Business World Global

QNB Finansleasing’den deprem bölgesine özel kiralama

QNB Finansleasing’den deprem bölgesine özel kiralama
08 Mart 2024 - 13:21

QNB Finansleasing, geçtiğimiz yıl 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinden etkilenen 11 ildeki işletmelerin yatırımlarına devam ederek bölgede aktif çalışmaya ve istihdama katkı sağlamaları için özel bir kiralama ürünü hazırladı.  

Mevcut iş yerinde, fabrikasında kapasite artışı, yenileme yapacak ve en az 1 kişi kadın olmak üzere minimum 5 kişilik istihdam sağlayacak firmalar, başta makine, teçhizat, enerji verimliliği ve bilgisayar/yazılım alt yapısı gibi alanlarda yapacakları yatırımları için avantajlı kiralama ürününden faydalanabilecek. Ayrıca işyerini deprem nedeniyle başka bir bölgeye taşımış ancak geri dönmek isteyen firmalar da aynı avantajlara sahip olacak.

Kadınların hakim ortak olduğu veya kadınlar tarafından yönetilen firmalar da avantajlı kiralama ürününü kullanabilecek.

QNB Finansleasing Genel Müdürü Osman Taş, deprem bölgesindeki şirketlere özel Finansman planlamalarına ve bölgedeki KOBİ’lere destek sağlamak üzere çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, “Yenilikçi ürün yapılarının oluşturulması ve sektördeki en iyi uygulamaların hayata geçirilmesi için planlamalar yapıyoruz. Deprem bölgesindeki illere özel geliştirdiğimiz kiralama ürünü de bunlardan biri. Ayrıca kadın girişimcilerin ve istihdamın desteklenmesine de önem veriyoruz. Bu nedenle yeni ürünümüzde de kadın istihdamına özel şartlar getirdik.” dedi.

QNB Finansleasing’in sürdürülebilirliği de odak noktasına aldığının altını çizen Taş, şunları söyledi:

“Sermayedarımız QNB Finansbank, ‘Dünyayla 1’ çatısı altında çok kapsamlı bir sürdürülebilirlik yaklaşımı sunuyor ve sürdürülebilirlik yolculuğunda dünyayla insani, çevresel, ekonomik ve sosyal olarak entegre olacak stratejiler ortaya koyuyor. Biz de QNB Finansleasing olarak müşterilerimizin sürdürülebilirlik kapsamındaki yatırımlarını desteklemek, geleceğe doğru adımlarla ilerlemelerini sağlamak, gelecek kuşaklara sürdürülebilir bir dünya bırakmak ve bunu da müşterilerimizle birlikte inşa etmek stratejisi ile yola çıkıyoruz. Belirlediğimiz öncelikli temalar;  yenilenebilir enerji, enerji verimliliği, su ve atıksu yönetimi, gıda güvenliği ve dijital dönüşüm. Bu çerçevede; enerji ve enerji verimliliği projelerinin yanısıra, firmaların sorumlu ve verimli üretime yönelik projelerini destekleyeceğiz. Bu, bizim şirket olarak Türkiye ve dünyaya yapmak istediğimiz katkının sadece başlagıcı.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]