Business World Global

Vesen Yalıları deniz ve yat tutkunlarıyla buluşuyor

Vesen Yalıları deniz ve yat tutkunlarıyla buluşuyor
19 Mart 2024 - 15:12

İstanbul’un denize sıfır konumdaki ilk ve tek markalı konut projesi Vesen Yalıları, deniz ve yat tutkunları ile buluşuyor.

Sizi tanıyabilir miyiz, ne kadar zamandır bu sektördesiniz, bu proje ile yollarınız ne zaman nasıl kesişti?

Yaklaşık 20 yıldır gayrimenkul sektöründeyim. Markalı konut proje üretimi ve satışı gerçekleştiren Türkiye’nin büyük inşaat firmalarında uzun süreli olarak çalışma fırsatım oldu.

20 yıl boyunca bir konut ya da ofisin hangi aşamalardan geçerek planlandığı, üretildiği, pazarlandığı, satıldığı ve teslim edildiğini birçok defa deneyimleme şansına sahip oldum.

Vesen 2019 yılında kuruldu ve bizim yolumuz da kuruluş yılında kesişti. Bu sebeple projenin bütün aşamalarında yer aldım. Proje hakimiyeti satışın birinci kuralıdır. Aidiyet duygunuzun pekişmesi, projenin ve çalıştığınız firmanın hikayesini bilmeniz, yaşamanız ve tabii ki inanmanız bunu karşı tarafa doğru bir şekilde aktarmanızı sağlar.

İstanbul Tuzla Mercan’daki Vesen Yalıları projemizin ihalesini 2019 yılında aldık ve 2021 yılına kadar tüm hazırlık sürecini titizlikle tamamladık. Şu an da teslime yaklaştığımız projemizin inşaatı ve satışı hızlı bir şekilde devam ediyor.

Vesen Yalıları için “Yeni Nesil Yalı Projesi” açıklamasını kullanıyorsunuz Yeni Nesil Yalı ne demek açıklar mısınız?

Yalı dediğimiz zaman ilk aklan gelen Boğaz hattı üzerinde yer alan, denize sıfır konumdaki eski yapılar. Bildiğiniz gibi, bu yapıları yenilemeniz ve değiştirmeniz çok zordur. Tabi ki boğazda yaşamak bir başka… Yalı dairesinde yaşamak bambaşka, ama artık denizle bütünleşecek yeni bir konut bulabilmeniz özellikle İstanbul’da mümkün değil. Denize sıfır arazi bulunmuyor

Vesen Yalıları, İstanbul Anadolu yakasının denize sıfır ilk ve tek projesi, peki bu sadece yalı olmasını sağlar mı? Tabi ki hayır… Yalı dediğinizde geniş metrekare, daireye özel bahçe ve teras gibi pek çok özelliğin bütünleşmesi gerekiyor.

Projemizle ilgili bir hayal kurduralım size, bu şekilde neden yeni nesil yalı projesi dediğimizi daha net anlatabilmiş olurum diye düşünüyorum.

Evinize geliyorsunuz, ana girişten direk otopark alanına iniyorsunuz. 7/24 güvenliğin sağlandığı, üst alanda proje içinde araç trafiğinin olmadığı bir ortamda  yaşıyorsunuz. Kendi bloğunuzun altında size ayrılmış otopark alanına park edip, asansörle yalı dairenize geçiyorsunuz. Dairenizin kapısı açılır açılmaz, sizi kesintisiz bir deniz manzarası karşılıyor. Akıllı otomasyon sisteminin sunduğu imkanla beraber, evinize gelmeden telefonunuzdan tüm ısıtma, soğutma veya ışıklandırmayı önceden ayarlamanın konforunu yaşıyorsunuz.

Teraslı bahçenize ya da balkonunuza geçip, doğa ve maviyle iç içe manzaranızda sadece kuşların ve dalga seslerinin eşliğinde kahvenizi yudumluyorsunuz. Ardından evinizden çıkıp, 3 adımda yaşam alanınızdan çıkmadan şahane kumsallı bir denize ulaşıyorsunuz. Tüm gününüzü, denizle direk bağlantılı havuzda ya da denizde yüzerek, güneşlenerek veya su sporları yaparak geçirebilirsiniz tercih sizin.

Açık havada ya da kapalıda yer alan sosyal tesis alanlarında spor yapabiliyorsunuz, kesintisiz yürüyüş ve koşu alanlarında   doğa yürüyüşü havasında gününüzü geçirebiliyorsunuz.

Ailenizle ve komşularınızla beraber tenis kortunda, basket sahasında ya da futbol sahasında eğlenceli zamanlar geçirebiliyorsunuz.

Akşam saati geldiğinde günün eğlenceli yorgunluğunu atmak için, doğa içinde yer alan yapay göletler çevresindeki oturma alanlarında ister aileniz ister komşularınızla vaktinizi değerlendirebiliyorsunuz.

Botunuzla, yatınızla denişten ulaşım sağlayıp, yalı dairenize gelebiliyorsunuz.

İşte bu yaşamı sunan projeye ‘’Yeni Nesil Yalı Projesi’’ diyebiliyoruz..

İstanbul’da yeni başlayan ve devam eden pek çok proje var, Vesen Yalıları’nı diğer projelerden ayıran özellikler nelerdir?

En önemli özelliğimiz, denize sıfır ilk ve tek proje olması. Ayrıca 40.795 m2 lik arazide sadece 158 yalı dairesi yer alıyor. Özel mimari sayesinde tüm dairelerin deniz manzaralı olduğu ve %80’ni peyzajdan oluşan projenin tüm daireleri aynı zamanda peyzaj alanına bakıyor. Yeşilin ve mavinin bütünleştiği büyük metrekarelerden oluşan yaşam alanları sunuyoruz..

Projemizin bulunduğu lokasyon Tuzla’da yer alan Mercan Yarımadası içinde. Denizle çevrili olan bu bölgenin yaşam kalitesi oldukça yüksek. Villa yaşamının hakim olduğu bir bölge.

Projemizin önünde kumsal yer alıyor. Denize girilebilecek ve su sporları yapılabilecek bir yaşam oluşturuyoruz. İstanbul’da böyle bir proje bulunabilmesi mümkün değil.

Kullanılan tüm malzemeler birinci sınıf, ileri teknoloji ve mühendislikle hazırlanıyor.

Satışta, örnek daire önemli bir donedir. İlk satışa çıkıldığında genelde mock-up örnek daire yapılır. Biz kendimize ve projemize olan güvenimizle gerçek blokta örnek daire yaptık ve örnek daireyi önce daire sahiplerimize ziyarete açtık, memnuniyet ve yorumlarını aldık.

Daire sahiplerimizin de yorumlarını değerlendirerek kendimizi ve projemizi geliştirdik değiştirdik. Memnuniyetin yüzde 100 olmasını çok önemsedik. Sadece yaptığınız konut değil, uyguladığınız pazarlama stratejisi de farklılıktır. Biz pazarlamada ana argüman olarak İlk satın alan daire sahiplerimizin memnuniyetini seçtik ve referans satışlarımızla güvene dayalı bir strateji oluşturduk.

Emlak, aynı zamanda bir yatırım aracı, yatırım yapmak isteyen kişilere ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz, mesela hangi proje nasıl değerlenir, değerlenip değerlenmeyeceği nasıl anlaşılır?

İlk olarak yatırım beklentinizin kısa mı, orta mı yoksa uzun vadede mi olduğunu iyi  değerlendirmeniz gerekiyor, çünkü proje seçiminde ana kriterlerden bir tanesi beklenti süresi olacaktır.

Ayırdığınız bütçe doğrultusunda, satın alınacak gayrimenkul ile ilgili öncelikle türüne karar vermek gerekir. Tercihler listesinde apartman dairesi, yazlık ev, iş yeri, arsa, arazi, tarla, dükkân, rezidans daire, villa gibi seçenekler yer alıyor. Gayrimenkul türü seçilirken yatırımın kendini geri ödeme süresinin detaylı olarak analiz edilmesi gerekir. Bir örnek vermek gerekirse; kiraya vermek üzere alınacak bir iş yerinin kira bedelinin daha yüksek olması nedeniyle geri ödeme süresinin (amortisman), kiraya verilecek bir apartman dairesinin geri ödeme süresine göre çok daha kısadır.

Bir gayrimenkul için yapacağınız ödeme miktarını kontrol edebildiğiniz halde, piyasanın o gayrimenkulün değerini zaman içerisinde nasıl konumlandıracağını kontrol edemezsiniz. Bu nedenle, doğru gayrimenkul yatırımı yapmanın en önemli koşulu, kısa sürede prim yapması beklenen, gelişmeye açık, ulaşım ve altyapı yatırımlarının yapılacağı açıklanan bölgelerde olmasıdır.

Gayrimenkul yatırımı yapılacak doğru bölgenin seçiminde; yakın çevresinde hastane, okul, alışveriş merkezi gibi yerlerin bulunması veya yakın zaman için planlanıyor olması gerekir. Nüfus artış oranı, arz-talep dengesi ile ilgili ipucu yakalamak amacıyla söz konusu lokasyondaki emlak ilanları sayısı, ulaşım ve altyapı yatırım planları da etkili rol oynar.

Eğer nitelikli bir konut projesinden alım yapacaksanız bazı ek hassasiyetler ortaya çıkar. En önemlisi konut stok dağılımı önem arz eder. Yani, konut satın aldığınız projenin %60’ı 1+1’den oluşuyorsa, bölgedeki diğer projelerde 1+1 sayısı fazla ise, dairenizin kiralama süresi, kira değeri, satış değeri anlamında zorlanacağı ve gerçek değerine ulaşmasının uzun vadeye yayılacağı anlamına gelir. Çünkü rakibiniz çok. Seçenek yoğunluğu içinde değer kaybı yaşanır.  Burada riski en aza indirmek gerekir. Bildiğimiz gibi, az bulunan, az üretilen her zaman kıymetlidir ve değer kazanır. Bölgedeki proje sayısı, konut sayısı, daire modeli sayı ve dağılımı, çevre bölgedeki sanayileşme, eğlence, eğitim kuruluşları ve tabi ki ulaşım konusundaki gelişimeler yatırımınız için öncelikli değerlendirilmesi gereken başlıklardır.

Özellikle projeden konut alımlarında, güvendiğiniz inşaat firmalarını seçerek ‘’topraktan alım’’ yani başlangıç aşamasında alım yaparsanız kar oranı yükselir. İlk lansmanda yatırım yapmak birçok yatırımcının ilk tercihidir.

Teslime kısa bir süre kalmış Vesen Yalıları’nda yaşayacak kişileri nasıl bir ortam bekliyor?

Bol yeşil ve bol mavinin bulunduğu, ailelere yönelik sosyal donatılara sahip, her detayın çok ince düşünüldüğü bir yaşam bekliyor. Vesen Yalıları, aileleri düşünen hatta ailenin her yaş grubunu düşünen bir proje. Daire sahiplerimiz yaşam alanlarının her noktasında huzur ve mutluluk hissedecekler.

Öncelikle, önündeki şahane kumsal ve deniz manzarası ile 365 gün tatil havasında yaşayacaklar.

Geniş balkonlu, teraslı ve bahçeli dairelerde yeni nesil villa yaşamını deneyimleyecekler.1600 m2‘lik kapalı sosyal alanını deniz kotuna konumlandırdık. Üç yüzme havuzu, spor salonu, restaurant, sauna , buhar odası cep sinema odaları ile ailelerin vakit geçirebileceği bir kapalı sosyal alan oluşturduk. Açık havada doğa içinde yürüyüş alanları, futbol sahası, tenis kortu, basket sahası ve koşu parkurları ile keyifle vakit geçirecekler.

Şöyle düşünün, 365 gün boyunca her mevsime uygun tatil olanağına sahipsiniz. Kış aylarında sauna buhar odası keyfi, ilkbaharda peyzaj alanlarında yemyeşil doğanın tadını çıkarma imkanı, yazın evin önünde deniz, ister su sporları ile vakit geçir ister plajın keyfini çıkar, sonbaharda sararan yapraklarla adeta bir tabloya dönüşen doğayı izlerken terasında kahveni yudumla, işte Vesen Yalıları’nda yıl tam olarak böyle geçecek.

Devam eden ya da başlayacak yeni projeleriniz var mıdır?

Vesen Yalıları hala devam eden bir proje, ancak bu yıl içinde teslimini ardından duyurularını yapacağımız projelerimiz olacak. Üsküdar Kısıklı’da kendi arazimizde proje geliştiriyoruz. Ayrıca ilgilendiğimiz birkaç bölge daha mevcut, bu yıl sonunda yeni projelerin duyurularını yapmayı planlıyoruz.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.