Business World Global

Arsa yatırım reçeteleri ile doğru yatırımı yapmaya hazır olun

Arsa yatırım reçeteleri ile doğru yatırımı yapmaya hazır olun
02 Şubat 2024 - 18:03

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere uçtan uca şeffaf, ispatlı ve kazançlı yatırımlar yapma deneyimini en hızlı ve kolay yoldan sağlamayı hedefleyen Dr. Gayrimenkul, geliştirdiği Arsa Check Up sistemiyle risklerinden arındırılmış, check-up testlerinden geçen niteliklie arsalara ulaşmanızı sağlıyor. Portföyüne aldığı her arsanın A’dan Z’ye tüm teknik detaylarını, belgelerini ve bağımsız değerleme raporlarını sunan Dr. Gayrimenkul, müşterilerine özel yatırım reçeteleri sunuyor.

6 Şubat depremi sonrasında büyükşehirlerdeki yapı stoklarının yüzde 50’ye yakınının riskli olması ve yatırımcıların veya kişilerin alternatif bir yaşam arıyor olması arsa ve arazilere gün geçtikçe ilgiyi artırdı. 2020 yılında sektöre yeni bir soluk getiren Dr. Gayrimenkul, adından da anlaşılacağı üzerine gayrimenkul yatırımlarının sağlıklı bir işleyişte olmasını hedefliyor. Check-Up sisteminin dışında, doğru ve nitelikli arsa projeleri üreterek yaşam alanları oluşturulmuş katma değeri yüksek yatırım fırsatları sunuyor, sektörde ki arsa projelerinde şirketlerin taahütlerini zamanında yerine getirmemelerinin aslında kendileri için büyük bir risk oluşturduğunu, enflasyon ortamında ertelenen-ötelenen inşaat işlerinin, yarınlarda çok daha yüksek maliyetlerle içinden çıkılması zor bir ortam oluşturacağını belirtiyorlar ve sektörde  yaşanan mağduriyetleri ortadan kaldırm hedeflediklerini belirten Dr. Gayrimenkul kurucusu Uğur Balkan Metel “Bizi bir adım öne çıkaran özelliklerimizin başında tüm projelerde taahhütlerimizi zamanından önce tutmamız ve Türkiye’nin ‘Taahhütleri tamamlanan ilk arsa projesinin sahibi’ ünvanını taşımamız geliyor.

Sürdürülebilir karşılıklı kazan-kazan sistemine dayalı ve yatırımcılara değer veren şeffaf yaklaşımlarımızla sektörümüze yeni bir boyut getirdik” diye konuştu.

“Nasıl ki bir doktor, check up ile hastalarına teşhis koyar ve hayatlarını kurtarıyor ise geliştirdiğimiz Arsa Check Up sistemimizle yatırım yapmak isteyen kişilerin, yanlış karar vermelerinin veya kandırılmalarının önüne geçiyoruz, milyonlarca liralık zararlardan koruyoruz” diyen Metel, kendi geliştirdikleri bu güvenlik-check up  sistemleriyle yatırımcılara şeffaf şekilde en doğru yolu gösterdiklerini söyledi.

Arsa Check Up sistemiyle tapuda arsa vasfında görünen fakat sit alanı, deniz koruma alanı veya farklı bir çok riskin bulunan arsaların akıbetlerini uyguladıkları check-up testleriyle tespit ettiklerinin altını çizen Metel, “İnşa izni olmayan bir arsayı bölgedeki emsalleri ile kıyaslamak mümkün olmayacağı gibi aynı mahallede olan iki farklı tarlanın, yolu olan veya yolu olmayan, eğimi olmayan veya uçurum derecesinde eğim oranına sahip  örneklerinde doğru emsali taşımadığını belirtiyor. Nitelik testlerimiz sayesinde, portföyümüze aldığımız her arsanın uçtan uca araştırmalarını yapıyor, piyasa şartlarına göre kıyaslama raporlarını üretiyoruz, kendiş bilgilerimizin bulunduğu arsa dosyasına, bağımsız şirketlerden yaptırdığımız değerleme raporlarınıda ekliyoruz böylece bizimle görüşen bir yatırımcı arsayı alırken aslında hiç haberi olmadığı sektörel teknik analiz sonuçlarını da basit anlatımlı bir dille inceleme şansı kazanıyor. Hedeflerinin 2024-2025 yılları arasında, artan enflasyon ve yükselen arsa fiyatları karşısında orta gelir grubuna müstakil yaşama ekonomik olarak geçebilecekleri sağlıklı yatırım ve yaşam projeleri geçirmek olduğunu bunlar arasında ise en potansiyel yatırımın şuanda uyguladıkları glamping projeleri olduğunu belirtti. Henüz reklama çıktıkları hafta ilk glamping projelerinin %80’inin satıldığını belirten Metel, insanların betonarme yapılar için 5-7 milyona ulaşan arsa%inşaat maliyetleri yerine yaklaşık 1 milyona,  konforlu bir müstakil yaşama geçiş yapabildiklerini ve ek gelir elde edebildiklerini belirtti. Şu anda şirketin glamping üzerine tasarladığı ve  planladığı 4 ayrı proje bulunuyor.

 

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.