Business World Global

Yapı Kredi Leasing ile şarj istasyonu kurulabilecek

Yapı Kredi Leasing ile şarj istasyonu kurulabilecek
05 Ocak 2024 - 4:28

Yapı Kredi Leasing, şarj istasyonu imalatı ve satışı alanında faaliyet gösteren WAT Mobilite ile iş birliği gerçekleştirdi. İş birliği kapsamında elektrikli araç şarj istasyonlarının finansmanında Türk lirasında 48 ay, yabancı para cinsinde ise 12 ay sıfır faiz olmak üzere 60 aya kadar vade imkânı sağlanıyor.

Leasing ile yüzde 20 yerine yüzde 1 KDV avantajı sunulan finansman için bu kampanya kapsamında dosya masrafı da bulunmuyor. Ayrıca Yapı Kredi Leasing’in yurt içi ve yurt dışından sağladığı sürdürülebilirlik kaynakları da bu kampanya kapsamında kullanılacak. Yapı Kredi Leasing’in WAT Mobilite ile gerçekleştirdiği iş birliği, ev ve ofislere uygun AC şarj istasyonları ile otoyollarda hızlı şarj için kullanılan DC şarj istasyonlarını kapsıyor.

Sürdürülebilir dönüşümü destekliyoruz

Gelecek nesillere daha yaşanılır bir dünya bırakmak için finans sektörünün bugünden sorumluluk alması gerektiğini belirten Yapı Kredi Leasing Genel Müdürü Fatih Torun, şunları söyledi: ‘‘Yapı Kredi Leasing olarak iklim krizinin dünyamızı tehdit eden en büyük risklerden biri olduğunun farkındayız. Bu doğrultuda, iştiraki olduğumuz Yapı Kredi’nin sürdürülebilirlik alanındaki vizyonunun izinde ilerliyor, yeşil enerji sektörüne ilk günden beri finansman sağlıyor ve dünyamıza bu alanda katkı sunmaya özen gösteriyoruz. WAT Mobilite ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği ile sürdürülebilirliği destekleyen ürün ve hizmetlerimize bir yenisini daha ekledik. Bu doğrultuda, sürdürülebilirlik kapsamında elektrikli araçların şarj istasyonlarının finansmanına destek oluyoruz. Sürdürülebilirlik temalı ürünlerimizle müşterilerimizin daha yaşanılabilir bir geleceğe geçişini destekliyoruz. Ayrıca, sağladığımız uluslararası kaynaklar sayesinde, müşterilerimizi yeşil enerjiye geçiş süreçlerinde destekleyerek ülkemizin iklim hedeflerine ulaşmasına ve sürdürülebilir finansman kaynaklarının çeşitlenmesine yardımcı olmak istiyoruz. Sektörün lider kurumu olmanın verdiği sorumluluk bilinciyle müşterilerimizin yeşil ekonomiye geçişine destek olarak sektöre öncülük etmeye devam edeceğiz.’’

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.