Business World Global

OPSWAT ve Secreto’dan siber güvenlik iş birliği

OPSWAT ve Secreto’dan siber güvenlik iş birliği
26 Ekim 2023 - 17:45

OPSWAT ve Secreto Teknoloji (Secreto), METAP (Ortadoğu, Afrika, Türkiye ve Pakistan) Bölgesi’ndeki siber güvenlik seviyesini artırmayı hedefleyen yenilikçi çözümleri & hizmetleri sunacak stratejik işbirliklerini duyurdular.

İşbirliği, siber güvenlik sektöründeki önemli trendleri ve zorlukları ele alırken, kritik altyapıyı koruma taahhüdünü de pekiştiriyor. Bu yaklaşım, Türk siber güvenlik sektöründe büyük bir ivmeyi temsil etmesinin yanında, dijital dünyanın gelişen zorluklarına karşı her iki şirketin uzmanlıklarını ve kaynaklarını da bir araya getiriyor.

OPSWAT ve Secreto kapsamlı bir güvenlik ekosisteminin, özelleştirilmiş çözümlerin, yeniliklerin, yerel uzmanlığın kapılarını açarak, Türkiye ile birlikte METAP Bölgesi’nde siber güvenlik alanında faaliyet gösteren kurumlara eşsiz bir esneklik ve büyüme potansiyeli sunmayı hedefliyor. Böylece siber güvenlik sektörü, yeni tehditlere karşı koruma sağlayan en son teknolojilerden ve hizmetlerden faydalanabilecek.

Odak Nokta: Değişime Adapte Olmak

OPSWAT ve Secreto sözcüleri hızla değişen çağın ritmine yönelik siber güvenlik sektöründeki trendlerin güncel olarak ele alınmalarının önemine değindi. Bu trendlere ve temel alanlara yönelik değişimlerin kaçınılmaz olmasına dikkat çekilirken, gerçekleşen ortak çalışmaların sunacağı yenilikçi başlıkların önemi vurgulandı.

OPSWAT’ın METAP Satış Başkan Yardımcısı Sertan Selçuk, ” Buradaki veriler, siber güvenlik sektöründeki büyümeyi ve inovasyon potansiyelini gösteriyor. Stratejik planımız, varlığımızı daha da güçlendirirken pazarın büyümesine katkıda bulunmak hedefiyle sektördeki genişlemeyi ve ortaklıkları içeriyor. Secreto ile olan işbirliğimiz de bu bağlamda, siber güvenlik alanında önemli bir dönüm noktasını işaret ediyor. Birlikte, güvenlik standartlarını yeniden tanımlarken, yalnızca kamu sektöründe ve özel sektörde değil, aynı zamanda METAP Bölgesi’ndeki kritik altyapının bütünlüğünü koruyacak öncü çözümler sunacağız” dedi.

Secreto Teknoloji Genel Müdürü Musa Haşap ise şunları söyledi: “Bu ortaklık, Türkiye’deki siber güvenlik sektörünü güçlendirmeye yönelik ortak bir vizyonu temsil ediyor. OPSWAT ile güçlerimizi birleştirerek, kurumlara son teknoloji çözümleri sunmayı hedefliyoruz. Kurumların karşılaştığı özgün zorlukları ele alacak biçimde, güvenlik hizmetlerini özelleştirmemize ve uyarlamamıza olanak tanıyan işbirliğine dayalı bir yaklaşımı ortaklarımızla birlikte hayata geçiriyoruz. Secreto, işletmelerin yalnızca etkili değil, aynı zamanda karşılaştıkları zorluklara uyumlu siber güvenlik hizmetleri almalarını sağlar. Türk IT ve OT güvenlik pazarının ihtiyaçları için keşfedilmemiş yenilikçi çözümler sağlamaya devam edeceğiz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.