Business World Global

HEARTist Klinik, toplumsal iletişim çalışmalarına Beze Group ile başlıyor

HEARTist Klinik, toplumsal iletişim çalışmalarına Beze Group ile başlıyor
15 Ocak 2022 - 13:03

Tıp camiasında “Girişimsel Kardiyoloji”de fark yaratan çalışmalarıyla tanınan Doç. Dr. Şükrü Akyüz yönetimindeki HEARTist klinik, toplumsal bilgilendirme, eğitim, iletişim ve proje yönetiminde BEZE Group ile çalışmaya karar verdi.

Kalp hastalıklarının “girişimsel yöntemler”le ameliyatsız tedavileri alanında sınırlı sayıda kardiyologdan biri olan Doç. Dr. Şükrü Akyüz, toplumsal iletişim çalışmaları için sağlık sektöründe uzun yıllara dayalı deneyime sahip BEZE Group’la iş birliği yapacak.

Türkiye’nin en büyük kalp hastanesi İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 17 yıl boyunca pek çok alanda sayısız işlem yapan ve İstanbul Tıp Fakültesini (Çapa Tıp) birincilikle bitiren Doç. Dr.Ş ükrü Akyüz’ün esas mesleki ilgi alanı, açık kalp cerrahisine alternatif çözümler sunan, kalp hastalıklarının “girişimsel yöntemler”le ameliyatsız tedavileridir.

BEZE Group/Bengü Bilik, HEARTist klinik yöneticisi Doç. Dr. Şükrü Akyüz’le iletişim ve bilgilendirme çalışmalarına başlamanın heyecan verici olduğunu belirterek “2000 öncesi Transmed -Dr. Melike Külahçı ile bir sektör yarattık. 2000 sonrası Cosmed – Prof. Dr. Nazım  Çerkeş ile dünya çapında bir marka yarattık. Şimdi ise İstanbul Tıp Fakültesi birincisi HEARTist klinik yöneticisi Doç.Dr. Şükrü Akyüz ile iletişim, eğitim ve bilgilendirme çalışmalarına başlıyoruz. Konumuz kardiyolojide yeni bir açılım olan “girişimsel kardiyoloji”.  Bedenimizin merkezi kalp ile ilgili ve tabi ki çok dikkatli olup, çok da titiz çalışacağız” dedi.

HEARTist klinik yöneticisi Doç. Dr. Şükrü Akyüz ise; “En büyük amacımız; eskiden sadece kalp ameliyatıyla çözülebilen hastalıkların ülkemizde de artık ameliyatsız, yani göğüs kafesini açmadan ve kalbi durdurmaya gerek kalmadan da yapılabildiğinin farkındalığını sağlamak. Kalp kapağını bile ameliyatsız tekniklerle değiştirebilmek gibi… Bunun için, tecrübesi tartışılmaz bir ekiple -Beze Group’la- çalışmak bu amaca ulaşmamızı oldukça hızlandıracak. Sonuçta, pek çok hasta da daha önce bilmediği hatta duymadığı bu tedavilerle sağlığına daha kolay, hızlı ve etkin bir şekilde kavuşmuş olacak.” dedi.

Doç. Dr. Şükrü Akyüz; Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesinde ilk yılı bitirdikten sonra İstanbul Tıp Fakültesine geçiş yaptı ve okul birincisi olarak mezun oldu. Uzmanlık eğitimini İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Kliniğinde tamamlayarak kardiyoloji uzmanı olan Doç.Dr. Akyüz mecburi hizmetini Mardin’in ilçesi Nusaybin’de yaptı. 2010 yılında merkezi sınavı derece ile kazanarak İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma

Hastanesi’ne döndü. 2016’da doçent olan Akyüz, 2019’da Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak ders vermeye başladı. 2021 yılında kendi muayenehanesi HEARTist’i hizmete açtı. Uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan çok sayıda makaleye sahip olan Doç. Dr. Şükrü Akyüz, yurtiçi ve yurtdışında bilimsel kardiyoloji toplantılarına girişimsel kardiyoloji alanında konuşmacı olarak katılıyor.  2019’da ABD’de gerçekleştirilen “Kardiyovasküler Yenilikler Kongresi” “Zor Vakaların Tedavisi” yarışmasında birincilik ödülü kazanan Doç.Dr. Akyüz, dünyanın güçlü markası Abbott’un Türkiye proctor ve konsültanı olarak ülkemizdeki ve çevre ülkelerdeki kardiyologlara yapısal kalp hastalıklarının girişimsel teknikleri hakkında sertifikasyon eğitimi veriyor. 1979’da doğan Doç.Dr. Şükrü Akyüz evli ve iki çocuk babasıdır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.