Business World Global

Toplum 5.0’a Cpm Erp İle Hazırsınız.

Toplum 5.0’a Cpm Erp İle Hazırsınız.
12 Haziran 2019 - 14:18

Dünya Endüstrisinin Toplum 5.0’a dönüşmeye başladığı bu dönemde, birçok sistemin bir arada çalıştığı entegre sistemler bütünü eskide kalıyor. Artık CPM ERP ile sistemlerin değil robotlarla insan gücünün bir arada çalıştığı döneme doğru geçiş yaparken, robotlarla insanlar tüm iş süreçlerini beraber yürütecek. Yani Toplum 5.0 ile birlikte tüm depolama, lojistik ve taşıma işleri drone şekilde yapılabilecek ve bu dronelar ERP ile yönetilebilecek ve tüm veriler tek bir ekranda toplanabilecek. Firmalar ise bu dönüşüme CPM ERP çok hızlı bir şekilde adapte olabilecek.

Akıllı topluma geçişin en önemli teknoloji devrimi olan yapay zeka, robot ve büyük veri kullanımının yaygınlaşması, Toplum 5.0 bütünleşmesi ile birlikte toplumun konforu ve refahını doğrudan etkileyecek bir dönem olarak görülebilir. CPM Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut; “Toplum 5.0 için teknolojik gücü doğru yönetecek akıllı toplumun gelişimine katkı sağlayacak dönemde diyebiliriz. Bu süreçte robotlar birbirleriyle iletişim kurabiliyor, elde ettikleri verileri anlık olarak bulut sistemine kaydedebiliyorlar ve böylece yöneticiler tarafından veriler anlık olarak kolaylıkla incelenebiliyor. Ayrıca, toplum 5.0 ile birlikte ortaya yeni meslekler de çıkıyor. Beyin implant uzmanı, kişiye özel organ üretim uzmanı, uzay turizm rehberi, kişisel gizlilik danışmanı, drone pilotu, kentsel tarım uzmanı, sentetik biyoloji mühendisi, robotik servis teknisyeni, yapay zeka eğitmeni ve nanoteknoloji mühendisi bu mesekler arasında yer alıyor. Biz CPM ERPolarak bu dönüşüme çok hızlı bir şekilde adapte olunabilecek tüm alt yapıya sahibiz.” diyor.

Robotlar İnsanlar İle Toplum 5.0’ ise CPM ERP ile Entegre Çalışıyor

Toplum 5.0 kavramı Japonların “Toplum için teknoloji” kavramından ortaya çıkıyor. Recep Palamut,” Bu evrilme aslında insan iş gücünü yok etmek için değil birbirlerine entegre edilereksanal dünya ile gerçek dünyanın beraber işler hale getirilmesini sağlamak içindir. Toplum 5.0 çağına geçmeden CPM ERP ile üretiminizi anlık takip edebilir, üretim performansınızı tercihlerinize göre artırabilir, verilerinizi

elektronik olarak saklayabilir, transfer edebilir ve raporlayabilirsiniz. Aynı zamanda her an her yerden erişim sağlayabilirsiniz. Şu an da bunları yapabilen CPM ERP ile Toplum 5.0’a uyum sağlamak, teknolojiyi takip etmek ve uygulamak çok daha kısa zamanda gerçekleşecek. Böylelikle süreci daha doğru kulllanmış olacaksınız.”diyor.

Toplum 5.0 İle Gelecekte Bizi Neler Bekliyor

Akıllı topluma geçişin en önemli teknolojik devrimi olan yapay zeka, robot ve büyük veri kullanımının yaygınlaşması ve Toplum 5.0ile bütünleşmesi ile birlikte toplumun konforu ve refahını doğrudan etkileyecek olmasıdır. Akıllı toplu taşıma, insansız çevre dostu arabalar, elektrikli araçlar gibi dijital bazlı yenilikçi ürünler vasıtasıyla üretim maliyetlerinin düşürülmesi, verimliliğin artırılması, temiz teknoloji kullanımının yaygınlaşmasını paralel şekilde ilerleyecek diyen Palamut,” Toplum 5.0’ın ilerlemesi ve gelişmesi ile ürünlerin ve hizmetlerin talep edenlere ihtiyaç duyulduğumiktarda ve zamanda ulaştırılacak olması, daha konforlu ve sürdürülebilir bir yaşam getirecek.”diyor.

CPM ERP’nin Toplum 5.0’a Uyumu

Günümüzün hızla gelişen teknolojisi, otomasyon sistemlerinin imaalat sanayisinde önem kazanmasına yol açtı. Daha çok büyük sanayi şirketleri için gündeme gelen dijital endüstri uygulamalarının, farklı modellerle küçük ve büyük ölçekli şirketler açısından da erişilebilir hale geldiğini de belirten Palamut; “Akıllı yönetilen bir firma haline gelebilmek için dijitalleşme olmazsa olmaz konuların başında geliyor. Bu dijitalleşme ile rekabet etmeye başlayan firmalar, doğru ERP yatırımları sayesinde alacakları risk, maliyet, fire, verimlilik, karlılık raporlarıyla pozisyonlarını daha net görüp doğru stratejiler belirleyerek yarının Toplum 5.0’a hazır firmaları haline gelecek.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]