Business World Global

Sigortam.net özel sağlık sigortasında bir adım öne çıkıyor

Sigortam.net özel sağlık sigortasında bir adım öne çıkıyor
05 Mayıs 2023 - 11:55

Efe Gökçe / efe@businessworldglobal.com

Türkiye’nin ilk ve lider insurtech markası Sigortam.net, “Müşterinin Şampiyonu” olma vizyonu doğrultusunda, müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik en uygun poliçeyi seçmeleri için gereken unsurlara dikkat çekiyor.

Sağlık sektörünün büyümesini destekleyen önemli unsurlardan biri de sağlık sigortaları. Hastalık, kaza gibi durumlarda tedavi masraflarını ve koşullarını dert etmek yerine önlemini önceden almak isteyenlerin sayısının artması, özel sağlık sigortalarına yönelik ilginin de yükselmesini sağlıyor. Müşterilerine Türkiye’nin önde gelen 25 farklı sigorta şirketinin farklı poliçe tekliflerini bir arada sunan Sigortam.net, ihtiyaca en uygun poliçeyi seçmek için göz önünde bulundurulması gereken unsurlara dikkat çekiyor. Değişen yaşam biçimleriyle birlikte sağlık sigortalarının herkes için daha önemli hale geldiğini belirten Sigortam.net CEO’su Bora Uludüz, “Özellikle pandemi döneminin sağlık ve iyi yaşamın önemine ilişkin farkındalığı artırması, bu yönelimi destekliyor. Sigortam. net olarak uzman sigorta danışmanlarımızla, en iyi özel sağlık sigortasını seçme konusunda müşterilerimize destek oluyoruz. Sigorta şirketleri farklı kapsamlarda pek çok özel sağlık sigortası seçeneği sunuyor. Bu noktada doğru ürünü belirlemek için dikkate alınması gereken çok fazla kriter var. Bu da açıkça gösteriyor ki tercih yaparken en ucuz poliçeyi seçmek her zaman en uygun sigortaya sahip olmak anlamına gelmiyor” diye konuştu.

“SAĞLIK SİGORTALARI KONUSUNDA DA NETLİK SAĞLIYORUZ”

Sigortam.net’in geçen yıl başlattığı yapay zekaya dayalı üçlü kart sisteminde en uygun fiyatlı, en geniş kapsamlı ve

fiyat-performans açısından öne çıkan ürünlerin tüketicilerin değerlendirmesine sunulduğunu belirten Uludüz, “Teknoloji ve uzmanlığımızı birleştirerek müşterilerimize en iyi seçim konusunda destek oluyoruz. Kişiye özel hizmet veren uzman sigorta danışmanlarımız ile müşterilerimizi buluşturuyor, onların sağlık sigortalarına dair kafalarındaki tüm sorulara net yanıtlar almaları için çalışıyoruz” dedi.

En doğru özel sağlık sigortası ürününün seçimi için dikkat edilmesi gereken unsurlara da değinen Bora Uludüz, şu noktaların altını çizdi;

Kapsam dahilindeki teminatlar: Sigorta şirketleri, yatarak ve ayakta tedavi gibi ana teminatların yanı sıra doğum teminatı, ambulans hizmeti, tedavi öncesi-sonrası hizmetler, 7/24 tıbbi destek, günlük bakım, check-up gibi ek teminatlar sunabilir. Poliçe satın alırken ihtiyaca uygun teminatların dahil edildiğinden emin olmak gerekiyor.

Teminat limitleri ve katılım payı oranı: Hastane giderlerinin toplamda ne kadarının sigorta tarafından karşılanacağını teminat limitleri belirlerken, poliçe sahipleri katılım payı oranlarına bağlı olarak hastane masraflarının belirli bir yüzdesini karşılıyor. Sağlık durumuna bağlı olarak teminat limitini belirlemek poliçe tutarını optimumda tutmak için önemli. Katılım payının düşük olması da kişinin cebinden çıkacak miktarın az olmasını sağlıyor.

Anlaşmalı hastaneler: Gitmeye alışkın olduğunuz ya da düzenli ziyaret ettiğiniz doktorların bulunduğu hastanelerin, sigorta şirketinin anlaşmalı hastaneler listesinde olup olmadığına bakmak, sigortanın efektif kullanımına katkıda bulunuyor.

Bekleme süreleri: Özel sağlık sigortası kapsamında bazı hastalıklar için belirlenen birkaç aylık bekleme süresi farklı şirketlerde farklı uzunluklarda olabiliyor. Bu sürenin en az olduğu poliçeler, sağlığınızın en kısa sürede tam güvenceye alınmasını sağlıyor.

Hasarsızlık indirimi: Sigorta şirketleri y ıl boyu hiçbir hasar talebinde bulunmayanlar için ertesi yıl “hasarsızlık indirimi” uyguluyor. Bu oran da şirketler arasında farklılık gösterebiliyor.

Ömür boyu yenileme: Ömür boyu yenileme garantisini alabilmek sağlık sigortalarındaki en dikkat çeken noktalar arasında yer alıyor. Bu garantiyi verebilme süresi, sigorta şirketleri arasında farklılıklar barındırsa da ömür boyu yenileme garantisini aldıktan sonra sigortasını devam ettirmek, müşteriler için çok önemli bir ayrıntı olarak öne çıkıyor.

Hasar ödeme prosedürleri ve hasar talebine dönüş süresi: Sigorta şirketlerinin hasar ödeme prosedürleri ve hasar ödeme süreçleri değişiklik gösterebiliyor. Hasar ödeme şartlarının az olması, provizyon işlemlerinin hızlanması, harcanacak zaman ve eforun azalması dolayısıyla zahmetsiz bir süreç anlamına geliyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.