Business World Global

Antalya’nın yeni ikonu Flamingo Lara’ya German Design Awards’dan ödül

Antalya’nın yeni ikonu Flamingo Lara’ya German Design Awards’dan ödül
04 Nisan 2024 - 13:12

Flamingo Lara, Hayat Construction’a ait Designist imzasıyla German Design Awards 2024’de, “İç Mimarlık” Kategorisinde “Winner” ödülüne layık görüldü.

2012 yılından bu yana Alman Tasarım Konseyi tarafından, tasarımın farklı alanlarındaki başarıları onurlandırmak için düzenlenen German Design Awards’da Flamingo Lara, Hayat Construction’a ait; iç mimari ve cephe tasarımında Designist imzasıyla büyük bir başarı elde etti. “Interior Architecture” kategorisinde “Winner” ödülüne layık görülen Flamingo Lara, sahil boyunca farklı bir duruş sergileyerek çarpıcı bir görünüm sunarken; aynı zamanda huzur verici tonlarıyla da dikkat çekiyor.

Flamingo Lara projesi, iç mimari ve dış cephe tasarımının mükemmel uyumuyla, sahil şeridinde benzersiz bir atmosfer yaratmayı başarıyor. Designist tasarım ekibi, iç mimarlar Aslı Arıkan Dayıoğlu ve Gizem Acun ile mimarlar Ecem Öksüz ve Reyhan Uras’ın önderliğinde, Antalya’ya yeni bir soluk getiriyor.

Zarafetin İzleriyle Fark Yaratan Tasarım

Proje mekana da ismini veren flamingolardan esinlenerek tasarlandı. Gururlu duruşları ve göz alıcı pembe renkleriyle dikkatleri üzerine çeken, özellikle tek ayakları üzerinde durmaları ve sıra dışı yaşam alanlarıyla bilinen flamingolar, mekanın ilham kaynağı oldu.

Dış cephe, tropik bitkiler arasında yer alan neon flamingo heykeliyle dikkat çekerken, herkesi davetkar bir şekilde selamlıyor. İç mekana adım attığınızda ise, flamingoların tüylerinden ilham alınarak seçilen renkler ve malzemelerle sıcak ve özel bir atmosfer sizi karşılıyor. Ayrıca mekanın özel menüsü, deniz ürünleriyle zenginleştirilmiş ve flamingoların tüylerine rengini veren karides ve yengeç gibi yiyecekleri de içeriyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]