Business World Global

Casper, 2024’te pazar payını yüzde 50 artıracak

Casper, 2024’te pazar payını yüzde 50 artıracak
09 Şubat 2024 - 1:52

Efe Gökçe / efe@businessworldglobal.com

Casper, 2024 yılında hayata geçireceği çalışmalarıyla pazar payını artırarak, 2023’e kıyasla yüzde 50’lik bir büyüme hedefliyor.

Dünyanın inanılmaz bir hızla değişmesiyle her geçen gün, gerçekliğin sınırlarını zorlayan yeni gelişmeler ortaya çıktığından bahseden Casper Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Feray Karaman “Hızla değişen bu dünyada, en son teknolojik trendleri takip etmek, gelecekte rekabetçi kalabilmek ve başarılı olabilmek için oldukça önemli. Global ölçekte, teknoloji gibi hızlı ve rekabetçi bir sektörde 30 yılın üzerinde performans göstermek yerli bir markanın çalışanları olarak bizler için gurur verici. Casper’ın yerli bir teknoloji üreticisi olarak sektörün nabzını tutan ve teknolojik yeniliklere öncülük eden bir marka olmasının bu başarıda payı oldukça yüksek. Hem hızlı hem global oyuncuların olduğu bir alanda Türk tüketicisinin beklentilerine uygun ürünler tasarlamaktaki tutkumuz bu işin sırrı. İçinde bulunduğumuz ekonomik belirsizlikler “hesaplı, dijital ve seçici” olarak tanımlanan yeni bir tüketici modeli oluşturdu. Tüketiciler Covid-19 öncesine göre daha seyrek alışveriş yapıyor ancak pandemi başlangıcında alınan cihazların yenilenme ihtiyacı da tüketiciyi yeni ürünlere yönlendiriyor. 2023’ün üçüncü çeyreğinde sevkiyatlardaki azalma, küresel PC pazarına yönelik endişeleri artırmaya devam ediyor” dedi.

AR-GE VE ÜRETİM SÜREÇLERİ YERLİ MÜHENDİSLERLE İLERLİYOR

Casper olarak 2023’ün pazar payını büyüttüğü bir sene olduğunu vurgulayan Feray Karaman “Müşteri odaklı stratejilerimiz, inovasyona verdiğimiz önem ve sektöre öncülük eden ürün ve hizmetlerimiz, şirketimizin sağlam temeller üzerinde büyümesine katkı sağladı. 2023’te ürün yelpazemizi genişletme ve müşterilerimize daha iyi hizmet sunma konularında çok önemli adımlar attık. Bu süre zarfında, müşteri memnuniyetini artırmak adına çeşitli girişimlerde bulunduk ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha etkili bir şekilde cevap verebilmek için sürekli olarak geri bildirimlere odaklandık. Tüm Ar-Ge ve üretim süreçlerimizi yerli mühendislerimizle yürütüyor ve yıllık 1 milyondan fazla üretim gerçekleştirebiliyoruz. Bu kapsamda 34 bin 500 m2’lik alana kurulu, Avrupa’nın ve Orta Doğu’nun en büyük bilgisayar üretim tesislerinden bir tanesine sahibiz. 2023 yılında Casper Üretim Tesisi’nde toplam yıllık 250 bin adet, günlük ise 1100 adet üretim gerçekleştirerek yeni bir başarıya daha imza attık. 2023 yılında VIA, Nirvana ve Excalibur alt markamızla çıkardığımız 15 yeni ürün ve yüzde 50 oranında artırdığımız satış rakamlarımızla da büyüme ivmemizi net bir şekilde gözlemleyebiliyoruz. Yeni teknolojileri araştırma, geliştirme ve entegrasyon süreçlerini başarıyla gerçekleştirebilmek ve geleceğin teknolojisini inşa etmek için 2024’te Ar-Ge yatırımlarımızı yüzde 100 artıracağız” ifadelerini kullandı.

PAZAR PAYINDA YÜZDE 50’LİK BİR BÜYÜME HEDEFLİYOR

2024’te sektördeki dinamik değişimlere ve müşteri beklentilerindeki değişime dayalı olarak, daha da büyümeyi ve yenilikleri sürdürmeyi amaçladıklarını anlatan Karaman “Önümüzdeki süreçte taşınabilir bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar gibi cihazlar, bilgisayar kullanımını daha mobil hale getirecek. Gelecekte, bu taşınabilir cihazlar daha fazla işlevselliğe ve güce sahip olacağından kullanıcıların her yerde daha karmaşık görevleri yerine getirmelerine imkan tanıyacak. Casper olarak 2024 yılında da bu arayışa cevap verecek ürünler ve hayata geçireceğimiz çalışmalarımızla pazar payımızı artırarak çıkararak 2023’e kıyasla pazar payında yüzde 50’lik bir büyüme hedefliyoruz. Casper olarak 2024 yılında da bu arayışa cevap verecek ürünler geliştirmeye devam edeceğiz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel tasarlanmış, ergonomik tasarıma sahip ve yüksek performanslı çözümlerle kurumsal pazarın beklentilerine karşılık vermeye odaklandık. Kurumsal ürün portföyümüz, müşterilerimizin iş süreçlerini optimize etmelerine, güvenlik standartlarını karşılamalarına, diledikleri yerde mobil olarak çalışmalarına ve rekabet avantajı elde etmelerine yardımcı olacak şekilde tasarlandı. 2024’ün ilk çeyreğinde kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye taşıyan iki telefon iki adet de kurumsal çözümlere yönelik dizüstü bilgisayar ürünlerimizle de en iyi deneyimi sunmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]