Business World Global

ToptanTR.com ile esnaf fiyatta rekabet edebilecek

ToptanTR.com ile esnaf fiyatta rekabet edebilecek
07 Şubat 2024 - 10:16

Umut Çelik / umut@businessworldglobal.com

ToptanTR.com, müşterilerine sağladığı dijital tedarik ve hızlı dağıtım süreçleriyle Türkiye’nin her yerinde esnafın rekabet gücünü katlamak için yola çıktı.

Geleceğin pazarlama, satış ve dağıtım modellerini yeniden şekillendiren ToptanTR.com ile esnaf, indirim marketleriyle rekabetinde güç kazandı. Uygun fiyatlı geniş ürün seçeneklerini online sipariş yöntemiyle ülkenin her noktasına dağıtan ToptanTR. com ile birlikte yeni dönemde rekabette güçlü olmak için binlerce market açmak gerekmeyecek. Tek bir bakkal ya da market de ToptanTR. com sayesinde ulaştığı uygun fiyat ve kaliteli ürün seçenekleriyle indirim marketleriyle rekabet edebilecek.

ToptanTR.com’un kurucusu ve Genel Müdürü Sezgin Şener “Türkiye’de sadece hızlı tü- ketim ürünleri satan 250 binin üzerinde perakendeci olduğunu ve şu ana kadar bunların 60 binine hizmet verdiklerini ifade etti. Yaptıkları saha araştırmasında bu esnafın %54 ünün lise mezunu olduğunu, %22 sinin ise lisans veya lisansüstü eğitim tamamladığını, yani son derece bilinçli ve işine sahip çıkan, hizmetini en üst seviyede tutmak için yoğun çaba gösteren işletmeler olduğunun altını çizen Şener, burada asıl sorunun hizmet kalitesi veya dükkânın dizaynının değil uygun fiyatla ürün tedariği yapamadıklarından dolayı pahalı fiyattan ürün satmak zorunda kalmaları olduğunu” belirtti.

Şener, yerel esnafın rekabetçi koşullara ayak uydurabilmesi için öncelikle uygun fiyatla ürün tedariği yapması gerektiği gerçeğinden yola çıkarak esnafın, müşteri profiline en uygun kategorideki en uygun ürünü en doğru fiyata satın almasını ve bu sayede aynı sokakta bulunan on binlerce şu- beli marketlerle dahi rekabet edebilmelerine olanak sağladıklarını belitti.

Şener, doğrudan üretici firmalar ile iş birlikleri yaptıklarını, onların ulaşamadıkları tüm noktalara ulaşabildiklerini ve üstün teknoloji ile donatılmış depo ve lojistik altyapıları sayesinde bu rekabetçi fiyatları sağladıklarını belirtti.

“Böylece esnafımızın da bizden temin ettiği ürünleri rekabetçi fiyattan ve kâr ederek satabilmesine olanak tanıyoruz. Üreticiler ile özel kampanyalar düzenliyor, tüketicinin en çok tercih ettiği ürünlere perakendecinin en hızlı, kolay, güvenli ve ucuz yoldan ulaşmasını sağlıyoruz’’ diye konuştu.

MAHALLE KÜLTÜRÜNÜ AYAĞA KALDIRMAYA ÇALIŞIYORUZ

Türkiye’nin 81 il ve 922 ilçesine hizmet verdiklerini söyleyen Şener, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz yeni nesil B2B alışveriş platformuyuz. Bakkal, market, kuruyemiş, eczane gibi üreticinden direkt olarak mal alamayan ve aracı, komisyoncular üzerinden mal almak zorunda kalan tüm geleneksel perakendecilerine hitap ediyoruz. Aslında ToptanTR.com sosyal sorumluluk projesi gibi bir proje. Esnafa sahip çıkıyoruz. Biz mahalle kültürüyle büyüdük. Eskiden manavı bakkalı, herkes birbirini tanırdı. Şu an kimse kimseyi tanımıyor. Esnafın güçlendiğinde mahalle kültürünün tekrar ayağa kalkacağını düşünüyoruz. Esnafın yeniliklere açık, doğru fırsatları değerlendirebilecek bir kitle olduğunu görüyoruz. Uygun fiyatla mal bulamadıkları için on binlerce şubeli mağazalarla rekabet etmeleri imkânsız. İşte burada ToptanTR.com devreye giriyor. Üreticiler, geleneksel perakendeciye aracısız bizim platformumuz üzerinden ulaşıyor. Bu sayede geleneksel perakendeci de rekabetçi fiyata mal satabiliyor.’’

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]