Business World Global

Mercedes-Benz hafif ticari araçlarda ürün gamını genişletiyor

Mercedes-Benz hafif ticari araçlarda ürün gamını genişletiyor
24 Nisan 2024 - 0:37

Hafif ticari araçlar grubunda sunduğu araçlarla her zaman turizm sektörünün en çok tercih edilen markalarından biri olan Mercedes-Benz, 2024 turizm sezonu başlarken yeni V-Serisi, EQV, Vito, Sprinter ve tamamen elektrikli eSprinter ile ürün gamını genişletiyor.

Müşteri memnuniyetini her zaman ilk sırada tutan Mercedes-Benz, sektörün ihtiyaçları ve müşterilerin beklentileri doğrultusunda tasarlanan araçlarındaki geliştirmelerin yanında ek donanımlar ve güvenlik özellikleriyle de öne çıkıyor ve turizm sektöründe her büyüklükteki şirkete uygun çözümler sunuyor.

Hafif ticari araç satışlarında yüzde 26 artış

Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz yeni modellerin yanı sıra tamamen elektrikli eSprinter’i de Türkiye pazarına sunarak Mercedes-Benz’in elektrikli iddiasını hafif ticariye de taşımayı hedeflediklerini belirtiyor. Vito Tourer ile segmentinde insan taşımacılığında 1’inci sırada olduklarını söyleyenAkdeniz, “Mercedes-Benz olarak Sprinter ve Vito satışında tüm yılların en yüksek adedine ulaştık. Satışlarımız da bu yılın ilk 3 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 26’nın üstünde artış gösterdi. Türkiye’de yer alan modellerimizle lüks segmentte en çok tercih edilen marka olmaya devam edeceğiz. Hedefimiz sadece müşterilerimizin değil onların müşterilerinin de yüksek teknolojili, güvenlikli ve konforlu seyahat etmelerini sağlamak” diyerek Türkiye’nin en önemli sektörlerinden biri olan turizm sektörüne hizmet vermeye devam edeceklerinin altını çiziyor.

Tufan Akdeniz, turizm sektörünün kendisini her geçen yıl daha da geliştirdiğinin altını çizerek “Mercedes-Benz olarak biz de üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz. Sektörde iş birliği yaptığımız müşterilerimizin her türlü ihtiyacına cevap verebilmek amacıyla konforlu, kaliteli, güvenli ve en son teknolojiye sahip araçlarımızın yanında finansman, ikinci yael ve satış sonrası hizmetlerimizle de geniş bir hizmet yelpazesi sunuyoruz. İş birliklerimiz sayesinde müşterilerimizin ihtiyaçlarını çok daha iyi anlayarak bu yönde geliştirdiğimiz araç ve hizmetlerimizle turizmin kalitesinin artmasına da yardımcı olduğumuzu düşünüyoruz. Bizim üzerimize düşen turizm ve taşımacılık sektörlerinin beklentilerini en iyi şekilde karşılayabilmek ve bu gelişimi desteklemek” diyerek sektörün her türlü ihtiyacına destek olabilmek için tüm imkanlarını kullanmaya devam edeceklerinin altını çiziyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.