Business World Global

HSBC Türkiye, geleceğin gençlerine destek veriyor

HSBC Türkiye, geleceğin gençlerine destek veriyor
29 Eylül 2023 - 10:29

HSBC Türkiye, gençlere finansal okuryazarlığın yanı sıra geleceğin yetkinliklerini kazandırmayı amaçlayan “Skills for Future – Geleceğin Yetkinlikleri” programı Ideathon ile tamamlandı. 

Programa 418 üniversite öğrencisinin katıldığını kaydeden HSBC Türkiye Genel Müdürü Selim Kervancı, “Seçilen öğrenciler 8 hafta boyunca çok güçlü bir eğitim programından geçti. Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen bilim insanları ve HSBC liderleriyle bir araya geldi. Program mezunlarımız paylaşım seansları kapsamında depremden etkilenen illerimizdeki 102 öğrenciye finansal okuryazarlık eğitimleri verdi, onlarla bilim atölyesi gerçekleştirdi. Mezunlarımızın bu öğrencilerimize dokunması hem o illerdeki öğrencilerimize moral oldu, hem de eğitim ve vizyonlarının gelişmesine katkıda bulundu. Program gençler için birbirlerinden ve rol modellerden öğrendiği, liderlerden ilham aldığı, çözüm ve etki odaklı bir eğitim ve gelişim yolculuğu oldu. Kendini besleyen, büyüten, öğrenenlerin yeni yetişen gençleri eğittiği, erişimi ve sosyal etkisi yüksek bir projeye imza attık.” dedi.

Programın son etabının gerçekleştirilen Ideathon ile tamamlandığını paylaşan Kervancı şu değerlendirmelerde bulundu: “Programı en yüksek puanla tamamlayan 22 öğrencimiz, projeleriyle Ideathon’da yarıştı. Bu projelerde Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri kapsamında önceliklendirilen sorunlara çözüm geliştirdiler. Öğrencilerimizin projeleriyle gurur duyuyoruz, hepsini tebrik ediyoruz. Önümüzdeki dönemde de üniversitelilerle kurumsal hayat arasında köprü görevi gören, geleceğin liderlerinin yetkinliklerini ileriye taşıyan benzer programlarla gençlerin önlerini açmayı, onların hayallerine ortak olmayı sürdüreceğiz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.