Business World Global

Pionr, küresel varlığını güçlendirmeyi hedefliyor

Pionr, küresel varlığını güçlendirmeyi hedefliyor
11 Ocak 2024 - 13:44

Pionr, hızla değişen iş dünyasında işletmelerin finansal süreçlerini basitleştirmeye, karşılaştıkları finansal zorlukların kolayca üstesinden gelmelerine ve daha bilinçli karar almalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Finansal teknolojiler alanında Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında yer alan Pionr, çığır açan yenilikleri, müşteri merkezli yaklaşımı, üstün teknolojileri ve bilgi birikimiyle fintek sektörünü yeniden şekillendirerek işletmeleri öncü girişimlere dönüştürüyor ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyor. Pionr’ın finansal teknoloji çözümleri, bağlamsal avantajlarıyla bankacılık sektörünü yeniden tanımlıyor, yeni müşteri taleplerini karşılıyor ve teknoloji trendlerine uyum sağlıyor. Kapsamlı operasyonel destek ve stratejik yatırımlarla işletmelerin yerel olarak büyümesini teşvik ediyor. Güçlü temellere dayandırılmış süreçlerle Pionr, stratejilerin belirlenmesinden faaliyete geçme aşamasına kadar yalnızca 100 gün içinde bir fintek girişimini hayata geçirebiliyor. Şirketin bütünsel yaklaşımı, işletmeleri ve bireyleri güçlendirerek yeni girişimlerin önünü açarak hızlandırıyor ve dijital sektörlerde ekonomik büyümeye katkıda bulunuyor.

Finansal teknolojiler alanında çığır açan çözümlerle işletmelere değer kattıklarının altını çizen Pionr Kurucu ve CEO’su Yakup Sezer, “Pionr olarak çözümlerimizle finansal teknolojiler alanında devrim yaratmaya hazırlanıyoruz. Yalnızca finansal hizmetler sunmayı değil aynı zamanda dünya genelinde küçükten büyüğe tüm işletmelere değer katarak finansal süreçlerini basitleştirmeyi ve günümüzün hızla değişen dinamik ortamında başarıya ulaşmaları için desteklemeyi amaçlıyoruz.

Küresel varlığını güçlendirmeyi hedefliyor

Bu doğrultuda önümüzdeki 5 yıl içinde gerekli lisansları alarak çözüm ve hizmetlerimizi en az 10 farklı fintek sektörüne yaymayı ve Türkiye ile benzer yapıda olan 10’un üzerinde ülkeye taşımayı amaçlıyoruz” dedi.

Şirket 2027 yılına kadar, ödeme, sigorta, emlak, yatırım, akıllı harcama, dijital bankacılık, kripto para ve medya dahil olmak üzere en az 10 farklı finansal teknoloji alanında aktif olarak faaliyet göstermeyi amaçlıyor. Genişleme stratejisi en az iki farklı alanda kendi lisansına sahip olma hedefiyle çeşitli ülkelerde lisans almaya odaklanıyor.

Pionr aynı zamanda önümüzdeki beş yıllık dönemde 6 gelişmekte olan pazarda 20 milyon dolar yatırım yapmayı, 7 girişimi kurup büyütmeyi ve en az 2 lisansa sahip olmayı hedefliyor. Şirketin bu iddialı hedefleri, finansal teknoloji sınırlarını güçlendirmeye, pazarlar genelinde yenilikler yapmaya ve küresel finans ortamının gelişimine katkıda bulunmaya olan bağlılığını yansıtıyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.