Business World Global

Nearpay Avrupa ve Türkiye’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Ece Berkol oldu

Nearpay Avrupa ve Türkiye’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Ece Berkol oldu
21 Aralık 2023 - 15:07

2020 yılında kurulan ve kısa süre içerisinde MENA ve Kuzey Afrika bölgelerinde bankalar, ödeme şirketleri ve perakendeciler için finansal teknoloji çözümleri sunarak hızlı bir büyüme kaydeden Suudi Arabistan merkezli fintech startup’ı Nearpay, Avrupa Bölgesi ve Türkiye için Ortaklıklar ve İşbirliklerinden sorumlu başkan yardımcılığı görevine Ece Berkol’u atadı.

Suudi Arabistan’da 2020 yılında Mohammad Aleban ve Hamzah Al Ghamdi tarafından kurulan Nearpay, kısa bir süre içerisinde Kuzey Afrika ve MENA bölgesinde önemli bir oyuncu haline geldi. Türkiye ve Avrupa pazarına giriş yapmaya hazırlanan Nearpay, bu kapsamda Avrupa Bölgesi ve Türkiye için Ortaklıklar ve İşbirliklerinden sorumlu başkan yardımcılığı görevine Ece Berkol’u getirdi.

Lisans eğitimini 2005 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlayan Berkol, MBA eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi’nde tamamladı. Profesyonel kariyerine Garanti Bankası’nın ilk Kurumsal Bankacılık MT’si olarak başlayan Berkol, 2008’de Kurumsal Bankacılık Müşteri İlişkileri Yöneticisi ve 2012’de Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. 2021 yılından itibaren Türkiye’nin önde gelen dijital ödeme platformlarından olan Lidio’da Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CCO) olarak kariyerine devam etti. Uluslararası ve yerel projelerde gösterdiği başarılarla tanınan Berkol, Avrupa ve global pazarlarda edindiği deneyimlerle öne çıkıyor.

2023 Aralık ayı itibariyle Nearpay’de Avrupa Bölgesi ve Türkiye için Ortaklıklar ve İşbirliklerinden sorumlu başkan yardımcısı olarak atanan Berkol, fintech sektöründeki deneyimini büyük bir heyecanla sürdürüyor.

Finansal teknoloji alanında öncü bir şirket olma hedefiyle 2020 yılında Suudi Arabistan’da kurulan ve bu ay 14 milyon dolarlık yeni bir yatırım alan fintech startup’ı Nearpay, Kuzey Afrika ve MENA bölgesinde önemli bir oyuncu haline geldi ve şu anda toplam 9 ülkede faaliyet gösteriyor.

2024 yılında Avrupa ve Türkiye’deki ödeme şirketleri, bankalar ve perakendeciler için ileri teknoloji çözümleri sunarak sektörde fark yaratmayı hedefleyen Nearpay, yenilikçi softPOS ve ödeme cihazı yazılım çözümleriyle Afrika ve MENA bölgesindeki etkisini artırmayı ve finansal teknoloji sektörüne yön vermeyi amaçlıyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.