Business World Global

Workup Girişimcilik Programı’nın 5. dönemi başladı.

Workup Girişimcilik Programı’nın 5. dönemi başladı.
31 Temmuz 2019 - 20:48

Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu Workup Girişimcilik Programı’nın 5. dönemi başladı. Ülkemizde girişimcilik ekosisteminin büyümesine katkı sağlamak ve teknoloji odaklı ve ölçeklenebilir bir iş modeli bulunan girişimlere destek olmak amacıyla 2017 yılının Mayıs ayında başlatılan program, 5. döneminde 13 yeni girişim ile yoluna devam ediyor.

Bugüne kadar 8 binin üzerinde başvuru alınan Workup’ta, 5. dönem için çok sayıda girişim ile yapılan birebir görüşmeler sonrasında seçilen girişimler, Workup takımı, mentorları, mezunları ve İş Bankası grubundan yöneticilerin bulunduğu katılımcılara projelerini sundular.

Workup’a kabul edilen girişimler, çalışmalarını 6 ay boyunca Kolektif House Levent’te sürdürürken düzenlenen eğitim ve ilham etkinlikleri ile iş modellerine değer katıyorlar. Girişimler, programın lider mentoru Ömer Erkmen ve alanında uzman pek çok ismin mentorluğunda girişimlerini ölçeklendirirken, İş Bankası ve grup şirketleri ile de bağlantı kurma imkânı da elde ediyor. Geniş olanaklar sunan programa kabul edilen girişimlerden herhangi bir ücret ya da hisse talep edilmiyor.

Workup Girişimcilik Programı’nın 5. dönemine seçilen girişimler:

 • Adalet Hanım: Yapay zeka temelli bir hukuk teknolojileri girişimi olan Adalet Hanım, hukukçuların aradıkları alana dair dava ve içtihat kararlarını analiz ederek içgörü raporları sunmaktadır. Ayrıca kullanıcıların sunulan rapora dair aksiyonlarından öğrenerek gelişen sistemi ile hukukun tüm alanlarında hizmet verebilmektedir.
 • Agrovisio: Yapay zeka temelli bir tarım teknolojileri girişimi olan Agrovisio, uydu görüntüleri ile toprağı, ürünü ve iklimi takip etmekte; tarım alanlarının güncel durumu ile ilgili analizleri sunmaktadır.
 • Cameralyze: Kamera görüntülerini analiz ederek, elde ettiği sonuçlarla önerilerde bulunan yapay zeka destekli sanal asistanları geliştiren girişim
 • Dine&Pay: Restoranlarda garsonu beklemeden hızlıca hesabı ödeyebileceğiniz, bölüşebileceğiniz ve indirimler kazanabileceğiniz mobil uygulama
 • FakeFind: İnternette açılan sahte hesapları tespit edip, sosyal medyayı daha güvenilir şekilde kullanmanızı sağlayan mobil uygulama
 • FeynLab: IoT projelerinin geliştirme sürecini ortadan kaldırarak hem bireysel hem kurumsal kullanıcılar için gerekli tüm senaryoların kodlama ve kurulum yapılmadan hayata geçirilmesini sağlayan bulut tabanlı platform
 • Gamer Arena: Çeşitli dijital oyunlarda benzer yetenekteki rakipleri online bir turnuva ve düello ortamında karşı karşıya getirerek oyunculara para kazanma ve kendilerini ispatlama imkanı sağlayan rekabetçi bir e-spor platformudur.
 • HiBoosty: Instagram’daki işletme hesaplarının doğru hedef kitle ile etkileşime girmesini sağlayarak büyümelerini hızlandıran ve kolaylaştıran bir optimizasyon platformudur.
 • HoloNext: Firmaların ve bireysel kullanıcıların Artırılmış Gerçeklik (AR) deneyimlerini kolayca tasarlayabilmelerine ve farklı platformlar üzerinden görüntüleyebilmelerine yardımcı olan bulut tabanlı AR içerik geliştirme platformudur.
 • PlayZ: Oyuncuların, oyunlardaki başarılı hareketlerini ve performanslarını paylaşabilecekleri, takım arkadaşı bulabilecekleri ve oyunculara özel içeriklere sahip bir sosyal medya platformudur.
 • TeamFluencer: Nano influencerların sosyal medya hesaplarında toplu bir şekilde paylaşımda bulunarak markaların tanıtımını organik bir şekilde gerçekleştiren topluluk bazlı platform
 • Verilogy: Şirketlerin ve avukatların KVKK ve GDPR dolayısıyla karşılaştıkları operasyonel zorluklara çözüm sunan, tek platformdan tüm veri güvenliği yükümlülüklerine uyum için geliştirilen modüler aracı sayesinde kişisel verilerin, kanunlara uygun olarak yönetilmesini sağlayan veri güvenliği platformudur.
 • Vidyou: E-ticaret siteleri ve pazaryerlerinin sundukları yüzbinlerce ürünü saniyeler içerisinde otomatik videoya dönüştürmelerini sağlayan ve bu süreci otomatize eden video pazarlama platformudur.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.