Business World Global

NLP Uzmanı Onur Günal: Türkler, yapay zeka ile insan mühendisliği analizi geliştirdi

NLP Uzmanı Onur Günal: Türkler, yapay zeka ile insan mühendisliği analizi geliştirdi
01 Mayıs 2024 - 14:58

Neredeyse tüm sektörler, şu anda yapay zeka ve NLP alanlarındaki hızlı gelişmelerin etkisi ile önemli bir dönüşüm yaşıyor.

Şirketlere, kurumlara ve bireylere yönelik analiz raporları ve NLP eğitimleri ile mühendis ve NLP Uzmanı Onur Günal, “Bu teknolojiler, çeşitli alanlarda büyük etkiler yaratıyor. Bu hayati prosedürü yürütmek daha akıcı, verimli ve güvenli bir yol sağlıyor” dedi.

“NLP, insanı anlamak ve algoritmalar geliştirmekle ilgilidir”

Yapay zeka altyapısının önemini vurgulayan NLP uzmanı, “4 yıl süren uzun AR-GE çalışmaları sonrası, dünyada sadece birkaç ülkenin uyguladığı Uluslararası onaylı yapay zeka derin analiz test raporları ile son 5 yılda kamu kurum kuruluşları, özel şirketler, bireysel danışanlar, kariyerini değiştirmek isteyenler, kendini değiştirmek isteyenler ve öğrencilere kariyer yolunda rehberlik eden testler ile birlikte doğru tercih yapmalarını da sağlamış oluyoruz. Bunu da test okuması, eğitimler ve koçluk seansları ile pekiştiriyoruz” şeklinde konuştu.

Hangi testler yapılıyor?

Onur Günal; “Çok farklı kategoride analiz ve değerlendirme yapabiliyoruz. Bunlardan biri de birey ve kurumların en çok tercih ettiği testlerden biri olan yaşam analiz testi raporu” dedi ve açıkladı; “İnsan toplumda kabul görme duygusu ile var olur, toplumdaki akımlara ayak uydurur. Seçimlerinin kendisine ait olduğunu düşünür çünkü sistem böyle kurulmıştır. Ancak, o sistemin yöneticileri vardır. Ve farkındalık, bilinçlenmek, derin öğrenim sahibi olmak ve yaşamı gerçekten değiştirmek insanın elindedir” şeklinde açıklıyor.


Yargıda bulunmanın bir ön yargı olduğunu vurgulayan NLP uzmanı, bahanelerin bizi haklı kılmadığını ekliyor. “Başarıyı herkes anlatır ama kendi özelliklerine göre nasıl bir dönüşüm yaşayacağını sana kimse göstermez. Burada asıl soru “Nasıl?” olmalıdır. Cevabı ise “yaşam analiz raporu” diyor.

Yaşam analiz testi, kişisel gelişim için yol haritasıdır

Yıllardır şirketlere, kurum, kuruluş ve bireylere NLP testleri ve analizleri yapan Onur Günal, yaşam analiz raporunun; bireylerin hayatlarını derinlemesine değerlendiren kapsamlı bir rapor olduğunu belirtiyor.

“Yaşam analizi testi raporu; bireylerin yaşamlarını çeşitli açılardan değerlendirerek kişisel gelişimlerine katkı sağlayan önemli bir belge olarak karşımıza çıkıyor. Bu kapsamlı rapor, duygusal, zihinsel, sosyal ve fiziksel alanlarda bireylerin performansını değerlendirirken, daha tatmin edici bir yaşam için stratejiler sunuyor. Bu analizler arasında duygusal durum analizi, zihinsel yetenekler, sosyal ilişkiler ve iletişim analizi, hayat denge ve tatmin analizi gibi değerlendirmeler yer alıyor” şeklinde ifade etti.

Bu test ve analizin temel amacı ile ilgili ise Onur Günal; “bireylerin kendi yaşamlarını daha iyi anlamalarını sağlayarak kişisel gelişimlerini destekler. Bu rapor, yaşamda pozitif değişiklikler yapmak isteyenler için önemli bir rehberlik kaynağı olarak öne çıkıyor” diyor.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.