Business World Global

Kariyer.net 20. yılına yeni çözümlerle giriyor.

Kariyer.net 20. yılına yeni çözümlerle giriyor.
26 Temmuz 2019 - 15:57

Türkiye’nin ilk online istihdam platformu Kariyer.net, bu yıl kuruluşunun 20. yılını kutluyor. Bugün itibarıyla bünyesinde 28 milyondan fazla özgeçmiş barındıran ve 260 bine yakın üye şirkete hizmet veren Kariyer.net, sürekli yenilediği ürün ve hizmetleriyle her ay 12 milyondan fazla iş başvurusuna aracılık ediyor.

İş ilanlarının çoğunlukla gazete sayfalarından takip edildiği ve internetten iş bulunabileceğine inanmanın zor olduğu yıllarda, 4 kişilik bir ekiple Türkiye’nin ilk online İK platformu olarak yola çıkan Kariyer.net; bu yıl kuruluşunun 20’nci yılını kutluyor. Start-up ruhunu koruyarak ilk günkü heyecanıyla çalışmalarına devam eden Kariyer.net, 20 yıldır doğru adayı doğru işle buluşturacak dijital teknolojiler üretiyor.

Kariyer.net, 1999 yılında kurulmasının ardından 2000 yılında İLab Holding ailesine katıldı ve 2004 yılında 130 ülkenin lider İK platformlarının üye olduğu The Network organizasyonunda Türkiye’yi temsil eden ilk ve tek firma oldu. Bu yıl 18. kez sahiplerini bulan İnsana Saygı Ödülleri’nin ilkini 2001 yılında gerçekleştiren Kariyer.net, 2006 yılında adaylara kariyer yolculuklarında merak ettikleri konularda destek veren ve şu anda aylık 1 milyondan fazla sayfa görüntülenmesi alan Kariyer Rehberi bloğunu yayına aldı.

2009 yılında sektör bazında istihdamın nabzını tutan İstihdam Endeksi’ni yayınlamaya başlayan ve 2014’te Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenen İnsan Kaynakları sektörünün tek, internet sektörünün ilk AR-GE Merkezini kuran Kariyer.net, 2018yılında “Great Place To Work” ödülünü alarak Türkiye’nin en iyi işverenlerinden biri seçildi.

Fatih Uysal: “Türkiye’nin teknoloji alanındaki ilk start- up’larından biriyiz…”

Kariyer.net Genel Müdürü Fatih Uysal, Türkiye’nin ilk online işe alım platformundan en büyük online istihdam platformuna evrilmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, “Kariyer.net; Türkiye’nin teknoloji alanındaki ilk start-up’larından biri. 20 yıllık deneyimini start- up ruhuyla birleştiren ve ilk günkü heyecanıyla çalışan 350 kişilik büyük bir aile olarak, her ay 12 milyondan fazla iş başvurusuna aracılık etmekten mutluluk duyuyoruz. Her gün daha iyi bir Kariyer.net için çalışan ekibimizle, Türkiye’nin istihdam piyasasına yön verme vizyonuyla hareket ediyor ve doğru adayı doğru işle buluşturacak dijital teknolojiler üretiyoruz.

Mühendislerimizin; gelişmiş altyapımızı ve Ar-Ge kaynaklarımızı kullanarak geliştirdiği web, mobil web ve mobil uygulamalardan oluşan 9 farklı platformu yeniliklerle sürekli ileriye taşıyoruz. Türkiye’nin insan kaynakları sektöründeki ilk Ar-Ge Merkezi’ne sahip olmanın verdiği güçle hem adayların hem de işverenlerin tercihlerini göz önünde bulundurarak uygunluk modelleri geliştiriyoruz. Böylelikle hem işverenlerimizin hem de adaylarımızın doğru iş ya da personeli bulmalarını sağlıyoruz.” diye konuştu.

Kariyer.net’ten 20. yılında çözüm ortağı bakış açısıyla yeni ürün ve hizmetler

28 milyondan fazla özgeçmiş barındıran ve 260 bine yakın üye şirkete hizmet veren Kariyer.net, değişen iş gücü ihtiyaçlarını analiz ederek ürün ve hizmetlerini bu doğrultuda sürekli yeniliyor. Her ay 100 bine yakın işe alım profesyoneli, şirketleri için en doğru yetenekleri Türkiye’nin en çok kullanılan Aday Takip Sistemi olan Kariyer.net 360 ile arıyor. 20’den fazla mühendisin her ay yeni özelliklerle geliştirdiği Kariyer.net 360; artık İK analitiği çözümlerini de barındırıyor.Kariyer.net’in geçtiğimiz yıl İK Zirvesi’nde işverenlerle buluşturduğu Pratik Aday Servisi;kısa liste yetenek havuzu oluşturma, toplu mülakat organizasyonu ve İK danışmanlığı hizmetlerini sunuyor. Pratik Aday Servisi; Kariyer.net’ in üye şirketleri için hızlı, pratik ve zahmetsiz bir işe alım alternatifi olarak öne çıkıyor.

İşverenler, Kariyer.net’in yeni şirket sayfaları ile adaylarla daha yakın bağ kurarak, işveren markalarını daha çok adaya tanıtma fırsatı yakalıyor. Interview Challenge ile üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar, ilk mülakat deneyimlerini yaşama imkanı buluyor.

Off The Record adlı canlı yayın panellerinde ise farklı sektörlerden üst düzey yöneticileri konuk eden Kariyer.net, şirketlerin içinde bulundukları sektörlerin bilinmeyenlerini adaylara aktarmalarına ve adayların sosyal medya üzerinden gelen sorularına canlı yayında cevap vermelerine olanak tanıyor.

Adaylarına sunduğu hizmeti de sürekli geliştiren Kariyer.net, adayların iş aradıkları pozisyonlarla ilgili sorularına cevap verebilmek için 1000’e yakın pozisyonun maaş ve mülakat bilgilerini paylaşmaya başladı. Adaylar, istedikleri bir pozisyonla ilgili “Hangi yeteneklere sahip olmalıyım, hangi bölümü okumuş olmalıyım, hangi eğitimleri almalıyım, nasıl mülakatlardan geçeceğim, çalışırsam ne kadar maaş kazanırım?” gibi sorularının cevaplarına da Kariyer.net sitesinden ulaşabiliyor. Çok yakında bu hizmete, şirket yorumları da eklenecek.

Kariyer.net’in mavi yaka istihdamına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği lokasyon bazlı iş ve eleman arama uygulaması İşin Olsun ise 3 milyondan fazla aday ve 150 bini aşkın işverene hizmet veriyor. 450 binin üzerinde iş ilanının yayınlandığı uygulama bugün, Türkiye’nin en hızlı büyüyen, ücretsiz mavi yaka istihdam platformu konumunda.

Son olarak, İş zekası alanında kullanıcı dostu çözümler sunan Turboard iş birliğiyle gerçekleştirilen HR Check-up ile Kariyer.net;şirketlere işe alım performanslarını analiz etme, sektör karşılaştırmaları yapabilme ve başvuru/ilan/demografi kırılımında birçok detaylı analize erişebilme imkanı sunmaya hazırlanıyor.

20. yıla özel canlı yayınlar başladı…

Kariyer.net, 20. yılına özel olarak Hedefindeki Kariyere Ulaşmanın 20 Püf Noktası’ temalı canlı yayın serisine başladı. Kariyer yolculuğuna çıkmadan önce kendini tanıyarak, bu yolculuğa bir adım önde başlamak isteyen adayları hedefleyen canlı yayınlarda, adaylardan gelen soruları Kariyer.net İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Çağlayan Göksan cevaplıyor. Kariyer.net’in sosyal medya hesaplarından takip edilebilen canlı yayınlar, yıl sonuna kadar düzenli olarak devam edecek.

Kariyer.net hakkında

1999’dan bu yana Türkiye’nin en büyük istihdam platformu olan Kariyer.net, iş arama ve işe alım süreçlerinde yeni nesil teknolojilerle, iş arayanlarla işverenleri internet ortamında bir araya getiriyor. Kariyer.net’in aday veri tabanında işlediği 25 milyonu aşkın özgeçmiş bulunuyor. Kariyer.net üyesi 94 binin üzerinde şirket, ihtiyaç duyduğu işgücünü Kariyer.net aracılığıyla arıyor. Kariyer.net, İstanbul Ümraniye ve Yeşilköy ofislerinin yanı sıra Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Sakarya ve Samsun’da bulunan ofisleriyle müşteri ve adaylarına hizmet veriyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]