Business World Global

VakıfBank’tan yeni dijital hamle: Ödeme İste

VakıfBank’tan yeni dijital hamle: Ödeme İste
25 Ocak 2024 - 11:37

VakıfBank, dijital bankacılık alanındaki yenilikçi adımlarına bir yenisini daha ekledi. Bankalararası Kart Merkezi ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası iş birliğiyle yürütülen “Ödeme İste” projesinin aktif paydaşlarından olan VakıfBank, bu yenilikçi proje kapsamında, müşterilerine VakıfBank Mobil ve internet bankacılığı aracılığıyla ödeme isteme ve paylaşma işlemlerinden kolay ve hızlı bir şekilde faydalanmalarına imkân sağlıyor. 

Ödeme İste için açıklamalarda bulunan VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Ferkan Merdan, “ Bir kamu bankası olma sorumluluğu ile 69 yıldır müşterilerimizin yanında olan Bankamız, Ödeme İste ile dijital kolaylığını bir adım daha ileriye götürüyor. Çoklu ödeme isteme işlemlerini gerçekleştiren kullanıcılar, aynı zamanda fatura vey kart harcamaları gibi ödemeleri de farklı kişilerle paylaşabiliyor” dedi.

Ödeme işlemlerini kolaylaştıran projenin öneminden bahseden Merdan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Finans sektöründe dijitalliğin öncülerinden olan VakıfBank, paydaş olduğu proje ile ödemelerin dijital kolaylığında gerçekleşmesine olanak sağlıyor. Dijitallik, bugünün kolaylığını sağlamaktan ziyade yarının temellerini oluşturmak için önemlidir. Bu yaklaşım ile dijital kolaylaştırır görüşümüzü odağımıza alarak Ödeme İste’yi müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz.”

Ödeme İste ile müşteri deneyimi ön plana çıkarken işlemler kolaylaşıyor 

VakıfBank Mobil ve internet bankacılığı kullanan bireysel ve ticari müşteriler, “Ödeme İste” hizmeti sayesinde güvenli, hızlı ve kullanıcı dostu bir ödeme deneyimi yaşıyor. Proje, müşteriler arasındaki Ödeme isteme akışlarını kolaylaştırarak finansal işlemleri daha erişilebilir kılıyor. VakıfBanklılar, çoklu ödeme isteme işlemlerini VakıfBank Mobil ve internet bankacılığı kanalları üzerinden yaparken, aynı zamanda fatura veya kart harcamaları gibi ödemeleri de farklı kişilerle paylaşabiliyor. Müşteri deneyimini ön planda tutan bir anlayışla hareket eden VakıfBank, müşterilerin günlük finansal işlemlerini daha da basitleştirerek, VakıfBank’ı tercih edenlerin yaşamını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.