Business World Global

Wiro.ai, 2024’te Amerika’ya açılacak

Wiro.ai, 2024’te Amerika’ya açılacak
25 Aralık 2023 - 11:56

Yeni Ar-Ge çalışmaları ile Türkçe-İngilizce yazılı ve sesli iletişime geçilebilen dijital bir asistan geliştirmek için çalışan Wiro.ai, dil bağımsız hizmet verme hedefiyle ilerleyerek 2024te ABDye de açılmaya hazırlanıyor.

Kullanıcıları için hazır yapay zekâ modellerini web hizmetleri aracılığıyla kullanılabilir hale getiren Wiro.ai, Türkçe chatbot’u ile yapay zekânın Türkçe konuşup anlayabilmesi için büyük dil modelleri ile eğitilmiş inovasyonunu API aracılığıyla hizmete sunuyor. Hedefine 2024 sonunda dünya genelinde hizmet veren bir yapay zekâ altyapısı olarak konumlanmayı ve 1000 ekran kartlı veri merkezi ile Türkiye’den ihracat yapmayı koyan firma, önümüzdeki yıl Amerika’da ofis ve veri merkezi kurmaya da hazırlanıyor.

Üretken yapay zekâ fonksiyonlarını ve modellerini çalıştırabilmek için ekran kartlarına ihtiyaç olduğu gerçeğinden yola çıkan Wiro Makine Öğrenme Ekibi, Ar-Ge çalışmaları ile “en iyi çalışabilen parametreleri” kullanıcıların hizmetine sunuyor. Bu sayede ilgili işlemlerin en uygun ekran kartlarında işlem görmesini sağlayan Wiro.ai, maliyetleri de en uygun seviyelere geriletiyor.

Wiro.ai kurucu ortaklarından Emin Budak, geliştirdikleri yazılımın servis olarak dijitalde sunulması ile globale hizmet verilebilir durumda olduklarını belirtirken, 2024 hedefleri arasında global pazarlama çalışmaları ve yerleşik hizmet vermeye başlamanın yer aldığını, böylelikle çok uluslu bir şirket olma yolunda hızla ilerlediklerini ekliyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]