Business World Global

Saat&Saat’ten Cumhuriyetin 100. yılında 100 okul

Saat&Saat’ten Cumhuriyetin 100. yılında 100 okul
12 Ekim 2023 - 16:00

Saat&Saat, çocuklara ve gençlere zamanın değeri konusunda farkındalık kazandırabilmek için geçen yıl başlattığı Akıllı Saatler Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’ni bir adım ileriye taşıyor.

Projenin ilk iki yılında, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle İstanbulda ki toplam 39 okulda 417 öğretmene ve 13 bin öğrenciye ulaşan Saat&Saat, zamanın tükenen bir kaynak olduğunu ve bu kaynağı bilinçli biçimde kullanmayı erken yaşlarda öğretmek adına, Cumhuriyetin 100. yılında İstanbulun yanı sıra Ankara ve İzmirde 100 okula ulaşmayı hedefliyor.

Eğitimlerinde, bedensel sağlık ve gelişimin biyolojik ritmini  akıllı biyolojik saat” başlığı ile aktaran Akıllı Saatler Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi  kapsamında, eğitim, spor, hobiler ve teknolojiyi doğru ve verimli kullanma konuları ise akıllı zaman yönetimi” başlığı altında çocuklara kazandırılıyor. Çocukların ve gençlerin günlük yaşamlarında dengeli bir zaman yönetimi yapabilmesine yardımcı olan bu eğitim, aynı zamanda günümüzde en çok zaman tüketen teknoloji ve mobil cihaz kullanımı konusunda da bilinç kazandırmayı hedefliyor. Yarının büyüklerine zamanın değerini anlatma misyonuyla sürdürdüğü proje kapsamında Saat&Saat, imkanı olmayan öğrencilere de hobilerini desteklemek amacıyla burs olanağı sağlıyor.

Türkiye genelinde Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri tarafından belirlenecek toplamda 100 okulda eğitimler vermeyi hedeflediklerini belirten Saat&Saat Pazarlama Direktörü Ayşem Suner, Giderek hızlanan günlük hayat temposunda, zamanın ne kadar değerli olduğunun bilinciyle, çocuk ve gençlerimize en hızlı tükenen kaynağımız olan zamanı planlama bilincini kazandırmayı hedefliyoruz. Geçtiğimiz 2 yılda İstanbulda ki toplam 39 okulda yaklaşık 13 bin öğrenciye ulaştık. Projemizi Türkiyenin farklı yerlerindeki çocuklara ulaştırmak amacıyla, ‘Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Okul’ için yola çıkıyor ve toplamda 20 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz. Ankara, İstanbul ve İzmirdeki okullarımızda #şimdiçocuklarınzamanı diyoruz” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]