Business World Global

Sektörümüze öncülük etmeye devam ediyoruz

Sektörümüze öncülük etmeye devam ediyoruz
15 Haziran 2021 - 10:49

Pandemi dönemde ekip arkadaşlarımızın sayısını iki katına çıkardık ve bunu yapabilen ender şirketlerden biri olduk. Çalışma arkadaşlarımız başta olmak üzere tüm paydaşlarımızın sağlığına her şeyden daha çok önem verdik.

Endüstriyel cam sektöründe 47 yıllık bir tecrübeye sahip olan Yorglass, son yıllarda yaptığı yatırımlar ve teknolojiye verdiği öncem ile üretim kapasitesini daha artırdı. 60 ülkeye ihracat yaparak ülkemize katma değer girdisinde büyük bir katkı sağlamaktadır. Sektöründe ilkleri yapmayı alışkanlık haline getiren Yorglass, 1988 yılında Ege bölgesinin ilk ısıcam tesisini, yine 1989 yılında ise Türkiye’nin ilk dekoratif üretimini gerçekleşmiştir. Bizler de yayın olarak şirketin yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda kurumsal iletişim yöneticisi Merve Yorgancılar ile pandemi döneminde pazarlama, üretim, pandemi önlemleri ve yeni çalışma düzeni ile ilgili konuştuk.

Yorglass olarak global alanda büyük işler ortaya koyuyoruz. Temeline teknolojiyi ve inovasyonu koyduğumuz üretim çalışmalarımızı Türkiye’nin beş farklı şehrinde bulunan altı modern tesisimizde gerçekleştiriyoruz. 60’a yakın ülkeye ürünlerimizi sunarken, pandemi döneminde faaliyete geçirdiğimiz Çerkezköy tesisimiz ile de üretimimizi ve ihracatımızı artırmayı hedefliyoruz.

PANDEMİ DÖNEMİNDE SAHİP OLDUĞUMUZ GÜÇLÜ ALTYAPI SAYESİNDE ÇALIŞMALARIMIZI YENİ NORMALE HIZLA ADAPTE ETTİK.

Pandemi döneminde sahip olduğumuz güçlü altyapı sayesinde çalışmalarımızı yeni normale hızla adapte ettik. Bu dönemde ekip arkadaşlarımızın sayısını iki katına çıkardık ve bunu yapabilen ender şirketlerden biri olduk. Çalışma arkadaşlarımız başta olmak üzere tüm paydaşlarımızın sağlığını odağımızdan ayırmadık. Yeni çalışma düzenimizde bulaş riskinin önüne geçmek için beyaz yakalı takım arkadaşlarımızın yüzde 80’i evden destek veriyor. Titizlikle yürüttüğümüz çalışmaların sonucunda da TSE onaylı Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazanan ilk firmalardan biri olduk. Müşteri ilişkileri tarafında da şeffaf iletişim kurmaktan ödün vermiyor, ilişkilerimizi ve pazarlama çalışmalarımızı pandemi kurallarına uygun bir biçimde ilerletiyoruz. Müşterilerimiz her zaman olduğu gibi bu dönemde de tüm faaliyetlerimizin ve iş süreçlerimizin merkezinde yer almaya devam ediyor.

Teknolojinin avuçlarında büyüyoruz ve dinamik bir kadromuz var ve bizler bunun avantajını yaşıyoruz. Nisan ayının son haftasından itibaren 30 yaş altı 94 takım arkadaşımızı Bi’Kahve Serisi ile yöneticilerimizle bir araya getirmeye başladık. Üst düzey yöneticilerimizin deneyimlerini, yeni neslin heyecan ve motivasyonuyla birleştiriyoruz.

Yarım asra yaklaşan birikimimizle öncü atılımlarda bulunduğumuz cam işleme sektöründe, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne imza atan ilk şirket olduk. Bu heyecan verici gelişme ile insan hakları konusunda eşitlikçi politikalar, iş dünyasında her türlü yolsuzlukla mücadele, çevre dostu uygulamalar ve çalışma standardı alanlarında belirlenen ilkelere uyacağımıza söz verdik.

Hızlı ve etkili bir giriş yaptığımız 2021 bizim için son derece verimli geçiyor. Yılın geri kalanında yatırımlarımızı hızlandıracak ve gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla sektörümüze öncülük etmeye devam edeceğiz.

 

Merve Yorgancılar  /  Yorglass Kurumsal İletişim ve Marka Yöneticisi ve Yönetim Kurulu Üyesi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]