Business World Global

TOBB ve NN Hayat ve Emeklilik’ten sağlık sigortasında dev işbirliği.

TOBB ve NN Hayat ve Emeklilik’ten sağlık sigortasında dev işbirliği.
29 Ocak 2020 - 11:11

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile NN Hayat ve Emeklilik, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamında önemli bir işbirliğine imza attı. Yapılan işbirliği kapsamında, TOBB’un 81 il ve 160 ilçede yer alan tüm üyeleri, NN Hayat ve Emeklilik ile özel koşullarla Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürününe sahip olabilecek.

Dünyanın en köklü sigorta ve yatırım yönetimi şirketlerinden NN Group bünyesinde faaliyet gösteren NN Hayat ve Emeklilik, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) tüm üyelerine Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sunmak üzere bir araya geldi. İşbirliği ile KOBİ’ler başta olmak üzere TOBB üyelerinin, anlaşmalı hastaneler ağı içerisinde özel hastane konforunda sağlık hizmeti alabilmelerine imkan sağlanacak. TOBB üyelerine özel tasarlanan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndan KOBİ işletme sahipleri ve çalışanlarının yanı sıra aile fertleri de faydalanacak.

Bu ürün kapsamında bir araya gelen iki kurum da ilk kez bu yönde büyük bir anlaşmaya imza attı. İşbirliğine yönelik detayların anlatıldığı toplantıya TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu,  NN Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Marius Popescu,  TOBB Sigorta Acenteleri İcra Kurulu Başkanı  Levent Korkut  ile Swiss RE Hayat ve Sağlık Sigortaları Branşı Türkiye Direktörü  Marc Hartenbach katıldı.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu şunları söyledi“Ülkemizde tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıranların sayısı 1 milyonu geçmiş durumda. Ama bu alanda almamız gereken daha çok mesafe var. İşte TOBB olarak, şimdi bu konuda da inisiyatif alıyoruz. Bugüne kadar başta KOBİ’ler olmak üzere reel sektörün finansmana erişiminde, nitelikli çalışan bulmasında, küresel ticarete açılmasında, üzerindeki girdi maliyetlerinin düşürülmesinde öncü rol oynadık. Firmalarımızın daha sağlıklı yapıya kavuşması için çalıştık. Birliğimiz şimdi de firmalarımızın sahiplerinin, ailelerinin ve çalışanlarının daha sağlıklı bir hayat sürmesi için harekete geçti. Sigorta sektöründe 1,5 asrı aşan geçmişe sahip, dünyanın önde gelen 2 firması, NN Hayat Emeklilik ve Swiss RE ile yeni bir işbirliği başlattık. Bu kapsamda, 81 il ve 160 ilçedeki 1,5 milyon üyemize, onların ailelerine ve buralarda çalışan yaklaşık 13 milyon çalışana, uygun koşullarda tamamlayıcı sağlık sigortasına ulaşma imkanı sunulacak. Üyelerimiz, ülke çapında 81 ildeki 570 hastanenin sağlık imkânlarından yararlanabilecek. Hastane masraflarını düşürecek, bütçesini güvence altına alabilecek. Konforlu ve kaliteli şekilde sağlık hizmetlerine de kolayca ulaşabilecekler. Burada bir ilk daha gerçekleşiyor. Her iki firmamızın ve Sigorta Acenteleri İcra Komitemizin olumlu yaklaşımı sayesinde, ilk defa bu sigorta ürünü, sadece kendi acenteleri tarafından değil, tüm sigorta acenteleri tarafından da satılabilecek. Böylece ülke çapında tüm oda ve borsa üyelerimize ulaşabileceğiz.”

NN Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Marius Popescu de “Sürekli olarak üyelerinin menfaatleri ve ihtiyaçları doğrultusunda hareket eden, Türk ekonomisinin omurgasını oluşturan KOBİ’lerin tüm platformlarda eşit pay almasını sağlayan ve ticari büyümelerine katkıda bulunmak için girişimlerde bulunan TOBB ile başlattığımız stratejik iş ortaklığımızı paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu işbirliğinin hayata geçmesinde önemli rol alan Swiss RE’ye katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. TOBB üyeleri ve aileleri, Swiss RE ile birlikte TOBB için özel olarak tasarladığımız sigorta ürünümüzle yüksek kalitede sağlık hizmetlerinden faydalanma ayrıcalığına sahip olacak. Ürünün tasarımı sırasında, Swiss RE ile ortak çalışarak, TOBB’a bağlı oda ve borsalardan çok sayıda bilgi ve tavsiye almış olduğumuzdan, tüm TOBB üyelerinin ihtiyaçlarını karşılamaya tamamen hazır olduğumuza inanıyorum. Ankara’nın en prestijli hastanelerinden bir tanesi olan TOBB ETÜ Hastanesi de ağımız içerisinde yer alıyor. ETÜ Hastanesi’nin sağlık ağımız içerisinde yer alması, alanında uzman sağlık personelinden tetkik, tanı ve tüm operasyon işlemlerinde gelişmiş teknolojiyle sağlık hizmeti alacak olan TOBB üyelerine büyük bir değer yaratmaktadır” dedi.

Swiss RE Hayat ve Sağlık Sigortaları Branşı Türkiye Direktörü Marc Hartenbach da işbirliğinin önemine değinirken, şöyle konuştu: “Bugün, TOBB, TOBB ETÜ Hastanesi, İmece, NN Türkiye ve unvanı Marsh olarak değiştirilen JLT Türkiye ile birlikte geliştirdiğimiz somut çözüm hakkında size daha fazla bilgi verebildiğim için son derece mutluyum. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, ailelere beklenmedik sağlık durumlarında finansal güçlüklerle başa çıkabilmelerini ve aksi bir durumda finansal olarak karşılanamayacak olan bir bakım kalitesine erişebilmeleri için bir araçtır. Swiss Re olarak, olumsuz durumları ortadan kaldırabilme becerisiyle insanların yaşamlarını iyileştirerek ‘Dünyayı daha sağlam hale getiriyoruz’ diyoruz. TOBB, her KOBİ’nin bu teminata ulaşabilmesini sağlıyor. Ortaklaşa geliştirilen bu özel ürün, Türkiye genelinde TOBB ETÜ Hastanesi de dahil 570 özel hastanenin kapısını açıyor.”

TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Levent Korkut ise; “Sigortacılığın gelişimi ve yaygınlaştırılması hepimizin öncelikli sorumluluğu. Bizler bu sorumluluk bilinci ile vatandaşlarımızın sigortaya erişimi ve doğru ürünü uygun bir şekilde alabilmeleri için var gücümüzle çalışmalıyız. Sigorta acenteleri olarak klasik ürün yelpazesi ve satış modelleri ile ayakta kalamayız. Müşteri odaklı yaklaşımla, portföyümüzü büyütmeli, vatandaşlarımızın her türlü sigorta ihtiyacına karşılık verebilmeliyiz. Bu bilinçle İcra Komitesi olarak, göreve geldiğimiz günden bu yana çeşitli projeler hayata geçirdik. Acentelerin bireysel emeklilik sözleşmelerine aracılık etmesine imkân sağladık. Tamamlayıcı sağlık üretiminin yüzde 57.6’sını biz acenteler gerçekleştirdik. Sağlık sigortaları konusunda müthiş bir potansiyelimiz var. Bu potansiyeli değerlendirmek için bugün burada önemli bir adım atıyoruz” dedi.

SGK anlaşması olmayan TOBB Hastanesi de kapsamda

İşbirliği ile anlaşmalı sağlık kuruluşlarında fark ödemeden hizmet alma kolaylığı sağlanacak. NN Hayat ve Emeklilik tarafından TOBB üyelerine, çalışanlarına ve ailelerine özel olarak tasarlanan ‘Önce Sağlık’ Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünü ile, yatarak ve ayakta tedavi teminatları indirim seçenekleriyle sunulacak. ‘Önce Sağlık’ Yatarak Tedavi paketinde, yatarak tedavi teminatı kapsamına ek olarak, sigortalılara yılda iki kez doktor ziyareti imkanı da ücretsiz olarak verilecek. Sağlık kuruluşları ağına Türkiye’de bir ilk olarak SGK anlaşması olmayan TOBB ETÜ (Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi) Hastanesi’ni de sağlık harcamalarında yüzde 20 katılım payı ile bu işbirliği kapsamına dahil eden NN Hayat ve Emeklilik, TOBB üyelerinin ilgili hastaneden teminatları kapsamında yararlanmasına imkan tanıyacak. Ayrıca sektör uygulamalarından farklı olarak yatarak tedavi teminatında yılda iki kez kullanılabilecek doktor ziyareti hizmeti bu ürün kapsamında sunulacak.

TOBB üyeleri, ilgili ürün ve sigorta kapsamındaki tüm detaylara NN Hayat ve Emeklilik acentelikleri ve Müşteri İletişim Merkezi üzerinden başvuru yapabilecek, yüz yüze görüşmelerin akabinde poliçelerini satın alabilecek.

NN Hayat ve Emeklilik Hakkında;

NN Hayat ve Emeklilik, 18 ülkede faaliyet gösteren ve birçok Avrupa ülkesinde ve Japonya’da güçlü bir varlığı bulunan uluslararası bir finansal hizmetler şirketi olan NN Group’un bir parçasıdır. Grup, tüm çalışanları ile yaklaşık 17 milyon müşteriye sigorta, yatırım ve bankacılık hizmetleri sunmaktadır. NN Group, Nationale – Nederlanden, NN, NN Yatırım Ortakları, ABN AMRO Sigorta, Movir, AZL, BeFrank ve OHRA’yı içermektedir. NN Group, Euronext Amsterdam’da (NN) işlem görmektedir. Şirketin Türkiye’deki tarihçesi, 4 Aralık 2008 tarihinde NN Group’un (eski ünvanıyla ING Group) OYAK Emeklilik A.Ş.’nin %100 hissesini satın almasıyla başlamıştır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]