Business World Global

Ata GYO ilk 6 aylık dönemde karlılığını arttırdı

Ata GYO ilk 6 aylık dönemde karlılığını arttırdı
08 Ağustos 2023 - 18:30

ATA Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), 2023 6 aylık sonuçlarına göre, başarılı performansını sürdürerek portföy değerini 285 Milyon TL’ye ulaştırdı.  

2023 yılı faaliyetlerine güçlü bilanço yapısı ile devam eden ATA GYO’nun 6 aylık net karı 53.4 Milyon TL olarak gerçekleşmiştir. Türkiye genelinde perakende odaklı  gayrimenkul yatırımlarını merkeze  alan  ve  hasılatını kira getirilerinden elde  eden bir yapıya sahip olan ATA GYO,  cadde mağazaları  ve ATA  Corner iş modeli ile yüksek getirili portföy oluşturmaya yönelik  faaliyetlerini sürdürmektedir.

ATA GYO Genel Müdürü Bedri Kurdoğlu   yaptığı   açıklamada;  “ATA GYO olarak, 2023 yılının ilk 6 ayına  ilişkin  finansal sonuçlarımızdan dolayı memnuniyet duyuyoruz.  Özkaynaklarımızı büyütmeye devam ederken, düşük borç yükümlülüklerimiz ile güçlü bir  finansal   yapı   oluşturduk. Portföyümüzde bulunan; Çanakkale, Tekirdağ AtaCorner, Kayseri/Talas ve AtaCorner Lüleburgaz projelerimiz ile sağladığımız toplam değer 285 Milyon TL gibi önemli bir seviyeye ulaştı.   Türkiye’nin önemli kurumsal markalarının kiracımız olduğu bu   dönemde, 2023 yılı  içersinde tamamlanacak  inşaat   çalışmaları ile, sağladığımız   yeni kira sözleşmelerini devreye  alacağız ve  yeni   markalara hizmet sunma   imkanı   bulacağız. Gerçekleştirmekte   olduğumuz   kiralama çalışmalarımız doğrultusunda, 2023 yılını toplam hasılatımızı arttırarak, güçlü  bilanço yapımızı  ve karlılığımızı koruyarak tamamlamayı öngörüyoruz.’’  dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]