Business World Global

BMW Motorrad 24 farklı modelle gövde gösterisi yaptı

BMW Motorrad 24 farklı modelle gövde gösterisi yaptı
21 Mart 2024 - 3:46

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW Motorrad, 20-23 Mart tarihleri arasında düzenlenen Motobike İstanbul 2024’te en yeni modellerini motosiklet tutkunlarıyla buluşturuyor. Bölgenin en büyük motosiklet, bisiklet ekipman ve aksesuarları fuarına 6 segmentte 24 farklı model ve toplam 29 motosikletle katılan BMW Motorrad, Yeni CE 02, S 1000 XR ve M 1000 XR modellerini de ilk kez sergiliyor. BMW Motorrad’ın tüm modelleri 5. salondaki standında ziyaret edilebiliyor.

Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik, Türkiye’de motosiklet satışlarının bir önceki yıla göre yüzde 130’un üzerinde artarak 957 bin seviyesine ulaştığını ve fuara gösterilen büyük ilginin de talebin artarak devam edeceğini gösteren önemi bir işaret olduğunu söyledi. Motosikletin şehir içi ulaşımının en önemli unsurlardan biri haline geldiğini belirten Tiftik, “Son yıllarda büyükşehirlerdeki trafik yoğunluğu, hızlı ulaşım ihtiyacı ve park yeri sorunları özellikle 500cc’ye kadar olan segmentte rekorlar getirdi. Bu talepten elektrikli modeller de payını aldı.  2023 senesinde elektrikli scooter ve motosiklet satışları 173 bin seviyelerine geldi. Bu da toplam satışlar içerisinde yüzde 18’lik bir pay anlamına geliyor. Motosiklet kategorisindeki elektrifikasyon dönüşümü hızının otomobillerden daha hızlı gerçekleştiğini söyleyebiliriz BMW Motorrad olarak 2023’ü hedeflerimizin üzerinde bir performansla toplamda 4.628 adet motosiklet satışı ile tamamladık. Bunun üçte birini tamamen elektrikli Maxi Scooter modelimiz BMW CE 04 oluşturdu. Bunu Adventure segmentindeki R 1300 GS, R 1250 GS Adventure ve F 750 GS satışları takip etti. Sport segmentimizdeki çok beğenilen modellerimizden S 1000 RR ve S 1000 XR modelleri de önemli satış adetlerine ulaştı” dedi.

Motosiklet pazarı açısından tarihi bir rekorla kapanan 2023’ün ardından satışların 2024’e de kuvvetli bir başlangıç yaptığını söyleyen Tiftik, “Ocak ayında trafiğe kaydı yapılan motosiklet sayısında önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 48 oranında artış yaşandı. Motosiklete olan ilgilinin sene boyunca artmaya devam edeceğini ve pazarın milyon eşiğini rahat aşacağını tahmin ediyoruz.” dedi.

BMW Motorrad 6 segmentte 24 farklı model ve toplam 29 motosiklet ile fuara çıkarma yaptı

Motobike İstanbul 2024’ün BMW Motorrad açısından önemini sergiledikleri model çeşitliliğiyle gösterdiklerini söyleyen Tiftik, “Fuar süresince 6 farklı segmentte 24 farklı model ve toplamda 29 motosikletimizi tutkunlarıyla buluşturuyoruz. Bu modellerimiz arasında Türkiye’de ilk defa sergilenen ürünlerimiz de yer alıyor. Urban Mobility segmentinde dengeleri değiştiren radikal tasarımlı ve tamamen elektrikli Yeni BMW CE 02 sergilenirken, Sport segmentinde üstün performansı ve göz alıcı tasarımıyla standartları belirleyen S 1000 XR da Motobike İstanbul 2024’te ilk defa sergilenen modeller arasında yer alıyor. BMW Motorrad markasının tarihindeki üçüncü M modeli olma unvanına sahip M 1000 XR, ilk defa sergilenen motosiklet modelleri arasında dikkat çekiyor. ” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.