Business World Global

TET Global Lojistik kimyasal taşımada 360 derece hizmet sağlıyor

TET Global Lojistik kimyasal taşımada 360 derece hizmet sağlıyor
08 Mart 2024 - 12:59

Umut Çelik / umut@businessworldglobal.com

Dökme kimyasal taşımacılık faaliyetleriyle kimya sektörüne intermodal taşımacılık hizmeti veren TET Global Lojistik, 2013 yılından bu yana Bulkhaul Limited firmasının Türkiye acentesi olarak konteyner taşımacılığında dünya üzerindeki tüm noktalar arası lojistik olanağı sunuyor.

International Tank Container Organisation (ITCO) üyesi de olan TET Global Lojistik 300’ü aşkın özmal araçtan oluşan filosu ile lojistik operasyonlarını Türkiye ve Avrupa’da tüm noktalarda sürdürüyor. TET Global Lojistik İcra Kurulu Üyesi Cemil Can Yalçın ile TET Global Lojistik’in özellikle kimya endüstrisine yönelik ürün ve hizmetleri hakkında konuştuk. 

Öncelikle TET Global Lojistik hakkında sizlerden bilgi alabilir miyiz? TET Global Lojistik neler yapıyor, nasıl bir şirket?

Sektördeki az sayıdaki kadın yönetici liderliğinde kurulan şirketlerden biri olan TET Global Lojistik, sıvı kimyasal ham maddelerin taşınması konusunda Türkiye’nin önde gelen lojistik firmaları arasında yer alıyor.

Güvenilir ve yüksek kaliteli hizmetler sunan şirketimiz, ana operasyonlarına yurt içi karayolu taşımacılığı ile başladı ve müşterilerimize alternatif taşımacılık yöntemleri sunuyor. Bugün uluslararası karayolu taşımacılığı, kombine taşımacılık, tank temizleme istasyonları ve tank konteyner depolama tesisleri sunarak 360 derece hizmet sağlıyoruz. 400’den fazla aracımız ve uzun süredir bizimle çalışan tedarikçilerimizle, Türkiye’nin tüm limanlarından ve yükleme tesislerinden hizmet sunuyoruz. Ayrıca, Türkiye’den karayolu taşımacılığının yanı sıra kombine taşımacılık yöntemleri kullanarak neredeyse tüm Avrupa destinasyonlarına ve dünya genelindeki ülkelere ihracat hizmetleri sağlıyoruz.

Biz TET Global Lojistik olarak, ağırlıklı olarak karayolu taşımacılığı ve deniz taşımacılığı gibi modlarda hizmet veriyoruz. Ancak, müşteri taleplerine göre esneklik göstererek demiryolu ve havayolu gibi alternatif taşıma modlarını da kullanabiliyoruz. Özellikle müşteri memnuniyetini sağlamak adına, modlar arasında bir değişim söz konusu olabiliyor. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için en uygun ve güvenli taşıma modunu belirliyoruz.

Bu faaliyetlerin yanı sıra, tank temizleme tesisimiz aracılığıyla konteyner taşıyıcılara temizlik, ısıtma, tamir ve bakım, depolama hizmetleri de sunuyoruz. Tüm bunlarla birlikte sürdürülebilirliğe odaklanmaya devam ediyoruz.  Burada tabii ki en önemli faktör çalıştığımız müşteri portföyü, dünyanın önde gelen kimya/petrol/gaz üretimi yapan firmalar ile çalışarak onların yüksek çalışma standartlarına ve işin gerektirdiği yatırım taleplerine, kapasite artışına uyum sağladık. Bu unsur sektörümüzde yükselme hususunda oldukça önemli bir faktör. Tercih edilmek, aranan firma olmak. Bu tamamen güven sağladığınızda olur. Özet olarak sektör de uzun yıllardır var olan gücümüzü ve güvenirliliğimizi artık global pazara da yansıtabiliyoruz.

Sunduğunuz hizmetler kuruluşunuzdan bugüne nasıl bir evrim gösterdi? Bugün hangi hizmetlerinizle öne çıkıyorsunuz? Bu hizmetlerde nasıl bir altyapıya ve güce sahipsiniz?

Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda servislerimizi sıvı kimyasal taşıma sektöründe geçmişten bugüne kadar çeşitlendirdik.  Bir tedarikçiden çok müşterilerimizin süreçlerinin bir parçası olarak firmamızı konumlandırıyoruz. Likit taşımacılığın öncesi, taşımanın kendisi, teslimi ve dönüşü için ürün, yükleyici, müşteri ve yasal gerekliliklerin tamamını yönetebilecek süreçler inşa ediyoruz

Sektörün gelişimine ve değişimine paralel olarak bizde geliştik ve değiştik. Bugün sektörümüzde likit taşımacılığının ihtiyacı olan depolama, nakliye, yıkama, pazarlama, danışmanlık hizmetlerinde profesyonel ve deneyimli kadromuz ve global çözüm ortaklarımız ile öne çıkmaktayız. Müşterilerimizin artan yenilikçi taleplerini doğru analiz ederek onların yükünü hafifletmek ve karlılıklarına katkı sağlamak için likit taşımacılığı ile ilgili tüm gereksinimlerini sağlayabilecek teknik donanım, işleyiş, kapasite, yasal süreçlere uygun tüm alt yapıyı tek bir çatı altında topladık. Böylece sunduğumuz hizmetler müşterilerimizin taleplerini her aşamada karşılayabilecek bir nitelik kazandı.

Okuyucularımızla paylaşmak istediğiniz yeni hizmetler, tesisler, ödüller gibi şirket haberleriniz var mı?

Kimyasal taşımacılığında DOW Chemical’ın 2023 yurt içi ihalesinde en büyük payı alarak ana tedarikçi olduk. Gıda tarafında ise Eti ve Cargill ile stratejik projeler yürütüyoruz. Yol ısıtma hizmetimizin online takip edilebilir hale getirilmesi için pilot proje geliştiriyoruz. Isıtma tesisimizin kapasitesini artırıyor ve müşteri portföyümüzü genişletiyoruz.

Sürdürülebilirlik çalışmalarına odaklanmamızla ülkemizde Yeşil Lojistik Sertifikasına sahip ilk lojistik şirketlerinden biri olduk. Kadın odaklı kurulan bir şirket olarak, We Connect International üyesi olarak geçtiğimiz yıl Women Owned Company sertifikasını da aldık. Kadın liderler tarafından kurulmuş olmamız, şirketimizin toplumsal konulara daha duyarlı olmasını sağlıyor. Ülkemiz gençlerinin eğitimine ve gelişimine katkı sağlayacak projeler hayata geçiriyoruz.

TET Global Lojistik’in tehlikeli ve kimyevi madde taşımacılığındaki tecrübesinden söz eder misiniz? Bu alanda sunduğunuz hizmetlerle nasıl fark yaratıyorsunuz? Müşterilerinize sunduğunuz avantajlar neler?

TET Global Lojistik olarak sadece en iyi bildiğimiz işi yapıyoruz. Likit taşıma sürecini iyileştirebilecek ve bunu kalıcı hale getirebilecek tüm ilave çözümler için algımızı hep açık tutuyoruz. Sektörde tercih edilen ve aranan firmalardan biri konumundayız. Bu konuma ulaşmanın en önemli unsuru müşterilerimize ve tedarikçilerimize sağladığımız güvendir. TET Global Lojistik olarak sadece şirketimizin değil, sektörün gelişimi için çalışıyoruz. 2013 yılından bu yana Bulkhaul Limited firmasının Türkiye acentesi olarak konteyner taşımacılığında lojistik hizmeti veriyoruz. Aynı zamanda International Tank Container Organisation (ITCO) üyesiyiz.

Tehlikeli Maddelerin Kara Yoluyla Uluslararası Taşınmasına İlişkin Avrupa Antlaşması (ADR) çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz likit kimyasal taşımacılık faaliyetlerimizi, Avrupa Kimya Endüstrisi Konseyi tarafından belirlenen SQAS sürdürülebilir emniyet ve kalite standartlarına uygun olarak sürdürüyoruz.

2024 yılında, tehlikeli madde taşımacılığı alanında hangi yatırım ve projeler gündeminizde? Büyüme hedefleriniz neler?

2024 yılında, TET Global Lojistik olarak, daha da büyümeyi ve hizmet kalitemizi artırmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda, teknolojik altyapımızı güçlendirerek operasyonlarımızı daha verimli hale getirecek yeni yatırımlar yapmayı planlıyoruz. Ayrıca, müşteri portföyümüzü genişletmek ve uluslararası pazardaki varlığımızı güçlendirmek için stratejik büyüme adımları atmaya devam edeceğiz. Kullandığımız araçların varış noktasından tekrar geri yüklü olarak gelmesi gibi bir taşıma opsiyonu hem çevreci hem de getirisi daha yüksek olacağı için hedeflerimiz arasında. Bu şekilde sürdürülebilirlik odaklı yaklaşımla 2024’te daha çok pozisyonumuzu korumayı hedefliyoruz.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

    [reklam]