Business World Global

Türkiye’de ilk kez Bekar Anneler Derneği kuruldu

Türkiye’de ilk kez Bekar Anneler Derneği kuruldu
22 Mayıs 2024 - 13:09

Türkiye’de ve dünyada sayıları her geçen gün artan Bekar Annelerin (Single Mom) sorunlarını 360 derece ele almak, güçlenmelerini, toplumda kabul görmelerini, ekonomik ve entelektüel anlamda desteklenmelerini sağlamak adına kurulan dernek, 21 Mart’ta Bahçeşehir Üniversitesi BAUEQUAL desteği ile ilk etkinliğini gerçekleştirdi.

Kurucuları arasında bekar anneler kadar, bu alanda savunuculuk yapan isimlerin de olduğu dernek, bekar annelere toplum içerisinde var olmaları için farklı alanlarda hizmetler sunacağını duyurdu.

Dernek, bekar annelerin başta yoksulluk olmak üzere barınma, eğitim, sağlık, ev içi emek, sosyal, hukuksal ve ekonomik haklar konularında desteklenmesi ve güçlendirilmesi hedeflenmektedir.

Bekar anneleri psikolojik ve ekonomik olarak güçlendirmek, güçlenen bekar annelerin daha verimli ve farkında ebeveynler olmasını sağlamak, bekar annelerin çocuklarının daha konforlu bir ortamda büyümesini sağlamayı hedefliyor.

Dernek Başkanı Serap Yelkenci: “Bekar annelerin, her alanda başarılı olabileceğine ve değer üretebileceklerine inanıyoruz; şirketlerin IK politikalarını, kamunun desteklerini, markaların ilham veren adımlarını, bekar annelerin güçlenmesi yönünde değiştirmeleri halinde bu başarının mümkün olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Dernek Başkan yardımcısı Esra Baykal: “Derneğimiz şimdiden yerel idarelerle ve bazı bakanlıkların desteği ile proje oluşturma sürecine başladı. Vizyoner kurumlar bizlerle iletişime geçti ve onların da kendi içlerinde çalışan bekar annelere ve istihdama yönelik projelerle bizimle olmak istediklerini görüyoruz. Bu mutluluk verici. Dernek içerisinde yer alan yönetim kurulunun da gücü ile firmalarla ve kamu ile yapabileceğimiz çok fazla başlığımız olduğunu ortaya çıkardık. Bekar Anneler vardır ve onların dönüşümü için heyecanla çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]