Business World Global

Finans ekosisteminin geleceği IFW’da tartışılacak

Finans ekosisteminin geleceği IFW’da tartışılacak
06 Şubat 2024 - 14:02

Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği’nin (FINTR) desteğiyle KOOP Ventures tarafından düzenlenen İstanbul Fintech Week (IFW), beşinci yılında ivme kazanarak daha da geniş bir alan ve kapsamda katılımcıları ile buluşuyor.

16 – 17 Nisan 2024 tarihlerinde İstanbul, Fişekhane’de düzenlenecek etkinlik, hem globalden hem de Türkiye’den finans sektörünün öncü şirketlerini ve lider konuşmacılarını ağırlayacak. Katılımcılar, 55’ten fazla oturumla güncel finansal teknolojileri ve yenilikleri keşfetme şansını elde edecekler. Türkiye ve on farklı ülkeden fintech liderleri ve startup’ların yer alacağı etkinlikte her biri bulundukları coğrafyanın finans ekosistemi hakkında derinlemesine bilgiler verecek. Yüksek profilli C-Suite salonunda düzenlenecek kapalı oturumlar, üst düzey katılımcıların ağ kurmalarına ve sektördeki en son gelişmeleri tartışmalarına olanak tanıyacak. 

Ana oturumlar olan Web3 ve Dijital Finans Zirveleri’nin yanında, paralel oturumlarda AI in Finance ve Women in Finance başlıkları ile finansal teknoloji dünyasının geleceği derinlemesine incelenecek. Etkinlik ayrıca; startup sunumları, katılımcı ülkelerin kendi fintech sektörlerindeki fırsatları anlattıkları sunumlar ve KOBİ zirvesi ile bu yıl sektörü çok daha geniş bir spektrumda bir araya getirecek.

Web 3 ve Dijital Finans Zirveleri

İstanbul Fintech Week’in ilk günü 16 Nisan’da Web3 Zirvesi ile başlayacak, 17 Nisan’da ise Dijital Finans Zirvesi oturumları ile devam edecek.  Birinci gün gerçekleşecek Web3 Zirvesi’nde Bitcoin ETF ile Nisan ayında gerçekleşmesi beklenen Bitcoin yarılanması, Web3 dünyasındaki son gelişmeler, merkez bankası dijital paraları, kripto varlıkların regülasyonu, tokenizasyon, müşteri tanımadaki yenilikler ve metaverse’ün ele alındığı konuşma ve paneller yer alacak.  17 Nisan’daki Dijital Finans Zirvesi’nde ise  servis olarak finans modeli, ödemeler ve para transferindeki yenilikler ile geleneksel bankacılıkla “yalnızca dijital” bankacılığın kesişme noktaları gibi konu başlıkları 4 keynote ve 7 farklı panelde ele alınacak.

Dijital finansın öncüleri ödül programı

Dijital Finansın Öncüleri Ödül Programı’nın töreni ise IFW 2024’ün birinci günü olan 16 Nisan 2024 tarihinde düzenlenecek. KPMG Türkiye ile Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği’nin (FINTR), Türkiye’nin finansal teknolojiler bağlamında bölgedeki ve dünyadaki rolünü güçlendirmek amacıyla hayata geçirdiği KPMG & FINTR – Dijital Finansın Öncüleri Ödül Programında şirketler 7 kategoride  değerlendirilecek ve ödüllendirilecek. Ödüllerdeyer alan kategoriler ise şöyle: Öncü Banka, Vizyoner Banka, İş Birliğine En Açık Banka, Küresel Öncü Fintech, Yükselen Fintech, Yenilikçi Fintech ve Finansal Kapsayıcılık.

Ödül Programının jüri üyeleri arasında CCW Teknoloji Yatırımları A.Ş. Kurucusu ve Finansal Kurumlar Birliği Eski Başkanı Adem Duman; Brighton Üniversitesi İşletme ve Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ceylan Onay; İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Deniz Tunçalp; FINTR Yönetim Kurulu Başkanı Demet Zübeyiroğlu; WinningCircle300 Kurucusu Efe Bulduk; Girişimci, Melek Yatırımcı Mentor Nevzat Aydın ve KPMG Türkiye Fintech ve Dijital Finans Lideri Sinem Cantürk yer alıyor.

Birbirinden değerli markalar İstanbul Fintech Week’te

İstanbul Fintech Week, finans ekosisteminin önde gelen şirketlerini bir araya getiriyor. Bu önemli etkinliğin Black sponsorları BankPozitif ve Payfix olurken, Premium sponsorları arasında Akbank, Definex, Mastercard ve Türkiye İş Bankası yer alıyor. Odeabank, C-Suite kapalı oturumlarının sponsorluğunu üstlenirken; Hiperaktifkredi, KPMG ve Yapı Kredi ise etkinliğin co-sponsorları olarak katkıda bulunuyor. Etkinliğin destekçileri arasında D&R, Endless Fairs, Interpress, Utilify ve Warpiris bulunuyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]