Business World Global

Xometry Pro, dünya çapındaki mühendisleri buluşturuyor

Xometry Pro, dünya çapındaki mühendisleri buluşturuyor
04 Nisan 2024 - 13:20

Kurumsal firmaları endüstriyel üreticilerle buluşturan global çevrimiçi pazar yeri Xometry (NASDAQ: XMTR), mühendislerin ve ürün tasarımcılarının üretim bilgilerini paylaşmaları için Xometry Pro’yu hayata geçirdi.

Dünya çapındaki mühendisler arasında bir komünite oluşturmayı hedefleyen global üretim tedarik platformu, üretimi kolaylaştıran teknik kılavuzlar, 100’den fazla teknik makale, iş sürecini hızlandıran dijital araçları, interaktif web seminerleri gibi birçok kaynağı Xometry Pro’da tüm topluluklarına ücretsiz olarak sundu. Böylece, Türkiye’deki mühendis ve tasarımcıların da ihtiyacı olan tüm bilgilere tek bir noktadan erişmelerine ve tecrübelerini paylaşmalarına olanak tanıyacak. Konuyla alakalı Xometry Türkiye Genel Müdürü Çınar Topaloğlu, “Türkiye’de tasarım ve üretim becerileriyle birçok alanda değer yaratabilecek mühendisler olduğunu biliyoruz. Bu platform mühendislerin işinde ihtiyaç duydukları bilgilere erişmelerinin yanı sıra, değer yaratabilecek büyük bir komünitenin de parçası olmasını sağlayacak” dedi.

Topluluk sohbetleri sayesinde bilgi paylaşım imkanı

Komünite içerisinde bilgi paylaşımını teşvik etmek amacıyla oluşturulan ve forum niteliği taşıyan bu alan, kullanıcıların ortak problemleri olan uzmanlarla fikir alışverişinde bulunmalarını veya yeni bir sohbet başlatarak merak ettikleri konulara, yanıt bulmalarını sağlıyor. Ayrıca, Xometry’nin uzman mühendislerden oluştan ekibi de aktif olarak soruları yanıtlayarak teknik açıdan destek sağlıyor.

Teknik makale, e-kitap ve malzeme kütüphanesi desteği

Kullanıcılar, malzemeler, ardıl işlemler, tasarım, CAD yazılımı, CNC işleme, 3D baskı, sac metal şekillendirme gibi üretim yöntemlerinin olduğu kategorilerde 100’den fazla teknik makaleye kolaylıkla ulaşabiliyorlar. Bu sayede mesleki bilgilerini tazeleyebiliyor ve fikirlerini hayata geçirirken tekrar üretimi önleyebiliyorlar.

Daha verimli iş yönetimi için ücretsiz dijital araçlar

Kullanıcılar, Xometry’nin sunduğu dijital araçlar ve eklentilere ücretsiz erişerek verimliliklerini bu kategoride artırabiliyor. Ayrıca birçok tasarım uygulamasının içinde de Xometry araçlarını kullanabilme imkanına sahipler. Üretime uygun tasarım, prototipleme, üretim materyali seçme ve daha birçok teknik kararı verirken, Xometry’nin dijital araçları mühendislerin sürecine destek olacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.