Business World Global

Rockwell Automation 12’nci kez Dünyanın En Etik Şirketleri Listesi’nde.

Rockwell Automation 12’nci kez Dünyanın En Etik Şirketleri Listesi’nde.
75.259
20 Mart 2020 - 8:15

Rockwell Automation etik iş uygulamaları standartlarının belirlenmesi ve geliştirilmesinde dünya çapında bir lider olan Ethisphere® Enstitüsü tarafından Dünyanın En Etik Şirketleri’nden biri seçildi.

Bu ödül ticari faaliyetlerini etik değerlerle inşa ederek sektörüne örnek olan ve uluslararası topluluklarında pozitif değişiklikler yapmayı taahhüt eden şirketlere veriliyor.

Rockwell Automation bu ödüle 12’nci kez layık görüldü ve “Diversified Machinery” (Çeşitli Makine İnşa Sektörü) kategorisinde ödül alan tek şirket oldu. 2020 yılında 21 ülkeden 51 sektörden 132 şirket Dünyanın En Etik Şirketleri listesine girdi.

Rockwell Automation Başkan ve CEO’su Blake Moret, konuya ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “İş etiği ve ilkelerine bağlılığımızı bir kez daha kanıtlayan bu ödüle Ethisphere tarafından layık görülmenin gururunu yaşıyoruz. Verdiğimiz her kararda iş etiğine büyük önem veriyoruz ve bu tüm çalışanlarımızın ellerinden gelenin en iyisini yapmaya teşvik eden bir çalışma ortamı yaratıyor. İş etiği kültürümüz başarımızın temelini oluşturuyor ve müşterilerimize, hissedarlarımıza ve çalışanlarımıza uzun vadeli değer yaratmamızı sağlıyor”.

Ethisphere CEO’su Timothy Erblich ise şunları söyledi: “Rockwell Automation’ı bu ödüle hak kazandığı için tebrik ediyorum. Bu onur, ilkelerle belirlenen kurumsal kültürleri geliştirerek şirketlerinin toplumsal kurallara ve daha büyük bir amaca katkı sağlamasını mümkün kılan Rockwell Automation liderleri ve çalışanlarına aittir”.

Methodoloji & Puanlama.

Ethisphere’e ait Ethics Quotient® (Etik Katsayısı) çerçevesine dayanan Dünyanın En Etik Şirketleri değerlendirme sürecinde daha güçlü bir değer zincirini destekleyen kültür, çalışma ortamı, sosyal uygulamalar, etik ve uyum faaliyetleri, yönetim, çeşitlilik ve inisiyatiflere ilişkin 200’den fazla soru bulunmaktadır. Değerlendirme süreci tüm dünyada farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin alanının en iyi olan uygulamalarını tespit edip bir kurallar bütününe dönüştüren bir çerçeve görevi görür. 2020 yılı ödül sahibi şirketlerin en iyi uygulamaları ve iç görüleri Mart ve Nisan aylarında bir rapor ve webcast (internet yayını) aracılığıyla duyurulacaktır.

Değerlendirme sürecine katılan tüm şirketlere, bu alandaki lider kurumlara kıyasla durdukları konumu anlamada değerli iç görüler sağlayan puanlarının olduğu bir Analytical Scorecard (Analitik Karne) verilmektedir.

Ödül Kazananlar

Dünyanın En Etik Şirketleri 2020 ödüllerine layık görülen firmaların tam listesi https://worldsmostethicalcompanies.com/honorees.

Rockwell Automation hakkında;
Rockwell Automation, Inc. (NYSE:ROK), endüstriyel otomasyon ve dijital dönüşüm alanında dünya çapında lider konumda olan bir şirkettir. Rockwell Automation  insanın hayal gücünü teknolojinin potansiyeliyle birleştirerek insan olasılıklarını artırıyor, dünyayı daha verimli ve sürdürülebilir hale getiriyor. Genel merkezi Milwaukee, Wisconsin’de bulunan Rockwell Automation 100’den fazla ülkede yaklaşık 23.000 çalışanıyla müşterilerine hizmet vermektedir. Endüstriyel şirketlerde Connected Enterprise’ı nasıl hayata geçirdiğimizi görmek için www.rockwellautomation.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ethisphere Enstitüsü hakkında;

Ethisphere® Enstitüsü kurumsal karakter, piyasada güven ve işletmenin başarısının altında yatan etik iş uygulamalarına yönelik standartları tanımlama ve geliştirme konusunda dünya lideridir. Ethisphere, şirketlerin kurumsal karakterlerini geliştirme ve kurumsal kültürü değerlendirerek güçlendirme çabalarında destek vermede veriye dayalı iç görülerden yararlanarak temel etik standartlar tanımlama ve bunların ölçümünü yapma boyutunda derin deneyime sahiptir. Ethisphere, Dünyanın En Etik Şirketleri takdir programı üzerinden bu alandaki üstün başarıları onore etmekte ve İş Etiği Liderliği İttifakı (BELA) ile sektör uzmanlarından oluşan bir camiaya vücut vermektedir. Etisphere hakkında daha fazla bilgi için: https://ethisphere.com.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER
sanalbasin.com üyesidir

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.