Business World Global

Mr. Dosso Dossi’den İtalyanca ve Kürtçe“Bella Ciao”

Mr. Dosso Dossi’den İtalyanca ve Kürtçe“Bella Ciao”
05 Ekim 2023 - 15:07

Türkiye’nin en büyük moda ve müzik etkinliklerini gerçekleştiren iş insanı Hikmet Eraslan, “Mr. Dosso Dossi” kimliğiyle müzik tutkusunu yeni kliplerle ileriye taşıyor.

“Mr. Dosso Dossi Live Performance” adıyla DJ setinin başına geçerek Türkiye’nin pek çok yerinde açık hava konserleri düzenleyen Hikmet Eraslan, son olarak dünyaca ünlü “Bella Ciao” şarkısını İtalyanca ve Kürtçe seslendirdi, İtalya’da klip çekti.

Daha önce Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde çektiği “Renga Bazidê” klibi ile müzik piyasasında adından söz ettiren ve dijital platformlarda yüksek dinlenme oranlarına ulaşan Hikmet Eraslan, bu kez farklı bir çalışma ile kamera karşısına geçti. Dünya genelinde çok sevilen ünlü “Bella Ciao” parçasını kendi sesiyle İtalyanca ve Kürtçe olarak seslendirdi. Farklı bir tarz kullanarak parçayı her iki dilde harmanlayan Eraslan, Roma’da klip çekti. Roma’nın özel mekanlarında çekilen ve ünlü İtalyan yönetmen Francesco Carnesecchi imzasını taşıyan klibin aranjesini ise Tarık İster gerçekleştirdi.

En büyük tutkusu olan müziği Türkiye’nin pek çok yerinde gerçekleştirdiği 100 bin kişilik açık hava konserleriyle ve yaptığı kliplerle devam ettiren iş insanı Hikmet Eraslan, “Müzik benim hobim. Müziğin insanları mutlu eden ve birleştiren yanını çok seviyorum. Şimdi ise İtalya’da farklı bir çalışma yaptık. Herkesçe çok sevilen Bella Ciao parçasının İtalyanca olan sözlerini Kürkçe sözlerle birleştirerek özel bir çalışma gerçekleştirdik. Çok keyifli bir klip ortaya çıktı” dedi.

Tüm dijital platformlarda müzikseverlerin beğenisine sunulan parça, kısa sürede büyük ilgi gördü.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.