Business World Global

Uyumsoft ve Onreon’dan e-ticaret stratejik iş birliği

Uyumsoft ve Onreon’dan e-ticaret stratejik iş birliği
26 Ocak 2024 - 10:46

e-Ticaret sektörüne yeni bir soluk getirecek olan iş birliğinde imzalar iki yerli firma arasında atıldı. Uyumsoft ve Onreon 1,5 trilyon TL’lik e-ticaret sektörü için güçlerini birleştirerek, stratejik iş birliği yaptı.

İmza törenine Uyumsoft İş Geliştirme Direktörü Turgut Erkaynak ve Onreon CEO’su Ömer Ünsal katıldı ve birlikte yaptıkları değerlendirmede, e-Ticaret yapan firmaların, yerli ve global olan çok kanallı pazaryerlerindeki iş süreçlerini, uçtan uca tek bir panelden bütünleşik bir şekilde yönetebilmeleri için güçlerini birleştirdiklerini açıkladılar.

Ülkemizde e-ticaret yapan 550 bine yakın işletmeden, yaklaşık 425 bini sadece tek bir pazaryeri ile çalışırken, bu sayı birden fazla çoklu pazaryeri ile çalışmaya geldiğinde işletme sayısı ciddi oranda düşüyor. Uyumsoft’un bulut tabanlı ticari yazılımı Girus’un e-ticaret paketini satın alan bir işletme, “Girus Start” veya “Girus Premium” paketlerinden birisini seçerek, e-ticaret yaptığı çok kanallı pazaryerlerindeki işlerini, Onreon platformundan etkin ve kolay bir şekilde yönetecektir.

İki yerli firma olan Uyumsoft ve Onreon iş birliği sayesinde; e-ticaret yapan şirketler, birden fazla pazaryerinde satış yapabilme, iş sürecini tek bir panelden bütünleşik olarak yönetebilme, ölçebilme, karlılığı görebilme, stok yönetimi ve ayrıca Girus Premium paketi ile yurtdışından global pazaryerlerine de girerek e-ihracat yapabilme gibi artı birçok imkana kavuşacaktır.

Girus Premium ile e-ihracatı destekleyen bir çözüm sunuyor

İş birliğini değerlendiren Uyumsoft İş Geliştirme Direktörü Turgut Erkaynak, şunları söyledi: “Çağımız, entegrasyon ve verimlilik çağı olduğu için Onreon ile yaptığımız iş birliğiyle önemli bir değer üreteceğimizi düşünüyoruz ve e-ticaret sektörüne hayırlı olmasını dilerim. Girus ile vereceğimiz e-ticaret paketi sayesinde; pazaryerlerinde faaliyet gösteren işletmeler kolaylıkla, çoklu pazaryerlerini, muhasebe, stok, fiyat, iade, e-fatura gibi tüm süreçlerini tek bir noktadan entegre bir şekilde yöneterek takip edeceklerdir. Girus Start paketinde yurtiçi pazaryerleri bulunurken, Girus Premium paketinde global pazaryerleri entegrasyonu mevcuttur. Özellikle, Uyumsoft olarak Girus Premium ile e-ihracatı destekleyen bir çözüm sunuyoruz.” dedi.

e-ticaret yapan işletmelerde, maliyetler, karlılık ve stok yönetimi büyük önem kazandı

İş birliğini değerlendiren Onreon CEO’su Ömer Ünsal, şunları kaydetti: “Özellikle son dönemlerde enflasyondaki artış ve kurdaki hareketlilik nedeniyle, e-ticaret yapan şirketler için en büyük problem fiyat yönetimi ve stok yönetimi oldu. E-ticaret yapan işletmelerde, maliyetlerin, karlılıkların ve stokların yönetimi büyük önem kazandı. Uyumsoft’un bulut tabanlı Girus e-ticaret paketi sayesinde, e-ticaret yapan firmalar, maliyetlerini, karlılıklarını ve stok takiplerini güncel verilerle anlık olarak görüyor olacaklardır. Ayrıca, Onreon olarak, Uyumsoft’un e-fatura uygulaması ile entegrasyonumuz da bulunuyor.  Uyumsoft ile yaptığımız iş birliğinin, e-ticaret sektöründe faaliyet gösteren işletmelere ve sektöre hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]