Business World Global

Petlas’dan 2023’te 290 milyon dolar ihracat

Petlas’dan 2023’te 290 milyon dolar ihracat
14 Mayıs 2024 - 14:58

Petlas, 2023 yılını 290 milyon dolar ihracat cirosuyla kapattı. İhracat payını her geçen gün artıran Petlas, kendi geliştirdiği yüksek teknoloji ürünlerle tüm dünyada olduğu gibi ABD’de de büyük bir ilgi görüyor.

AKO Grup bünyesinde faaliyet gösteren Petlas, başta Avrupa ve ABD pazarı olmak üzere 130’dan fazla ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla 2023 yılında rekor seviyeye ulaştı. Dünya pazarında büyük ilgi gören Petlas, 2023 yılını 290 milyon dolar ihracat cirosu elde etti. Özellikle, ABD pazarında çok fazla tercih edilen Petlas, ‘ticari yük araçları’ veya ‘ağır hizmet nakliyecileri’ olarak adlandırılan Amerikan kamyonlarına özel olarak geliştirdiği SR750, DR820 ve SC710 lastikleri ile sürüş performansını optimize ederek hem dayanıklılık hem de konfor sağladı.

Bu yeni lastikleriyle ABD’de satışlarını katladıklarını ifade eden AKO Grup Yönetim Kurulu Üyesi Abdülkadir Özcan, “Amerika, genellikle Avrupa ve Asya standartlarına kıyasla daha büyük ve daha ağır araçların yollarda kullanılmasına izin veriyor. Bu nedenle, Amerikan kamyonları uzun mesafelerde önemli yükleri taşıyacak şekilde tasarlanıyor ve bu da araç başına daha yüksek yük tonajına neden oluyor. Kalabalık şehirlerin sıkışık kentsel arterlerinden geniş otoyollara, dik yokuşlara kadar bu kamyonların kullandığı lastiklerde performans, yakıt verimliği ve güvenlik için büyük bir önem taşıyor. Petlas olarak, bu araçlara özel olarak tasarladığımız, SR750, DR820 ve SC710 lastiklerimizle dayanıklılık, performans ve güvenlik sağlıyoruz” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.