Business World Global

Teknoser, 2024’te yeni coğrafyalara açılacak

Teknoser, 2024’te yeni coğrafyalara açılacak
16 Kasım 2023 - 9:53

Umut Çelik / umut@businessworldglobal.com

650 çalışanıyla Türkiye’nin her köşesinde faaliyet gösteren ve ülke geneline yayılmış 70’ten fazla ofisi bulunan Teknoser, kendi ürettiği POS yazılımlarını Ortadoğu ve Orta Asya’ya ihraç etmeye başladı. Teknoser ayrıca 2024’te yeni coğrafyalara açılmayı hedefliyor.

Son 2 yılı üst üste yüksek büyüme oranları ile geçirdiklerini söyleyen Teknoser Genel Müdürü Altay Doğu ile yatırım hedeflerini ve sektördeki son gelişmeleri konuştuk.

Kısaca Teknoser’i tanıyabilir miyiz?

Hitay Holding bünyesinde faaliyet gösteren Teknoser’in bu yıl 25. yaşımızı kutluyoruz. 1998 yılında başlayan hikayemize, faaliyet alanlarımıza yenilerini ekleyerek başarılı bir şekilde devam ediyoruz. Sektörümüzde 25 yıl boyunca etkin bir oyuncu olarak kalan ve böyle uzun bir dönemi başarılarla geçiren şirket sayısı oldukça az. Teknoser bu anlamda çeyrek asırdır gücüne güç katarak ayakta kalmış, üstelik bunu marka güvenilirliği ve bilinirliği açısından oldukça sağlam adımlarla gerçekleştirmiş bir şirket. 

Sunduğunuz ürün ve hizmetlerden bahsedebilir misiniz?

Şirketler teknolojiyi daha fazla kullandıkça bünyelerinde barındırdıkları teknik bilgi birikim ihtiyacı da artıyor.  Bu ihtiyacı adreslerken kendi ana işlerindeki odaklarının etkilenmemesi gerekiyor. Teknoser olarak biz de bu noktada devreye giriyoruz. Biz ve bizim gibi bilişim çözüm ortakları, her türlü teknoloji ihtiyacını dışardan sağlayarak işletmelerin eforlarını doğru alanlara kanalize etmelerine ve ana işlerindeki odaklarını daha fazla arttırmalarına yardımcı oluyoruz.

Diğer yandan Teknoser, dünyanın önde gelen global teknoloji firmalarıyla iş ortaklıkları bulunmasının yanı sıra yetkili iş ortağı olduğu bu firmaların ürün ve çözümlerini ihtiyaca yönelik olarak terzi işi de sunabiliyor. Hem altyapı hem yazılım çözümlerini hem de uygulama katmanındaki ya da erişim seviyesindeki çözüm alternatiflerini uçtan uca ortaya koyabiliyoruz.

Sektörü nasıl değerlendiriyorsunuz?

Türkiye’de bilişim sektörü çok hızlı büyüyen, çok oyuncusu olan ve rekabetin de yoğun olduğu bir sektör. Biz teknolojiye meraklı bir ülkeyiz, yeniliklere açığız ve yatırım yapma konusunda da istekliyiz. Günümüzde sektörde sunulan ürün ve hizmetler iki yönlü şekilleniyor; birincisi mevcutta ortaya çıkan problemleri çözmek ve ihtiyaca yanıt vermek üzere sunulan ürün ve hizmetler, ikincisi ise şirketlerin işlerini büyütürken ileride ihtiyaç duyacağı ve halihazırda dünya pazarlarında kendini ispatlamış yeni nesil çözümler. Aslında sunduğumuz çözümlerle şirketlerin geleceğine yatırım yapmalarına yardımcı olduğumuzu söyleyebiliriz. Ticari işletmeler, temel amaçları olan kârlılığa odaklanırken; biz de onlara şirketlerini geleceğe taşıyacak bilişim altyapısını ve teknoloji çözümlerini sunuyoruz.

Teknoser’in gelecek hedeflerini kısaca sizden dinleyebilir miyiz?

Gelecek hedeflerimize geçmeden önce, yakın bir dönemde şirket içerisinde hayata geçirdiğimiz önemli bir dönüşümden kısaca bahsetmek isterim. İş birimleri bazında yeni yapılanmalara gittik.  5 tane iş birimi altında dikey yapılanma ile yeni bir sistem organizasyonu sağlayarak, tüm yapıyı temelde insan kaynağı üzerine inşa ettik. Zamanın ve hızın böylesine önemli olduğu günümüzde, dönüşümün gerektirdiği tüm aksiyonları ardışık değil, eşzamanlı olarak yaptık.

Bu yeni organizasyonel modelimizle, müşterilerimize çok daha yakın, ihtiyaçlarına her zamankinden çok daha hızlı cevap verebilir hale geldik. Her iş biriminin kendi uzmanlık alanında yetkinliğini ortaya koyduğu ve verimliliği artırdığımız bir yapıya kavuştuk. Bu tip çevik dönüşümleri, önümüzdeki dönemlerde de ihtiyaçlara göre devam ettirmek, hedeflerimiz arasında yer alıyor.

Yurt dışına açılma planınız var mı? Hangi ülkeleri hedefliyorsunuz?

Son 2 yılı üst üste yüksek büyüme oranları ile geçirdik, şimdi ise yeni açılımlarla 2024 senesi için planlarımızı yapıyoruz. Önümüzdeki dönem için yeni çalışma modelleri, yeni müşteriler, yeni yetkinlikler ve yeni teknolojiler ana odağımızı oluşturuyor. Finans, Kamu, Telekom ve Genel Sektördeki büyümelerimizi devam ettireceğiz, global lider üreticilerle iş birliklerimizi bir üst seviyeye taşımayı hedefliyoruz. Gücümüzü aldığımız çalışanlarımız ve ekosistemimizdeki çözüm ortaklarımız ile yeni başarı hikayeleri yazmayı hedefliyoruz.

Yurt dışında yakaladığımız ivmeyi de 2024 senesinde yeni coğrafyalar ekleyerek artırmayı planlıyoruz. Yerli teknoloji firmalarına işlerini büyütmek üzere destek olmak, Teknoser’in imkanlarından yararlandırmak, her seviyede iş birliği yaparak ülkemize yeni değerler kazandırmak, ekonomiye, istihdama artan şekilde katkı sağlamak hedeflerimiz arasında yer alıyor.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

    [reklam]