Business World Global

Galatasaray’dan Karabağ kardeş takım projesi

Galatasaray’dan Karabağ kardeş takım projesi
28 Mart 2023 - 18:07

Sarı-Kırmızılılar, Bakü Olimpiyat Stadyumu’nda Karabağ ile depremzedeler yararına dostluk maçı oynadı. Karşılaşma öncesinde Galatasaray’ın patronu Dursun Özbek müjdeyi verdi, kardeş takım projesini duyurdu. 

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Azerbaycan ekibi Karabağ’la gelecek hafta kardeş kulüp lansmanının yapılacağını belirtti.

Dursun Özbek, Karabağ’la İstanbul’da da bir hazırlık maçı oynamak için davette bulunduklarını belirterek, “İki kardeş ülkenin iki kardeş takım olarak bazı aktivitelerimizi birleştireceğiz. Onlar Azerbaycan’da biz de Türkiye’de iş birliği yapacağız. İstanbul’da bir dostluk maçı oynamak için davet ettim” dedi.

Dursun Özbek ayrıca, “Galatasaray olarak bu deprem felaketinin yaralarını sarmak için öncü hareketlerimiz olmuştu. Bu maçın gelirini o bölgelerde harcayacağız. Bizi çok iyi karşıladılar. Onlara da teşekkür ediyorum. Sevgili başkanımla mutabakata vardık. Kardeş kulüp lansmanını gelecek hafta yapacağız. Galatasaray ve Karabağ kulüpleri kardeş seviyesinde birbirlerini seviyorlar. Mağazalarımızda Karabağ formalarını satıp Karabağ’ı anlatacağız. Onlar da burada Galatasaray formalarını satacak” açıklamasında bulundu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.