme sahip.

Siyahın asaletinden vazgeçmeyenler için Guilloche Black Edition

Her bir Guilloche kaleminin gövdesi elle verniklenir ve defalarca cilalanır. Sonucunda benzersiz ve bir yüzey dokusu ortaya çıkar. Her bir ustanın sanatının ayrı birer örneği olarak ortaya çıkan Guilloche kalemler, kullanıcısına günlük yaşamda eşlik etmek ve el yazısının cazibesini yeniden keşfetmesine yardımcı olmak için tasarlanır.

Prestijli kalem markalarını ve tutkunlarını bir araya getiren Penfest’te Graf von Faber-Castell standını ziyaret edenler, birbirinden şık ve özel dolma kalemleri incelemenin yanı sıra, kaligrafi sanatçısı tarafından katılımcılara özel olarak hazırlanan kaligrafi yazılı kitap ayracını hediye almanın da keyfini yaşadılar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]