Business World Global

Türkiye’den dünyaya gayrimenkul başarısı: Tekçe Overseas

Türkiye’den dünyaya gayrimenkul başarısı: Tekçe Overseas
09 Mayıs 2023 - 11:15

Efe Gökçe / efe@businessworldglobal.com

Türkiye’de gayrimenkul sektörünün dönüşümüne katkıda bulunmak üzere Gayrimenkul ihracatı kavramını sektöre kazandıran Bayram Tekçe, sektörün kurumsallaşması ve sürdürülebilir politikaları uygulamaya hızla geçirme misyonuyla GİGDER’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor.

Farklı alanlarda yaptığı yatırımlardan biri olan kripto varlık yönetim ağı Apenin’i Türkiye ve İsviçre’de kurarak yatırımcılara mevcut kripto varlıklarıyla gayrimenkul alımı, lüks ürün ticareti, OTC piyasasında işlem yapma ve kripto varlık yönetimi olmak üzere 4 ana kategoride hizmet veriyor. Ayrıca yakın zaman içinde tohum yatırımcısı olduğu Shark Instruments ile dünyaya açılmayı başaran Tekçe ile inşaat sektörünü konuştuk.

Öncelikle kısaca size tanıyabilir miyiz?

20 yıldır gayrimenkul sektöründe hizmet veren girişimci ve yatırımcıyım. Gayrimenkul satışından tanıtıma, danışmanlıktan finansa kadar farklı pek çok alanda uluslararası yatırımcılara ekibimle birlikte global ölçekte hizmetler sunuyoruz. Sektörün kurumsallaşması ve sürdürülebilir politikaları hızla uygulamaya geçirme misyonuyla GİGDER’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyorum. Küresel yatırımlar, dijitalleşme, gayrimenkul ve finans alanlarında dünyadaki en güncel teknoloji ve eğilimleri izleyerek yenilikçi proje ve iş birliklerinin geliştirilmesine ön ayak olmak üzere çalışıyorum. Sadece gayrimenkul alanında değil ilgi alanımın olduğu yeniliğe ve ilklere imza atacak işlere de yatırımcı olarak katkıda bulunuyorum.

Tekçe Overseas’in mevcut iş alanından bahseder misiniz?

Gayrimenkul sektöründeki yolculuğumuz, 2004 senesinde Antalya Homes adıyla başladı. “Her zaman her ne yapıyorsan en iyisini yap” benim mottom. Gayrimenkul sektöründe de güven kazanmak en önemli değerlerden biri. Yola çıkış noktamız; insan ve iyi yaşam odağında projelere rehberlik etmek, dünya vatandaşı olmak için gayrimenkule yönelen ve yatırım yapmak isteyen herkes için katmadeğer sağlayacak sürdürülebilir iş modellerini kurmak ve geliştirmek oldu. Biz de bu doğrultuda, deneyim ve birikimlerimizi dünyaya açmak üzere yola koyulduk. Türkiye ve farklı ülkelerdeki 19 ofisimizle sektörün bugünü ve geleceği üzerine çalışıyoruz. Tekçe Overseas olarak bütüncül bir müşteri deneyimi sunuyoruz. İş kolumuz sadece ev satışından ibaret değil, bireylere beklentileri doğrultusunda hedefledikleri yaşam tarzına ulaşması için rehberlik ediyoruz. Gayrimenkulde 360 derece hizmet veriyoruz. Tekçe Overseas bünyesindeki aracılık ve danışmanlık hizmetleriyle birlikte, grup şirketimiz Tekçe Exclusive ile marka inşaat projelerinin satış ve pazarlama organizasyonlarını yönetiyoruz. Bir diğer grup şirketimiz Tekçe Visa

ile vatandaşı olduğu ülke dışında yaşayan kişilere oturma izni, şirket kuruluşu, miras hukuku gibi birçok konuda uluslararası hukuki danışmanlık hizmeti veriyoruz. Tekçe Overseas Gayrimenkul AŞ olarak, Neo Portföy Yönetimi A.Ş ile işbirliğine giderek sektörde arsa yatırımı üzerine uzmanlaşmış bir gayrimenkul yatırım fonu kurduk. Fon,kurumsal müşterilerin geniş arsa portföylerini satın almak ve satışını yapmak üzere destek sağlayacak. Öte yandan Tekçe Developments ile inşaat sektöründe dönüşüme ön ayak olmaya, bugünün ve geleceğin uçtan uca gayrimenkul çözümlerini sunmaya devam edeceğiz.

Tekçe Overseas’ın dünyaya açılma hedefleri neler? Kaç ülkede aktifsiniz, önümüzdeki günlerde hangi ülkelere açılmayı planlıyorsunuz?

Dünyada gayrimenkul sektörünün hacmi yaklaşık 3.81 trilyon dolar. Pazarın büyüklüğünün getirdiği potansiyel de bizi dünyaya açılma konusunda teşvik eden faktörlerden biri oldu. Bunun ötesinde, sektörün gelişimi ile ilgili kurduğumuz hayalleri gerçeğe dönüştürmek üzere, cesur aksiyonlar almayı seven bir ekibiz. Sektörümüz dijitalleşmede de henüz gelişme aşamasında. Biz 2017 senesinde dünyada ilk bitcoin ile gayrimenkul satışını gerçekleştirdik. Proptech alanına yatırım yaparak 2008’de başlattığımız uzaktan satış sistemi TeleProperty ile online gayrimenkul satışının Türkiye’deki ilk sistemli örneğini hayata geçirdik. Tekçe Overseas çatısı altında Türkiye’de Antalya, İstanbul, Trabzon, Bursa, Yalo-va, Bodrum, Fethiye ve Mersin’de ayrıca yurt dışında İspanya, Kıbrıs ve İsveç’te ofislerimiz mevcut. Kısa zaman içinde 19. ofisimizi Dubai’de açıyoruz. Miami, Londra ofislerimizle ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. 130’dan fazla ülke vatandaşına satış gerçekleştirdik. Dijitalleşmeyi önemsiyoruz. Mükemmel müşteri deneyimi için CRM’e yatırım yapan bir şirket olarak tüm hacmimizi 170 çalışanımızla yöne-tiyoruz. Yine websitelerimizde yüksek müşteri deneyimi sunan CMS alt yapımız özgün tasarımımızdır. Bu özelliğimizle sektörde fark yaratıyoruz.

İnşaat sektörüne yaptığınız yatırımları ve hedeflerinizi anlatır mısınız?

Tekçe Developments ile yaptığımız projelerde döngüsel ve bütünsel işlere imza atma hedefindeyiz. Sistemli site yönetiminden tutun, doğaya saygılı inşaat süreçlerini yürütmeyi amaçlıyoruz. Dünyada sürdürülebilir ve çevreci inşaatı teşvik etmek için önlemler alınıyor. LEED sertifikası da süreçlerinizin çevreye uyumlu olduğunu gösteren adımlardan biri. D ünya ile uyumlu olan, doğayla barış içinde yaşayan şehirler kurmak istiyoruz. Kurarken de tüm kaynakları kullanmayalım, geri dönüşüm yapalım, ışık-ısı tasarrufu yapalım, inşaatta kullanılan malzemeleri LEED sertifikalı yerlerden satın alalım diyerek yola çıktık.

İlk projemize Antalya’da başladık. 15.300 m2 a lanı k apsayan 220 Milyon TL yatırım yaptığımız Antalya’daki konut projemiz aynı zamanda bölgedeki ilk LEED sertifikasına sahip olma özelliğini taşıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

    [reklam]