Business World Global

Alternatif Bank dijital bankacılık deneyimini geliştiriyor

Alternatif Bank dijital bankacılık deneyimini geliştiriyor
21 Eylül 2023 - 2:24

Alternatif Bank son olarak gerçekleştirdiği dijital entegrasyonla müşterilerinin güvenlik işlemlerini, kimlik doğrulama ve görüntülü görüşme ile birlikte NFC teknolojisini kullanarak, şubeye gitmeye gerek kalmadan 3 dakika içinde gerçekleştirmesine olanak sağladı.

Daha öncesinde şubeye gidilmesi gereken ve bazı durumlarda çözümü 1 günü bulan “Şifre Bloke Kaldırma”, “Şifremi Unuttum”, “Sim Kart Bloke Kaldırma”, “Cihaz Kaldırma” ve “İlk Şifre Edinimi” işlemlerini Alternatif Bank müşterileri, Banka’nın mobil uygulaması üzerinden zaman kaybetmeden kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

Dijital kanalları ve görüntülü görüşme sürecini öncü ve etkin şekilde kullanan bankalardan biri olduklarını ve bu kapsamdaki hizmetlerini daha ileri bir boyuta taşıdıklarını belirten Alternatif Bank Bireysel ve Dijital Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökay Dede, şifre işlemlerinde müşterilerine sağladıkları hız ve kolaylıkla ilgili olarak; “Bankacılıkta dijitalleşme, geçmişin bir yeniliği, bugünün ise standardı haline geldi. Bu noktada Alternatif Bank olarak ‘bireysel bankacılık eşittir dijital bankacılık’ anlayışıyla hareket ediyor, müşterilerimize sunacağımız hizmetleri genişletmek ve eşsiz bir deneyim yaşatmak için yoğun çaba harcıyoruz. Yaptığımız araştırmalarda, müşterilerimizin güvenlikle ilgili süreçlerde “şubeye gitmek zorunda kalmama” ve “gerçek bir müşteri danışmanıyla hızlıca temasa geçebilme” gibi iki temel beklentisi olduğunu gözlemledik. Dolayısıyla biz de hesap güvenliğiyle ilgili kritik süreçleri, self servis bir akış yerine görüntülü görüşme ve dijitali insani dokunuşla en iyi harmanlayan bir yöntemle sunma hedefiyle, geçtiğimiz sene şifre süreçlerimizi dijitalleştirdik. Gerçekleştirdiğimiz bu dijital entegrasyonla, müşterilerimizin zaman kaybetmeden ve pratik bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmesine olanak sağladık. Şifre unutma veya bloke kaldırma işlemlerini dijital bankacılık aracılığıyla yapabilen müşterilerimiz bunlara ek olarak, görüntülü görüşme süreciyle, ilk şifre edinimi, SIM kart bloke kaldırma ve cihaz tanımı kaldırma işlemlerini de 3 dakika gibi kısa bir sürede müşteri temsilcimizle karşılıklı görüşerek hızlı ve zahmetsizce gerçekleştirebiliyor. Bu ve benzer çözümleri, sektörde ilk sunan öncü bankalardan biri olmaktan son derece mutluyuz. Önümüzdeki dönemde de müşterilerimizin dijital kanallarımızda yaşadığı deneyimi ve hizmet kalitesini sürekli geliştirmek için faaliyetlerimizi genişletmeye ve dijital entegrasyonlarımızı artırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]