Business World Global

Hikmet Eraslan: Kültür ve sanat ile bazı şeyleri değiştirmeyi başarıyoruz

Hikmet Eraslan: Kültür ve sanat ile bazı şeyleri değiştirmeyi başarıyoruz
25 Temmuz 2022 - 12:52

Doğubayazıt Stadyumu’nda gerçekleştirilen “Ağrı Dağı Müzik Festivali By Mr. Dosso Dossi” etkinliği tam bir müzik şöleni sundu. Türkiye’nin en büyük sahnesinde gerçekleştirilen festival, ünlü şarkıcıların performanslarının yanı sıra görsel şovlarıyla da büyük beğeni kazandı.

Ağrı Dağı eteklerinde yer alan Doğubayazıt Stadyumu’nda gerçekleştirilen “Ağrı Dağı Müzik Festivali By Mr. Dosso Dossi” etkinliği ünlü sanatçıların performanslarına ev sahipliği yaptı. Yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı festivalde Çakal, Reckol, Xero Abbas, Yunus Agiri, Kurtuluş Kuş, Burak Bulut ve Tara Mamedova sahne aldı. Ağrı ve çevre illerden gelenlerin büyük bir coşkuyla takip ettiği etkinlik, yüksek teknolojinin kullandığı sahnesiyle görsel bir şölen de sundu.

Gecede, Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan’ın canlı DJ performans eğlenceyi zirveye taşıdı. “Mr. Dosso Dossi Live Performance” adıyla DJ setinin başına geçen Hikmet Eraslan, yaklaşık bir saat süren performansıyla stadyumu dolduran müzik severleri coşturdu. Işık ve lazer gösterilerinin yanı sıra yerel dansçıların da yer aldığı gecede Hikmet Eraslan, tempoyu hiç düşürmedi.

“Sanat ile bölgede bazı şeyleri değiştireceğimize inanıyorum”

Etkinlikten sonra açıklamalarda bulunan Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan şunları söyledi: “Bölgenin kültür ve sanat faaliyetleriyle anılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda Doğubayazıt Stadı’nda Türkiye’nin en büyük sahnesini kurduk. Şimdiye kadar bölgede yapılmamış bir müzik etkinliğine imza attık. Gerek bölgenin yerel sanatçıları, gerekse ulusal ve uluslararası sanatçılarla muhteşem bir müzik şöleni sunduk. Ben de Mr. Dosso Dossi olarak DJ performansı sergiledim. Bölgenin bu etkinliklere de büyük ihtiyacı var. Doğduğum topraklar olan Doğubayazıt’ta böyle bir etkinlik gerçekleştirmekten ve gördüğümüz ilgiden çok mutlu oldum. Sanat ile bölgede bazı şeyleri değiştireceğimize inanıyorum. Hatta genç bir kızımızdan bir mesaj aldım. Bölge halkının bize güvenerek çocuklarını bu etkinliğe gönderdiğini belirtiyordu. Kendisi de 24 yaşında olan bu genç kızımız, izin istediğinde babasının ilk kez tereddütsüz olur verdiğini yazdı bana. Bu beni çok mutlu etti. Demek ki kültür ve sanat ile bazı şeyleri değiştirmeyi başarıyoruz. Bu bizi daha da cesaretlendiriyor. Doğubayazıt’a ve dolayısıyla bölgeye kültür sanat faaliyetleriyle hizmet etmeye devam edeceğiz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.