Business World Global

MG International Fragrance Company’den sürdürülebilirliğe yatırım

MG International Fragrance Company’den sürdürülebilirliğe yatırım
02 Kasım 2023 - 15:36

1961 yılından bu yana esans sektöründe öncü kimliğini sürdüren MG International Fragrance Company; sürdürülebilir hedefleri ön plana alarak yatırım planlamalarına yön veriyor.  MG International Fragrance Company CFO’su Enver Kurt, sadece çevre altyapı ve projeleri için son 7 yıl içerisinde 5 milyon doları aşkın yatırım gerçekleştirdiklerini ifade etti.

1961 yılında Mişel Gülçiçek tarafından kurulan MG International Fragrance Company, uluslararası esans üreticisi olarak Türkiye’nin en büyük ilk 600 sanayi şirketi arasında yer alıyor. Esans dünyasındaki öncü kimliğiyle son teknolojik yenilikler, üretimdeki inovasyon kabiliyeti ile bugün 60’dan fazla ülkeye, yurt içi ve yurt dışında 2600’ü aşkın global üreticiye esans ve esans hammaddesi tedarik ediyor. 2015 yılından bu yana Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan ve dünyanın tek bir çatı altındaki en yüksek üretim kapasitesine sahip ilk entegre esans tesisinde üretime devam eden şirket; 4 bin 500’den fazla hammadde kullanımıyla 200 binin üzerinde esans formülü ve 280 farklı hammaddenin üretimini aynı anda sekiz farklı hatta gerçekleştirebiliyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞE 5 MİLYON DOLAR YATIRIM

MG International Fragrance Company CFO’su Enver Kurt “Hammadde çeşitlendirme, teknolojik iyileştirme ve inovasyon yoluyla daha yüksek ekonomik üretkenlik düzeylerine ulaşan şirket; insan ve çevre dostu yaklaşımla sürdürülebilir bir geleceğe ulaşmayı amaçlıyor ve sürdürülebilir bir geleceğe ulaşmayı hedefliyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana sanat, doğa ve insan dostu kimliğiyle tanınan şirket, esans dünyasında koku aşkına sürdürdüğü yolculuğunda iz bırakan projeleriyle ön plana çıkıyoruz. Esans üretiminde sürdürülebilir hedeflerle büyümeyi sürdürürken esans ve esans hammaddeleri ile kozmetik, kişisel bakım, hijyen, ev temizlik ve kağıt ürünleri grubunda üretici olarak faaliyet gösteren global markalar için çalışıyoruz. Şirket, çevreye saygılı üretim bilinciyle doğal hayatın korunması ve desteklenmesi amacıyla, sadece çevre altyapı ve projeleri için son 7 yıl içerisinde 5 milyon doları aşkın yatırım gerçekleştirdik” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.