Business World Global

Metaverse Moda Haftası’nda bir Türk markası: Meta Swan

Metaverse Moda Haftası’nda bir Türk markası: Meta Swan
30 Mart 2023 - 12:21

Dünyanın en popüler merkeziyetsiz metaverse platformu Decentraland’in bu yıl ikincisini düzenlediği Metaverse Moda Haftası’nda bir Türk markası kullanıcılarla buluştu. Meta Swan, avatarlara özel giyilebilir bir koleksiyon tasarladı.

Dünyanın en büyük sanal moda etkinliği olarak gösterilen Decentraland Fashion Week’te ilk kez bir Türk markası da yer almayı başardı. Gerçek Metaverse’ler olarak tanımlanan ‘merkeziyetsiz evrenler’ arasında en bilineni olan Decentraland’de avatar kıyafetleri tasarlayan Türkiye çıkışlı girişim Meta Swan’ın ‘Meta Swan Wings’ isimli koleksiyonu bu etkinlikte yer alma hakkı kazanan ilk Türk markası oldu.

Dev Moda Markalarının Arasına Girdi

Dolce & Gabanna, Tommy Hilfiger, Adidas, DKNY, Alo Yoga gibi büyük ve önemli markaların yer aldığı en büyük sanal moda etkinliğinde Meta Swan’ın koleksiyonu ‘Legendary’ kategorisine alınarak merkeziyetsiz platformun bu önemli etkinliğinde sergilenmeye hak kazandı.

Moda dünyasında teknolojiyi öne koyan felsefesini yansıtması adına markanın bu koleksiyondaki tasarımı, yapay zekadan da destek alınarak oluşturulan kuğu kanatları oldu. Meta Swan, Decentraland’de giyilebilir ürün yapma lisansına sahip ilk ve tek Türk Web 3.0 ajansı Tooken iş birliği ile koleksiyonunun üretimini gerçekleştirdi.

100 Parça ile Sınırlı

Meta Swan’ın benzersiz, fütüristik ve inovatif tasarımları ile Tooken’in Metaverse ve Web 3.0 dünyasındaki deneyimi birleşti ve bu koleksiyon ortaya çıktı.  100 parçalık “Legendary” olarak adlandırılan özel koleksiyon, Decentraland Fashion Week’in özel pazaryerinden satın alınabilecek.

Meta Swan, AR teknolojisi ile moda sektörüne yeni bir soluk getirmeyi, giyilebilir ürünlerini geniş bir Metaverse skalasında sergilemeyi ve bu yeni moda dünyasında varlığını güçlendirmeyi hedefliyor. Önümüzdeki dönemde de yapay zekâ, metaverse, AR ve fiziksel dünya ile entegre projelerle farklı deneyimler kullanıcıları bekliyor olacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]