Business World Global

Cashdoor, faaliyet izni için gün sayıyor

Cashdoor, faaliyet izni için gün sayıyor
22 Aralık 2023 - 18:27

2022’nin başlarında TCMB’ye ödeme kuruluşu faaliyet izin başvurusu yapan Cashdoor, onay sürecinin tamamlanmasıyla hızlıca hizmet vermeyi planlıyor.

Cashdoor, hem mobil uygulama hem de temsilcileri ile fiziki olarak yurtiçi ve yurtdışına para transferi yapabilme imkanı sunmayı planlıyor ,Şirket, anlaşmalı olduğu kurumlar aracılığıyla dünyanın her yerine anında para transferi yapabilecek.

Küçük işletmeler ve serbest girişimciler tarafından kullanılması planlanıyor, mobil uygulaması da bulunan Cashdoor, büyümek için kolları sıvadı.

Fintek alanında Türkiye’nin sayılı ve başarılı startup girişimi olarak hayatına başlayan Cashdoor, kısa sürede büyümeyi hedefliyor . Söz konusu gelişme ile bir kez daha güçlü sektör oyuncusu olduğunu kanıtlamak için gün sayıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Cashdoor Yönetim Kurulu Başkanı Umut Akkuş, TCMB lisansının, şirketin yetkinliklerinin kurum tarafından da onaylanması anlamına geldiğini vurgulayarak “Lisansı olmayan bir şirketin faaliyet gösteremeyeceği, çok özel bir alanda çalışıyoruz. TCMB ile sürdürdüğümüz başvuru süreci Şubat 2022’de başladı. Bu lisans, çok hassas bir alan olan ödeme hizmetleri sektöründe, tüm yasal gereksinimlere uygun hizmet verdiğimizin devlet tarafından da onaylaması anlamına geliyor”. Uzun yıllardır bu sektörde ki çalışmalarımızı ve bilgi birikimimizi bu projeye aktardık dedi.

İçinden geçtiğimiz bu çetin ve olağanüstü koşullarda, ekonomimizin ne kadar güçlü olduğunu gördüklerini vurgulayan Umut Akkuş “Türkiye, güçlü ekonomisi ve istikrarıyla göz dolduruyor. Ve güçlü ekonominin itici güçlerinden biri de kayıtlı ekonomi. Finans dünyasındaki yenilikçi fintek şirketlerinin, özellikle bizim ve benzeri ödeme kuruluşlarının ekonominin daha fazla kayıt altına alınmasının hayati unsurları” ifadelerini kullandı.

Umut Akkuş, son olarak bir sonraki hedefinin Hedefbank adı ile dijital bankacılık alanında olacağını söyledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.