Business World Global

İngiltere’de veterinerlik alanında kariyer yapmak ister misiniz?

İngiltere’de veterinerlik alanında kariyer yapmak ister misiniz?
23 Mayıs 2023 - 14:58

Türkiye’deki bir veterinerlik fakültesinden mezun olan birisi gereken üniversite denklik şartlarını sağladığı ve istenilen şartları yerine getirdiği takdirde yurtdışında da kariyerine devam edebilir. Buradaki en büyük unsur diploma denkliği sağlamasıdır. Eğer mezun olduğunuz üniversitenin gitmek istediğiniz bir ülkede denkliği bulunmuyorsa üniversite mezunu sayılmadığınız için o ülkede çalışamazsınız.

Eğer yurtdışında geçerli bir diplomanız var ise yurtdışında çalışmanız mümkün. Ayrıca gideceğiniz ülkede çalışmak için ek sınavlara girmeniz veya mülakata girmeniz istenebilir.

Türkiye’de veterinerlik bölümünden mezun olduğunuzda yurtdışında çalışmak istiyorsanız, okuduğunuz üniversitenin verdiği diplomanın yurtdışı denkliği olmalıdır. Veteriner fakültesi için bu denkliği sağlayan iki kurum bulunur.

Birinci kurum EAEVE (Avrupa Birliği Veteriner Hekimlik Kurumları Birliği). Bu kurum veterinerlik eğitim kurumlarının Avrupa’daki resmi denklik kurumudur. İkinci kurum ise AVMA (American Veterinary Medical Association). Bu kurum ise veteriner eğitim kurumlarının Amerika’daki resmi denklik kurumudur.

Turkish Dutch Trade Consulting, istenilen nitelikleri karşılayan ve İngiltere’de çalışmak için herhangi bir engeli olmayanlara 16 Haziran 2023 tarihine kadar ön başvuruları alıyor.

İngiltere’de veterinerlik alanında kariyer yapmak ister misiniz?

EAEVE onaylı üniversitelerden birinde veterinerlik bilimi, tıp veya cerrahi alanında lisans derecesine sahip, en az 1 yıl çalışma deneyimi olan ve küçük evcil hayvanlarla klinik deneyimi bulunan adaylar arıyoruz. Ayrıca, B2 seviyesinde İngilizce biliyor ve geçerli bir sürücü belgeniz varsa başvurunuzu bekliyoruz.

Aşağıdaki link üzerinden detaylı bilgiye ulaşabilir ve ön başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz:

https://turkishdutchtrade.com/kariyer/

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.