Business World Global

Vichy, 90 yılı aşkın süredir sağlıklı güzelliğe liderlik ediyor

Vichy, 90 yılı aşkın süredir sağlıklı güzelliğe liderlik ediyor
04 Mayıs 2023 - 2:23

Umut Çelik / umut@businessworldglobal.com

1931 yılında kurulan dünya devi Vichy, cilt problemlerini tedavi etmek ve cildin doğal güzelliğini ortaya çıkarmak için özel olarak formüle edilmiş ürünler sunuyor.

Ürünleri arasında nemlendiriciler, cilt bakım serumları, güneş koruyucuları ve diğer cilt bakım ürünleri yer alan Vichy’i L’Oréal Türkiye Dermatolojik Güzellik Divizyonu Genel Müdürü ve Ülke Etik Temsilcisi Sinem Saraçer Turanlı ile konuştuk.

Vichy markasını kısaca tanıyabilir miyiz?

Sağlıkla ışıldayan bir cilt görünümü için doğal içeriklerden oluşan güçlü ve etkili formüller sunan Vichy, 1931 yılında Fransa’da, Prosper Haller ve Georges Guérin tarafından kuruldu. Doktor Haller, 20. yüzyılın başlarında Vichy Spa ve Sağlık Merkezi’nin yöneticiliğini yaparken Vichy 15 Mineralli Termal Suyu’nu keşfetti. Bu özel suyun tedavi edici ve iyileştirici özelliklerini kozmetik ürünlerine uygulayan ilk kişi oldu ve böylece Vichy markasını yarattı. Dermokozmetiğin öncü markası Vichy, 90 yılı aşkın süredir sağlıklı güzelliğe liderlik ediyor. Cildin ve saç derisinin sağlığı, gücü ve güzelliğine adanmış olan markamız, yaşlanma karşıtı bakım odağıyla sağlıklı güzellik bilincini artırmak üzere öncü rol üstleniyor.​

Bu yıl cilt bakım rutininde hangi ürünleriniz ön plana çıkıyor? Tüketicilerinizi ne gibi yeniliklerle buluşturdunuz?

Vichy, geniş bir ürün portföyüne, kadınların her cilt ihtiyacına çözüm üreten ürünlere sahip. Özellikle kolajen, retinol yeniliklerimiz, cilt bakımında trendleri belirliyor.

Yaşlanma karşıtı bakımda da yeni güçlü ikiliyi; %15 Saf C Vitamini Aydınlatıcı Serum ile Saf Retinol Derin Kırışıklık Karşıtı Serum’u geliştirdik. Bildiğiniz üzere cildimiz, her gün oksidatif strese sebep olabilecek serbest radikallerin ortaya çıkmasıyla kirlilik ve UV ışınları gibi dış etkenlere maruz kalıyor. Buna bir de cildin doğal yaşlanması eklenince ciltte kırışıklıklar, ince çizgiler ve solgun görünüm ortaya çıkabiliyor. Bu soruna karşı koyabilmenin yolu, antioksidan serumları günlük olarak uygulamaktan geçiyor. Yaşlanma karşıtı bakımdaki güçlü serisi Liftactiv’in iki yeni serumunu da buradan yola çıkarak geliştirdik.

Liftactiv Saf C Vitamini Aydınlatıcı Serum ve Liftactiv Saf Retinol Derin Kırışıklık Karşıtı Serum, dermatologların yaşlanma karşıtı bakımda güçlü etki için en çok reçetelediği rutinlerden biri olarak görülüyor. Liftactiv Saf C Vitamini Serum, %15 saf C vitamini içeren formülüyle daha aydınlık görünen bir cilt için antioksidan cilt savunmasını güçlendiriyor. Liftactiv Saf Retinol Derin Kırışıklık Karşıtı Serum ise formülündeki %0,2 saf retinol ve %1 probiyotik türevleri ile hücre yenilenmesini desteklerken derin kırışıklıklar dahil tüm kırışıklık görünümünü azaltıyor.

Yaşlanma karşıtı cilt bakımında üst düzey etki için sabah rutininde Liftactiv Saf C Vitamini Aydınlatıcı Serum, akşam rutininde de Liftactiv Saf Retinol Derin Kırışıklık Karşıtı Serum’u kullanabilirsiniz.

L’Oréal Grup, kendisini bir Tekno-Güzellik şirketi olarak konumlandırıyor. Vichy, bu vizyona nasıl katkı sağlıyor? Tekno-Güzellik alanında hayata geçirdiğiniz projeler var mı?

L’Oréal Grup, Tekno-Güzellik şirketi olma, yani bir güzellik şirketinden tek işi güzellik olan bir teknoloji şirketine dönüşme yolunda birçok adım atıyor. Vichy de bu dijital dönüşüm yolculuğuna SKINCONSULT AI isimli uygulamasıyla katkıda bulunuyor. Dijital cilt danışmanı SKINCONSULT AI’ı, sahip olduğumuz dermatoloji uzmanlığını artırılmış gerçeklik ve yapay zeka teknolojileriyle birleştirerek, cilt yaşlanmasını anlamaya yardımcı olmak için geliştirdik. Uygulamayı biraz daha detaylı anlatmak gerekirse; yüz özelliklerini cilt bakım araştırmalarında değerlendirilen 10.000 fotoğraf ile karşılaştıran SKINCONSULT AI, kişiselleştirilmiş bir cilt değerlendirmesi sunmak için yedi ana yaşlanma belirtisini takip ediyor. Dijital cilt analizi, cildin gücünü ve önceliklerini belirleyerek, kullanıcıların cilt yaşlanma süreçlerinde daha iyi hareket etmelerini sağlamak için kişiselleştirilmiş bir cilt bakımı reçetesi oluşturuyor.

Dermatologlar ile birlikte geliştirilen ve 15 yıllık cilt bakım araştırmaları sonucunda oluşturulan yapay zeka destekli dijital cilt bakım danışmanı; ciltteki sıkılık kaybı, gözenek görünümü, ince çizgiler, kırışıklık görünümü, göz altı kırışıklıkları, ışıltı kaybı ve koyu halka görünümünü analiz ediyor. Uygulama, hem yüz hem de boyundaki derin ve yüzeysel kırışıklar, gözenekler, büyük ve küçük lekeleri derinlemesine inceliyor. Sonuçlara göre kullanıcılara ciltlerinin güçlü yönlerini ve bakım yaparken önceliklendirmeleri gereken alanları öğretiyor. SKINCONSULT AI, sadece 3 adımda daha sağlıklı ve güçlü bir cilt görünümü için kişiye özel cilt ihtiyaçlarına uygun cilt bakım reçetesi öneriyor.

Günümüzde bir amacı olan markalar tüketicilerin gözünde daha farkı bir konumda bulunuyor. L’Oréal Grup’un da “anlamlı markalar yaratmak” hedefi var. Vichy özelinde marka amacınızı paylaşabilir misiniz?

Misyonumuz, özellikle önemli yaşam döngülerinde kadınların yanında olabilmek. Ülkemizde daima gündemde olan kadın erkek eşitliği ve kapsayıcılık ana başlığı altında, kadınların hormonal ve duygusal geçiş dönemlerinde yanlarında olduğumuzu göstermek, bu etkilerin ciltte yarattığı etkiyi azaltmak ve beraberinde tabu olarak görülen bazı konularda farkındalık sağlayacak eğitici ve bilgilendirici faydalar sağlamak istiyoruz. Bu doğrultuda, doğru cilt bakımın yarattığı özgüven ve mutluluk salgılanımı ile bağlantılı bir projeyi en kısa sürede hayata geçireceğiz.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.