Business World Global

Yağız İzgül’den Söke ile kahvaltı sırları

Yağız İzgül’den Söke ile kahvaltı sırları
11 Ocak 2024 - 13:48

Şef Yağız İzgül’ün ve Söke’nin ev sahipliğinde ünlü isimlerin katılımıyla düzenlenen “Yeni Yıl Kahvaltısı”, geçtiğimiz günlerde Sofitel İstanbul Taksim’de gerçekleşti.

Şef Yağız İzgül’ün, unun kahvaltı kültüründeki yerini anlattığı yemekte konuklar, dünya kahvaltısından Graffe, Kruvasan, French Toast gibi pek çok unlu tarifi de tattı.

Söke, gastronomi dünyasının önde gelen ismi Şef Yağız İzgül’ün liderliğinde gerçekleştirdiği “Dünya Kahvaltı Kültüründe Un” konseptli yeni yıl kahvaltısı ile moda, gastronomi, basın ve sanat dünyasını bir araya getirdi. Sofitel İstanbul Taksim’in mekan sponsorluğunda gerçekleşen etkinlikte, konuklar unutulmaz bir kahvaltı deneyimi yaşadılar. Kahvaltının lezzetine, yeni yıldan dilekler ve umutlar da eşlik etti. Türk mutfağı başta olmak üzere İtalya, Fransa, Hollanda gibi ülkelerin kahvaltılarındaki Graffe, Kruvasan, French Toast gibi ünlü reçeteleri de deneyen konuklar; İzgül’ün paylaştığı bilgilerin yanı sıra Söke Tüketici Ürünleri Pazarlama Müdürü İdil Rodoplu’dan da Söke’nin hikayesini ve zengin ürün portföyünü dinlediler.

Rodoplu, Söke’nin sektördeki bilgi ve tecrübesini yeni gireceği kurabiye kategorisi lansmanıyla geleceğe taşıyacağını, yılın ilk yarısında tesislerini faaliyete alıp lezzeti ile çok konuşulacak kurabiyeleri tüketicileriyle buluşturacaklarının müjdesini de verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.