Business World Global

Türkiye’nin Tek Ürün Bileşenleri Fuarı Yarın Ziyarete Açılıyor

Türkiye’nin Tek Ürün Bileşenleri Fuarı Yarın Ziyarete Açılıyor
21.989
23 Ekim 2019 - 18:39

Türkiyenin Tek Ürün Bileşenleri Fuarı

24-26 Ekimde İstanbul Fuar Merkezinde…

 

9 ayda 15 milyar dolar ihracat rakamlarına ulaşan ve Türkiyede en fazla ihracat gerçekleştiren ikinci sektör olma unvanını uzun süredir koruyan kimya sektörü, “Life Sciences Ingredients” konsepti ile bir araya gelerek 24-26 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezinde gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor.

“Life Sciences Ingredients” konsepti çatısı altında birleşen ve eş zamanlı olarak düzenlenecek üç fuar, “Uluslararası Gıda, Beslenme Bileşenleri, Hammaddeleri ve Teknolojileri Fuarı-Food & Nutritional Ingredients”, “Uluslararası İlaç Bileşenleri, Hammaddeleri ve Teknolojileri Fuarı-Pharmaist” ve “4. Uluslararası Kozmetik, Kişisel Bakım, Deterjan ve Ev Bakımı Bileşenleri, Hammaddeleri ve Teknolojileri Fuarı-Cosmetics & Home Care Ingredients 2019 yurt içi ve yurt dışından binlerce profesyonel alıcıyı bir araya getirecek.

2019 yılında 9 ayda 15 milyar dolar ihracat rakamlarına ulaşan kimya sektörünü Life Sciences Ingredients konsepti ile birleştiren ve eş zamanlı olarak düzenlenen üç fuar, hammadde, bileşen ve teknoloji bakımından sektörün ihtiyaçlarına cevap vermeye yönelik olarak iki yılda bir düzenleniyor. Fuarlara 20 ülkeden 150’nin üzerinde katılımcı ve Türkiye, Ortadoğu, Balkanlar ve Türki Cumhuriyetler’den olmak üzere 4 binin üzerinde ziyaretçi bekleniyor.

Dünya Gıda Bileşenleri Endüstrisi 40 milyar dolara ulaştı

Gıda bileşenleri endüstrisinin ekonomik büyüklüğünün global düzeyde 40 milyar dolara ulaştığı tahmin ediliyor. İstanbul Fuar Merkezi’nde 24-26 Ekim 2019 tarihlerinde bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek olan Uluslararası Gıda, Beslenme Bileşenleri, Hammaddeleri ve Teknolojileri Fuarı (Food & Nutritional Ingredients), katılımcı ve ziyaretçilerine bu pastadan daha büyük pay almaları için destek veriyor.

Gıdaların korunmasında ulaşılan son teknolojiler, gelişmeler ve yenilikler bu fuarda…

Food & Nutritional Ingredients 2019, gıdaların korunmasında ulaşılan son teknolojik gelişmeler, trendler ve hammadde çeşitlerini, 20’yi aşkın ülkeden 3 binin üzerinde ziyaretçi ve 100’ün üzerinde katılımcı ile buluşturmaya hazırlanıyor. Food & Nutritional Ingredients 2019’da, gıda ve helal gıda hammadde ve organik bileşenleri ile yarı mamüller ve katkı maddeleri, gıda analiz ve ürün geliştirme sistemleri, gıda güvenliği teknolojileri, gıda paketleme teknolojileri ile gıda üretim ekipmanları vitrine çıkacak.

Gerçekleştirilecek panellerle sektöre yön verenler buluşuyor

Gıda bileşenleri sektörüne dair dünyada ve ülkemizdeki en son gelişmeler, yenilikler ile sektöre dair gündemdeki konular, 24-26 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılacak Uluslararası Gıda, Beslenme Bileşenleri, Hammaddeleri ve Teknolojileri Fuarı etkinliklerinde konuşulacak. 24 Ekim’de İFM Hall 10’da yer alan Food & Nutritional Ingredients 2019 Konferans Alanı’nda gerçekleşecek panele, sektöre yön veren üst düzey yönetici ve dernek başkanları katılacak.

Women in Lifeda kimya sektörünün başarılı kadınları bir araya geliyor

25 Ekim’de ilk kez düzenlenecek Women in Life etkinliği, kimya sektörünün başarılı kadınlarını kahvaltı buluşmasında ve devamında yapılacak söyleşi etkinliğinde bir araya getirecek. Etkinlikte kimya sektöründe görev alan üst düzey kadın yöneticiler iş hayatlarındaki deneyimlerini paylaşacaklar. Ayrıca, fuar kapsamında düzenlenecek konferanslarda sektöre ışık tutan fikirler eşliğinde en yeni ürün, formülasyon ve teknolojileri hakkında bilgiler fuar ziyaretçilerinin ilgisine sunulacak. www.fningredients.com adresi üzerinden online kayıt yapılarak, gıda bileşenlerinin uluslararası buluşmasına ve etkinliklere ücretsiz katılım sağlanabilecek.

İlaç sektörü Pharmaistte buluşuyor

  1. Uluslararası İlaç Bileşenleri, Hammaddeleri ve Teknolojileri Fuarı Pharmaist, 24-26 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde 2 bin 500 m2 alanda 100’ün üzerinde firma ile 3 bini aşkın profesyonel ziyaretçi katılımı ile gerçekleşecek. Uluslararası İlaç Bileşenleri, Hammaddeleri ve Teknolojileri Fuarı Pharmaist, ihracat odaklı bir fuar. İran, Irak, Suudi Arabistan, Tunus, Cezayir, Fransa, İtalya, Azerbaycan, Rusya, Ukrayna başta olmak üzere Ortadoğu, Kuzey Afrika, Avrupa, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu ve Balkanlar’dan 3 binin üzerinde profesyonel ziyaretçinin katılımı bekleniyor.

Fuarla eş zamanlı konferans ve panellere sektörün ileri gelenleri katılım gösterecek

Pharmaist ile eş zamanlı olarak düzenlenen konferans ve panellere ise hem yurt dışından hem de yurt içinden önemli sektör dernek başkanları, bilim insanları, uzmanlar ve iş dünyasından isimler katılım sağlarken, sektöre dair en son teknolojik gelişmeler konuşulacak, ürün ve formülasyonlar vitrine çıkacak. Fuar kapsamında düzenlenen Alım Heyeti Programı ile potansiyel alıcı ve katılımcılar fuar süresince ikili görüşmeler fırsatı bulurken, fuar öncesinde oluşturulan randevu programı ile doğru satıcı ve alıcıların daha güçlü işbirlikleri kurmasına vesile olunacak.

Türkiyede Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sektörü küresel büyüme oranını ikiye katladı

Türkiye’de kozmetik sektörü küresel büyüme oranını ikiye katlarken, kişisel ve ev bakım endüstrisi sektörün küresel devlerinin dikkatini çekiyor. Türkiye’nin bu sektördeki birçok lider firma için bir üretim merkezi olma potansiyeli her geçen gün artarak devam ediyor. 26.4 milyar TL’lik pazar payına sahip, Kozmetik, Kişisel Bakım, Deterjan ve Ev Bakımı sektörü, Türkiye’deki ekonomik gelişmelere bağlı olarak, her yıl ortalama yüzde 10 büyüyor. 180 ülkeye ihracat gerçekleştiren sektör, 120 bin kişiye istihdam sağlıyor. TOBB Türkiye Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi Meclisi’nin son verilerine göre kozmetik sektörü 9.4 milyar TL, temizlik ürünleri sektörü 8.7 milyar TL ve hijyenik kağıt sektörü de 8.3 milyar TL olmak üzere toplamda 26.4 milyar TL’lik pazar payına sahip. Sektör, Irak, İran, Rusya Federasyonu, Almanya ve Fransa başta olmak üzere 180’in üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiriyor; 220 bin satış noktası ve 5 bin civarında firma ile 120 binin üzerinde kişiye istihdam sağlıyor.

 

 

Kozmetik ve Temizlik sektörünün önde gelen markaları “Cosmetics & Home Care Ingredients 2019”da…

Sektörün hedef pazarlarından katılımcı ve ziyaretçiler, 24-26 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen 4. Uluslararası Kozmetik, Kişisel Bakım, Deterjan ve Ev Bakımı Bileşenleri, Hammaddeleri ve Teknolojileri Fuarı’nda (Cosmetics & Home Care Ingredients 2019) buluşmaya hazırlanıyor. Cosmetics & Home Care Ingredients 2019, sektörün ihtiyacı olan kimyasal, hammadde, bileşen ve teknoloji ile ilgili satın alımları karşılayacak çok önemli bir platform. 3 bin m2 alanda yapılacak fuara 150’nin üzerinde katılımcı ve başta İran, Suudi Arabistan, Cezayir, Irak, Rusya, Fransa, İtalya; Tunus, Ukrayna ve Azerbaycan olmak üzere 20’yi aşkın ülkeden 4 binin üzerinde ziyaretçi katılımı bekleniyor.

Fuarda inovatif ürünler, prototip numuneler ve parfümörlerin workshopları olacak

Katılımcılar için ihracat hacmini artırma, yeni iş bağlantıları kurma ve yeni pazarlara açılmaları konusunda Cosmetics & Home Care Ingredients Fuarı önemli bir rol oynuyor. 2019 yılında pek çok yenilik ile yoluna devam eden Cosmetics & Home Care Ingredients, katılımcılarına ve ziyaretçilerine dopdolu bir fuar programı sunuyor.

Cosmetics & Home Care Ingredients Fuarı bünyesinde; hem katılımcı hem de ziyaretçiler için eşsiz fırsatlar sunan en son inovatif ürünlerin sergileneceği “Innovation Corner Alanı”, laboratuvar ortamında prototip numuneler üretilen “Product Formulation Alanı”, parfümörlerin workshoplarını içeren “Koku Atölyesi” bulunuyor. Fuar, 3 gün süresince sektör profesyonellerinin “CHCI Konferans Alanı”nda yapacağı sunumlara da ev sahipliği yapacak. Etkinliklerde, sektöre dair en son teknolojik gelişmeler, trendler ve projeler tanıtılacak. 24-26 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılacak Cosmetics & Home Care Ingredients 2019, chcistanbul.com web adresinden ücretsiz kayıt olunarak ziyaret edilebiliyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER
sanalbasin.com üyesidir

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.